Prognoza pogody. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 20 Listopada 2020

Zaskakujące doniesienia z północy kraju, prognoza pogody spłatała figla. Zdjęcia obiegają sieć

Ostatnia prognoza pogody zaskoczyła część Polaków. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Lasy Państwowe na bieżąco relacjonowały zjawisko, jakie wreszcie zawitało w Polsce. Opady śniegu mogą wystąpić jeszcze dziś w nocy.

Z roku na rok zimy przestają satysfakcjonować miłośników lepienia bałwanów czy jeżdżenia na sankach. Niemal zerowe opady sprawiają, że najmroźniejsza pora roku zaczyna przypominać jesień. Prognoza pogody tym razem wykazała, że szczególne powody do radości mają nie tylko mieszkańcy terenów górskich.

Niewielu wie, w jakich warunkach mieszka Marta Kaczyńska. Przechwala się zdjęciami, czy jej wypada?Niewielu wie, w jakich warunkach mieszka Marta Kaczyńska. Przechwala się zdjęciami, czy jej wypada?Czytaj dalej

Cieszyć powinni się też przedsiębiorcy, czerpiący zyski z branży narciarskiej. Ewentualne poluzowanie obostrzeń w połączeniu ze zbliżającymi się warunkami atmosferycznymi zwiastuje niemałe zyski. Warto jednak pamiętać o szczególnej ostrożności przy planowaniu zimowych ferii w ośrodkach turystycznych.

Ostatnia prognoza pogody mówi sama za siebie. W Polsce zawitał śnieg

Monika Olejnik w znaczących słowach. Mówi o UE: Monika Olejnik w znaczących słowach. Mówi o UE: "Jesteśmy nieszczęsnym krajem"Czytaj dalej

Lasy Państwowe za pośrednictwem Twittera wskazały na pierwsze opady śniegu. Co ciekawe, miały one miejsce na Pomorzu. Stanowi to nie lada zaskoczenie, ponieważ prognozy pogody nie zapowiadały nagłego opadu. Opublikowane zdjęcie ukazuje, że pokrywa śnieżna, jak na koniec listopada, wcale nie należała do najcieńszych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej również opublikował fotografię z zaśnieżonych rejonów Polski. Na terenie Zakopanego, Kasprowego Wierchu oraz Śnieżki już miały miejsce opady. Prognoza pogody w wydaniu ekspertów informuje o nadchodzącym śniegu w podgórskich i górskich miejscowościach. Na Kasprowym Wierchu pokrywa śnieżna wynosi obecnie 12 cm.

Synoptycy odkryli także wystąpienie podobnego zjawiska właśnie na północy Polski. "Prognoza pogody na noc. Na północy oraz miejscami na południu więcej chmur i słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze noc pogodna ale chłodna: od -3°C do 0°C, w górach około -5°C, tylko nad morzem około 4°C. Na zachodzie nad ranem miejscami mgły" - czytamy we wpisie IMGW na Twitterze.

Mgły mogą stanowić zagrożenie w ruchu drogowym. Chwila nieuwagi może zakończyć się tragedią. Pamiętajmy, by nie przekraczać dozwolonej prędkości. Piesi zaś powinni zaopatrzyć się w kamizelki z odblaskiem lub zachowywać szczególną ostrożność na pasach.

Niestety, wydano również ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Tam prognoza pogody wykazała zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników. Wiadomości IMGW powinna dotrzeć zarówno do dzieci, jak i do seniorów. Uderzenie wrażliwą częścią ciała o krawężnik może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. "Temperatura minimalna od -1°C do 2°C, temperatura minimalna gruntu od -3°C do 0°C" - podają synoptycy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej po przeanalizowaniu prognozy pogody deklaruje, że dziś mieliśmy do czynienia z dynamiczną oraz bodźcową pogodą. Mogą one niekorzystnie wpływać na nasz organizm oraz samopoczucie. "Rano, z uwagi na silny stres zimna, w całym kraju mogą wystąpić bardzo niekorzystne warunki biometeorologiczne" - czytamy w komunikacie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Wiadomo już, co dalej z godzinami dla seniorów. Odpowiedź MRiPS w wielu wzbudzi oburzenie
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Od końca lata uważnie obserwowano niepokojące zjawiska hydrologiczne, jakie miały miejsce nad Odrą. Zakończenie suszy wiązało się z silnym wzrostem sum opadów. Dziś sytuacja zdaje się stabilna. "Notujemy 2 stany ostrzegawcze w dorzeczu Odry; Liczba stacji z przepływem poniżej SNQ (wyznacznik niżówki hydrologicznej) rośnie bardzo powoli i notowana jest obecnie na 18 stacjach" - deklarują eksperci.

Pomorze Zachodnie zmagało się zaś z burzami. Instytut odnotował grzmienie w rejonie Białogardu, Gryfic, Trzebiatowa i Dziwnowa.

Ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia oznaczają występowanie warunków atmosferycznych mogących stworzyć zagrożenie dla zdrowia, życia lub do powstania strat materialnych.

Prognoza pogody

Rząd zniósł pewne obostrzenia, chodzi o placówki handlowe. Dotyczy każdego, premier właśnie ogłosiłRząd zniósł pewne obostrzenia, chodzi o placówki handlowe. Dotyczy każdego, premier właśnie ogłosiłCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ważna zapowiedź Ministra Zdrowia. 29 listopada będzie kluczowym dniem, co nas wtedy czeka?
  2. W jaki sposób mrozić pierogi na święta? Szef kuchni zdradził 3 niezawodne metody
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"

Źródło: [Twitter/IMGW BIP-Meteo Polska/Lasy Państwowe]