wtv.pl > Pogoda > Prognoza pogody nie napawa optymizmem. Zima może powrócić
Michalina Kobla
Michalina Kobla 19.03.2022 08:23

Prognoza pogody nie napawa optymizmem. Zima może powrócić

wtv
WTV.pl

Prognoza pogody na najbliższy tydzień przypomina kalejdoskop. Jeszcze jutro cieszyć się będziemy względnie ciepłymi temperaturami. Na Dolnym Śląsku słupki rtęci pokażą nawet 14 stopni Celsjusza.

Najchłodniej będzie w województwie podlaskim. W najcieplejszym momencie dnia ok. 5 stopni Celsjusza odczuwać powinni mieszkańcy Białegostoku. Na północnym wschodzie będzie również pochmurno.

Co innego na południu. Mieszkańcy Zakopanego i Rzeszowa cieszyć się powinni słońcem i temperaturami w okolicach 10-12 stopni Celsjusza. Wszystko zmieni się w czwartek.

Prognoza pogody. W czwartek zrobi się zimno

W kolejnych dniach znajdziemy się między wyżem z północy a niżem znad Rosji. Masy arktycznego powietrza nacierające znad Wysp Brytyjskich. Na południu Polski w ciągu dnia zobaczymy od 9 do 12 stopni, ale z czasem, na północy, temperatury znowu zaczną oscylować wokół 0.

W piątek powróci prawdziwa zima. Szczególnie intensywne opady śniegu zaobserwujemy na południu kraju. W górach przybyć może nawet 10 cm pokrywy. Najniższa prognozowana temperatura to -8 stopni.

Przez weekend przybędzie śniegu, ale już bez mrozu. Ocieplenie nadejdzie dopiero w następną środę.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Tagi: Facebook