wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dzieje się teraz, w Polsce. Chcą odebrania jednego z konstytucyjnych praw obywatelskich

2 Marca 2020

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

Prawo, a właściwie wolność organizowania pokojowych zgromadzeń zapewnia każdemu obywatelowi Konstytucja RP. Fundacja Życie i Rodzina chce jednak znacznego jej ograniczenia. Zdaniem przedstawicieli organizacji powinno się bowiem zakazać Parad Równoś

Prawo polskie w przychylny sposób odnosi się do inicjatyw wysuwanych przez obywateli. W artykule 57. Konstytucji RP czytamy więc:

"Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa."

Prawo a Fundacja Życie i Rodzina

Trudno odmówić marszom równości charakteru pokojowego, więc od lat legalnie organizuje się je także w wielu polskich miastach. Gdyby nie były zgodne z prawem, najpewniej po prostu nie dochodziłoby do ich organizacji. Tego nie akceptują jednak przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina. Na ich oficjalnej stronie internetowej przeczytać możemy:

- Rusza obywatelska inicjatywa ustawodawcza #StopLGBT, która ma doprowadzić do ustawowego zakazu tzw. parad równości. Będzie to niezwykle ważny etap walki przeciw wpływom homolobby. Przytaczamy szereg argumentów, które potwierdzają, że taka ustawa jest w Polsce potrzebna. Ruch LGBT z coraz większą nachalnością domaga się uprzywilejowania, także prawnego. Promocję swoich pomysłów ruch ten przeprowadza manifestując w coraz bardziej perfidny sposób, nie licząc się z prawami i odczuciami normalnej większości społeczeństwa - przekazano w oficjalnym komunikacie.

Przedstawiciele fundacji twierdzą, że "organizacje LGBT" łamią krajową Konstytucję. Sami jednak występują przeciw jej zapisom, lobbując za prawnym zakazem parad równości. Jak zapowiedzieli, już wkrótce rozpoczną zbiórkę podpisów pod swą inicjatywą ustawodawczą. Jeżeli zbiorą ich co najmniej 100 tys., zostanie skierowana do rozpatrzenia przez polski Sejm.

Źródła: Konstytucja RP, Fundacja Życie i Rodzina

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >