wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

IMGW wydał najnowsze ostrzeżenia. Dotyczą aż 11 województw

21 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Zapewne spora część osób wyczekującej oficjalnego początku wiosny musi czuć się rozczarowana, widząc najnowsze prognozy pogody oraz samą aurę za oknem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zdecydował się dla sporej części kraju ogłosić os

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nieustannie przekazuje informacje na temat zmianach w prognozie pogody oraz ewentualnych zagrożeniach, jakie w związku z nimi będą występować. Najbliższe godziny zdaniem ekspertów nie będą należeć do najbardziej przyjemnych, trzeba przygotować się na utrudnienia.

Najnowsza prognoza pogody nie będzie korzystna szczególnie dla kierowców. To właśnie oni powinni przygotować się na największe utrudnienia. Temperatura wskazywana przez termometry na pewno nie sprawi, iż poczujemy wiosnę.

IMGW w związku z prognozą pogody wydaje ostrzeżenia dla niemal całego kraju

Niestety aż 14 województw zostało objętych ostrzeżeniami, a to wszystko ze względu na prognozę pogody na najbliższe godziny. Zimowa aura nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i należy przygotować się na spore utrudnienia.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach powodujące ich oblodzenie - przekazał na swoim Twitterze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jednocześnie załączył mapę Polski, która niemal w całości pokryta została kolorem żółtym, oznaczającym ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Początkowo eksperci zakładali, że jedynie w województwach: lubelskim, mazowieckim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim oraz kujawsko-pomorskim pojawią się związane z aurą zagrożenia oblodzenia, jednak po kilku godzinach zdecydowano się na aktualizację.

Do grona regionów, gdzie prognoza pogody również mówi oblodzeniu wynikającym z opadów śniegu, deszczu ze śniegiem, lub samego deszczu dołączyły jeszcze województwa: łódzkie, wielkopolskie, małopolskie, podkarpackie, śląskie oraz świętokrzyskie.

Gdzie spadnie śnieg?

Prócz oblodzeń, jakie pojawiły się w prognozie pogody IMGW, nie zabrakło także informacji mówiących o opadach śniegu. Chociaż nie obejmą one swoim zasięgiem całego kraju, to kilka regionów musi być gotowych na poranne odśnieżanie.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia związane z opadami śniegu zostały wydane dla województwa lubuskiego, podkarpackiego, śląskiego oraz małopolskiego. To właśnie tam prognoza pogody wskazuje, że może spaść nawet 15 cm śniegu.

Zima nie chce dać za wygraną

Chociaż coraz więcej osób zaglądając do prognozy pogody oraz za swoje okna oczekuje spotkania z wiosną, to w tym roku zima nie chce dać o sobie zapomnieć. IMGW informuje, że ostatniej doby najwięcej śniegu, aż 20 cm, spadło w Istebnej-Stecówce w województwie śląskim.

Warto na bieżąco śledzić komunikaty wydawane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Eksperci na bieżąco śledzą sytuację meteorologiczną nad krajem i ostrzegają w przypadku wystąpienia niebezpiecznych zjawisk mogących zagrażać życiu, czy bezpieczeństwu ludzi oraz mienia.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Już 1 kwietnia w Polsce rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Odmowa grozi 5 tys. zł grzywny

  • Szef KPRM o osobach, które nie stawią się na szczepienie: "Spadają na koniec kolejki"

  • Iwan Komarenko bez maseczki na proteście koronasceptyków. Policjant poprosił o wspólne zdjęcie

Źródło: Twitter.com @IMGWmeteo / Radio Zet

undefined

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Burze w Pomorskim

Pogoda

Efekty sobotnich burz w województwie pomorskim. Połamane konary drzew, zalane posesje i nieprzejezdne ulice

Czytaj więcej >

Pogoda

RCB ostrzega przed burzami z gradem. Pojawił się komunikat

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Pogoda

IMGW ostrzega. Będą burze, grad i silny wiatr. Zagrożona prawie połowa kraju

Czytaj więcej >
Prognoza pogody: wysoka temperatura w praktycznie całym kraju

Pogoda

Prognoza pogody. Po chłodnym początku tygodnia termometry pokażą nawet 27 stopni Celsjusza

Czytaj więcej >

Pogoda

Rzeki przekraczają stany alarmowe. IMGW wystosowało czerwone alerty

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Pogoda

IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne. Poziomy wód nadal będą wysokie

Czytaj więcej >