wtv.pl > Polska > Poznań: Zamordował kolegę, mieszkał z jego zwłokami. Twierdzi, że działał w samoobronie
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:10

Poznań: Zamordował kolegę, mieszkał z jego zwłokami. Twierdzi, że działał w samoobronie

Blok
PAWEL NOWAK/AGENCJA SE/East News - zdjęcie ilustracyjne

Zapadł wyrok w sprawie morderstwa, jakiego 59-letni dopuścił się na swoim 44-letnim koledze. Po zabójstwie oprawca przeniósł zwłoki do łazienki i wciąż mieszkał w mieszkaniu.

Oskarżony nie wypierał się, że to właśnie on odebrał życie współlokatorowi.

Morderstwo w Poznaniu

Do zdarzenia doszło pod koniec 2020 r. na poznańskiej Wildzie. Zamordowany Robert K. zamieszkiwał w lokalu należącym do Przemysława H., którego poznał dwa lata wcześniej w parku, w którym pili piwo.

Jak tłumaczył oskarżony, feralnego dnia jego współlokator miał zachowywać się bardzo dziwnie, jakby był pod wpływem narkotyków.

Awanturował się i wymachiwał siekierą grożąc, że zabije Przemysława H. Mężczyzna twierdzi, że próbował wydostać się z mieszkania, na co nie pozwolił mu Robert K. Gdy lokator odłożył siekierę, oskarżony chwycił ją w dłoń i uderzył go w głowę.

Łącznie zadać miał mu dwa ciosy narzędziem, choć jak twierdzi, nie pamięta czy uderzał obuchem, czy też ostrzem siekiery.

Zapadł wyrok

Zwłoki Roberta K. jego zabójca postanowił ukryć w łazience, co nie przeszkadzało mu wciąż zamieszkiwać lokal. Jak przyznał, mył się w kuchni.

Policja odnalazła ciało 44-latka po ok. trzech tygodniach. Było już w znacznym stanie rozkładu. Podejrzany o zabójstwo Przemysław H. przyznał się do winy.

Siostra zamordowanego mówiła w sądzie, że jej brat nigdy nie zażywał narkotyków, a jedyne leki jakie przyjmował były przeciwbólowe. Miał jednak problem z alkoholem.

Przyznała, że pod koniec 2020 r. pożyczał od swojego ojca siekierę, którą miał wykorzystać do rąbania starych mebli.

Sąd Okręgowy w Poznaniu zadecydował o uznaniu 59-latka winnym morderstwa i skazał go na karę 10 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: interia.pl, wtv.pl

Tagi: Poznań
Powiązane