wtv.pl
Andrzej Duda

YouTube/Prezydent.pl

Problemy techniczne podczas wystąpienia Andrzeja Dudy na szczycie klimatycznym

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Andrzej Duda wygłosił ważne przemówienie podczas dwudniowego szczytu klimatycznego. Niespodziewanie doszło do problemów technicznych. Prezydent nawet nie zdawał sobie sprawy, że widzowie go nie słyszą. W mediach przedstawiono poprawione nagr

  • Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden zaprosił Polskę do uczestnictwa w międzynarodowym szczycie klimatycznym. Wypowiedź Andrzeja Dudy zaplanowano na piątek

  • Spotkanie przywódców państw z całego świata poprzedziła specjalna narada zorganizowana przez prezydenta. Udział w niej wzięli przedstawiciele Słowenii, Bułgarii oraz Litwy

  • Podczas wystąpienia głowy państwa doszło do poważnych problemów technicznych. Widzowie nie mogli słyszeć głowy państwa przez kilkanaście sekund. Co chciał przekazać liderom państw kontynentu i świata?

Andrzej Duda na szczycie przyjął rolę lidera Europy Wschodniej. Po wcześniejszych negocjacjach to właśnie on przedstawiał narrację państw znajdujących się na wschód od Niemiec. Podczas przemówienia odniósł się do idei tworzenia miejsc pracy w połączeniu z prowadzeniem ambitnej polityki klimatycznej. Przedstawiciel Polski zaznaczył, że jesteśmy częścią Unii Europejskiej i będziemy wywiązywać się ze wszystkich przyjętych ustaleń.

- Zgodziliśmy się na unormowania europejskie, na ograniczenia emisyjne do 2030 i 2050 roku. I naszym obowiązkiem jest dziś uczynić wszystko, byśmy tym wyzwaniom, a są to wyzwania bardzo poważne, sprostali - deklarował na panelu eksperckim. 

Andrzej Duda nawet nie wiedział, że widzowie go nie słyszą

Transmisja była prowadzona między innymi m.in. w TVP Info i TVN24. Andrzej Duda zapewniał o przywiązaniu do prowadzenia polityki w poszanowaniu dla klimatu i środowiska. Podkreślił, iż Polska trzykrotnie organizowała szczyty klimatyczne, proponując rozwiązania z zakresu solidarnej i sprawiedliwej transformacji. To właśnie wtedy, na samym początku przemowy, widzowie przestali go słyszeć i doszło do problemów technicznych.

Przez kilkanaście sekund zmagania się z usterką Andrzej Duda mówił, iż nasz kraj miał bezpośrednio wpływać na postawę władz Unii Europejskiej w kontekście dążenia do pełnej neutralności klimatycznej. - Dynamika nadana przez Polskę podczas COP24 przyczyniła się do tego, że Unia Europejska jako pierwsza, światowa gospodarka przyjęła cel neutralności klimatycznej do 2050 roku - komentował. Treść części wystąpienia prezydenta opinia publiczna poznała dzięki udostępnieniu go w internecie.

Podczas szczytu prezydent pochwalił się przed przywódcami 40 państw osiągnięciem porozumienia z górnikami wokół wygaszenia kopalni. - Dlatego Polska będzie budować zrównoważony miks energetyczny - dodawał, wskazując, iż nasza energetyka będzie oparta m.in. o energetykę jądrową.

- Powinniśmy skoordynować nasze działania na arenie międzynarodowej - proponował. Według Dudy państwa powinny przeprowadzić masę krytyczną nowych technologii i rozwiązań. 

- W Polsce postawiliśmy na elektromobilność zarówno w transporcie publicznym, jak i indywidualnym - deklarował. Jak podał prezydent, nasz kraj stał się liderem pod względem eksportu elektrycznych autobusów. Nie zabrakło wzmianek dotyczących kontrolowania cen wymiany technologii. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Andrzej Kosmala ujawnił, że Krzysztof Krawczyk miał problemy ze zdrowiem od dawna

  • TVN nakręci wersję LGBTQ+ programu "Kawaler do wzięcia"!

  • Wyrzucono pięciu polskich dyplomatów ambasady RP z Rosji

Źródło: Facebook/Andrzej Duda

Podobne artykuły

Joanna Lichocka

Polityka

Awantura w Zduńskiej Woli. Mieszkańcy kłócili się z przybyłą do miasta posłanką PiS Joanną Lichocką

Czytaj więcej >
(screen) TVP Info

Polityka

Konferencja Adama Niedzielskiego. "Doszło do aktu terroru"

Czytaj więcej >
(screen) Kancelaria Premiera

Polityka

Mateusz Morawiecki zorganizował konferencję z samego rana. Tematem bezpieczeństwo drogowe

Czytaj więcej >

Polityka

Ekspert TVP o Donaldzie Tusku: Nie ma tego genu polskiego

Czytaj więcej >

Polityka

Znamienne słowa Donalda Tuska z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. "Nie wolno ci zwątpić w wolność"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Początek końca Zjednoczonej Prawicy? Gowin nic nie wiedział o lex TVN

Czytaj więcej >