wtv.pl
Prognoza pogody na najbliższe dni zaskoczyła wiosenną aurą

Unsplash.com/bsoyka

Nadchodzi wiosna? Przed nami bardzo przyjemna aura weekendowa

20 Lutego 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Spoglądając na prognozę pogody na weekend, wiele osób może być zachwyconych wskazaniami jakie pojawić mają się niedługo na termometrach w całym kraju. Wszystko wskazuje na to, że zima, chociaż w najbliższym czasie ustąpi, a jej miejsce zajmie nieco

  • W weekend będzie dużo cieplej niż w ostatnim czasie

  • Na południu i południowym-zachodzie Polski w niedzielę termometry wskażą nawet 11 stopni Celsjusza (Wrocław, Zielona Góra)

  • Również w sobotę właśnie tam będzie najcieplej

  • Przez cały weekend najzimniej będzie w Suwałkach i Białymstoku (sobota i niedziela: 1 stopnień Celsjusza). Pojawić się mogą lokalne mgły

W ostatnim czasie prognoza pogody mówiła jedynie o kolejnych opadach śniegu, zwiększaniu się pokrywy śnieżnej, oraz ostrzeżeniach dotyczących niskich temperatur oraz niebezpieczeństwa związanego z oblodzeniem dróg.

Wszystko jednak wskazuje na to, że w najbliższych dniach prognoza pogody będzie dużo łaskawsza i powoli zacznie dawać nadzieję, że tuż za rogiem czai się nieco wyższa temperatura i więcej słońca. Przewidywania meteorologów będą dla wielu spełnieniem marzeń.

Weekendowa prognoza pogody z dużo wyższymi temperaturami

Śnieg w większości miejsc zniknie z naszych krajobrazów i prognoza pogody potwierdza, że coraz powszechniejsza będzie również potrzeba rezygnacji z zimowych kurtek i płaszczy. Wskaźniki termometrów poszybują bowiem w górę.

Po niedawnych minusowych wskazaniach temperatur i jeszcze niższej temperaturze odczuwalnej, w weekend nie będzie niemal śladu. To już pewne, że należy przygotować się na pełne słońca dni. Wiosna rozpoczyna się na dobre?

W sobotę w południowo-zachodniej części kraju spodziewać można się nawet 9 stopni Celsjusza i promieni słońca odważnie wyglądających zza nielicznych chmur. Najwyższymi wskazaniami, czyli właśnie 9 stopni Celsjusza, cieszyć będą mogli się mieszkańcy Zielonej Góry, czy Wrocławia. W reszcie kraju nie będzie dużo zimniej.

Jedynie wschód Polski nie będzie mógł cieszyć się wyższymi temperaturami

W sobotę najzimniej ma być w Suwałkach i Białymstoku, tam termometry wskażą jedynie 1 stopnień powyżej zera. Również w tamtym regionie spodziewać można się lokalnych mgieł. Niemniej w reszcie kraju zanotowana zostanie zdecydowanie wyższa temperatura, a to dopiero początek zmian w weekendowej prognozie pogody.

W niedzielę w Polsce będzie jeszcze bardziej słonecznie i jeszcze cieplej. W Suwałkach temperatura utrzyma się na poziomie 1 stopnia Celsjusza, jednak już we Wrocławiu i Zielonej Górze poszybuje do aż 11 stopni powyżej zera. W centrum kraju spodziewać można się od 9 (Poznań) do 6 (Łódź, Bydgoszcz) stopni Celsjusza.

Mimo wysokich temperatur i wiosennego słońca zachęcającego do korzystania z aktywności na powietrzu należy przygotować się, że będzie wiał stosunkowo silny wiatr z południa. Nie ulega jednak wątpliwości, że wiosenna aura przez weekend na dobre rozgości się w kraju i rozbudzi nadzieję, że śnieg i ujemne temperatury dadzą za wygraną.

IMGW nieustannie wydaje komunikaty

Eksperci IMGW nieustannie śledzą warunki atmosferyczne nad Polską i prezentują prognozy pogody pomagające przygotować się na zjawiska pogodowe. Warto na bieżąco śledzić komunikaty wydawane przez instytut oraz sprawdzać interaktywną mapę z aktualnymi ostrzeżeniami wydawanymi w związku z prognozowanymi zjawiskami.

15 lutego na Twitterze IMGW pojawiła się niepokojąca wiadomość dotycząca klimatu. Warto tutaj podkreślić, że klimat to nie to samo co prognoza pogody i sama pogoda. Eksperci z niepokojem zaraportowali o tym, że poprzedni rok był ekstremalnie gorący.

Źródło: Polsat News / Twitter.com @IMGWmeteo

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Czy przyjdzie czas na kolejny lockdown? Niedzielski: "Decyzja w przyszłym tygodniu"

  • Ujawniono treść umowy Telewizji Polskiej i Episkopatu

  • Facebook zablokował wiadomości z całego świata dla Australijczyków. Wszystko przez nowe prawo

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >