Prawo LGBT. Pixabay / Agata NygaŹródło: Pixabay / Agata Nyga
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 2 Marca 2020

Dzieje się teraz, w Polsce. Chcą odebrania jednego z konstytucyjnych praw obywatelskich

Prawo, a właściwie wolność organizowania pokojowych zgromadzeń zapewnia każdemu obywatelowi Konstytucja RP. Fundacja Życie i Rodzina chce jednak znacznego jej ograniczenia. Zdaniem przedstawicieli organizacji powinno się bowiem zakazać Parad Równości.

Prawo polskie w przychylny sposób odnosi się do inicjatyw wysuwanych przez obywateli. W artykule 57. Konstytucji RP czytamy więc:

"Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa."

Bank zwróci ci część pieniędzy. Jest ważny warunek, UOKiK tłumaczy jak z przepisów skorzystać mogą pożyczkobiorcyBank zwróci ci część pieniędzy. Jest ważny warunek, UOKiK tłumaczy jak z przepisów skorzystać mogą pożyczkobiorcyCzytaj dalej

Prawo a Fundacja Życie i Rodzina

Trudno odmówić marszom równości charakteru pokojowego, więc od lat legalnie organizuje się je także w wielu polskich miastach. Gdyby nie były zgodne z prawem, najpewniej po prostu nie dochodziłoby do ich organizacji. Tego nie akceptują jednak przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina. Na ich oficjalnej stronie internetowej przeczytać możemy:

- Rusza obywatelska inicjatywa ustawodawcza #StopLGBT, która ma doprowadzić do ustawowego zakazu tzw. parad równości. Będzie to niezwykle ważny etap walki przeciw wpływom homolobby. Przytaczamy szereg argumentów, które potwierdzają, że taka ustawa jest w Polsce potrzebna. Ruch LGBT z coraz większą nachalnością domaga się uprzywilejowania, także prawnego. Promocję swoich pomysłów ruch ten przeprowadza manifestując w coraz bardziej perfidny sposób, nie licząc się z prawami i odczuciami normalnej większości społeczeństwa - przekazano w oficjalnym komunikacie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wyrzucono go z TVN, stworzył zbiórkę pieniędzy. Chce lecieć na drugi koniec świata i przepraszać za swój materiał
2. Koronawirus. Sztab kryzysowy w Warszawie

Przedstawiciele fundacji twierdzą, że "organizacje LGBT" łamią krajową Konstytucję. Sami jednak występują przeciw jej zapisom, lobbując za prawnym zakazem parad równości. Jak zapowiedzieli, już wkrótce rozpoczną zbiórkę podpisów pod swą inicjatywą ustawodawczą. Jeżeli zbiorą ich co najmniej 100 tys., zostanie skierowana do rozpatrzenia przez polski Sejm.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  2. Obowiązkowa opłata za auto może kosztować nawet kilkanaście tys. złotych. Wielu Polaków będzie oburzonych
  3. Porusza się na wózku i pracuje na lotnisku. Piesek podbija serca podróżnych z całego świata
  4. Przerażony 3-latek utknął w windzie w przejściu podziemnym. Pomoc przybyła w samą porę
  5. Rydzyk wpadł w nagłą furię. "Zboczenia, wprowadzanie w nienormalność"
  6. Korzystasz z poduszki podróżnej? Większość osób popełnia błąd i boli ich kark

Źródła: Konstytucja RP, Fundacja Życie i Rodzina