wtv.pl

WTV.pl

IMGW wydał najnowsze ostrzeżenia. Dotyczą aż 11 województw

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nieustannie przekazuje informacje na temat zmianach w prognozie pogody oraz ewentualnych zagrożeniach, jakie w związku z nimi będą występować. Najbliższe godziny zdaniem ekspertów nie będą należeć do najbardziej przyjemnych, trzeba przygotować się na utrudnienia.

Najnowsza prognoza pogody nie będzie korzystna szczególnie dla kierowców. To właśnie oni powinni przygotować się na największe utrudnienia. Temperatura wskazywana przez termometry na pewno nie sprawi, iż poczujemy wiosnę.

IMGW w związku z prognozą pogody wydaje ostrzeżenia dla niemal całego kraju

Niestety aż 14 województw zostało objętych ostrzeżeniami, a to wszystko ze względu na prognozę pogody na najbliższe godziny. Zimowa aura nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i należy przygotować się na spore utrudnienia.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach powodujące ich oblodzenie - przekazał na swoim Twitterze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jednocześnie załączył mapę Polski, która niemal w całości pokryta została kolorem żółtym, oznaczającym ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Początkowo eksperci zakładali, że jedynie w województwach: lubelskim, mazowieckim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim oraz kujawsko-pomorskim pojawią się związane z aurą zagrożenia oblodzenia, jednak po kilku godzinach zdecydowano się na aktualizację.

Do grona regionów, gdzie prognoza pogody również mówi oblodzeniu wynikającym z opadów śniegu, deszczu ze śniegiem, lub samego deszczu dołączyły jeszcze województwa: łódzkie, wielkopolskie, małopolskie, podkarpackie, śląskie oraz świętokrzyskie.

Gdzie spadnie śnieg?

Prócz oblodzeń, jakie pojawiły się w prognozie pogody IMGW, nie zabrakło także informacji mówiących o opadach śniegu. Chociaż nie obejmą one swoim zasięgiem całego kraju, to kilka regionów musi być gotowych na poranne odśnieżanie.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia związane z opadami śniegu zostały wydane dla województwa lubuskiego, podkarpackiego, śląskiego oraz małopolskiego. To właśnie tam prognoza pogody wskazuje, że może spaść nawet 15 cm śniegu.

Zima nie chce dać za wygraną

Chociaż coraz więcej osób zaglądając do prognozy pogody oraz za swoje okna oczekuje spotkania z wiosną, to w tym roku zima nie chce dać o sobie zapomnieć. IMGW informuje, że ostatniej doby najwięcej śniegu, aż 20 cm, spadło w Istebnej-Stecówce w województwie śląskim.

Warto na bieżąco śledzić komunikaty wydawane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Eksperci na bieżąco śledzą sytuację meteorologiczną nad krajem i ostrzegają w przypadku wystąpienia niebezpiecznych zjawisk mogących zagrażać życiu, czy bezpieczeństwu ludzi oraz mienia.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Już 1 kwietnia w Polsce rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Odmowa grozi 5 tys. zł grzywny

  • Szef KPRM o osobach, które nie stawią się na szczepienie: "Spadają na koniec kolejki"

  • Iwan Komarenko bez maseczki na proteście koronasceptyków. Policjant poprosił o wspólne zdjęcie

Źródło: Twitter.com @IMGWmeteo / Radio Zet

undefined

Tagi:

Podobne artykuły

Pogoda

IMGW wydał prognozę długoterminową. Nadchodzą ciepłe dni
Czytaj więcej >

Pogoda

IMGW ostrzega. Będą burze, grad i silny wiatr. Zagrożona prawie połowa kraju
Czytaj więcej >

Pogoda

Burze w powiecie sieradzkim. Powaliło drzewa, zerwało dach
Czytaj więcej >

Pogoda

Nad Polskę nadciąga niebezpieczna pogoda. IMGW ostrzega przed burzami i gradem
Czytaj więcej >

Pogoda

Nadciąga fala groźnych upałów. Temperatury sięgną 35 stopni
Czytaj więcej >

Pogoda

Kraków. Ostrzeżenia pogodowe, służby w stanie gotowości
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]