wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Poznań. Kobiety w zagrożonych ciążach patrzyły na szarpaninę. Policja nie reagowała na zachowanie fundamentalistów

25 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Poznań. Pod szpitalem przy ulicy Polnej organizacje antyaborcyjne odmawiały różaniec za "grzech" aborcji. Niecodzienna pikieta miała miejsce pod oddziałem, na którym przebywały osoby w zagrożonej ciąży. Doszło do szarpaniny. Policj

Prawa kobiet wciąż budzą kontrowersje. Zgodnie z prawem zabieg medyczny, jakim jest aborcja, przysługuje kobietom, których ciąża pochodzi z gwałtu, czynu zabronionego oraz przy zagrożeniu dla życia i zdrowia kobiety lub płodu. Ustawa antyaborcyjna jest jedną z najbardziej restrykcyjnych w całej Europie. Dla prawicowych organizacji to wciąż za mało. Grupa katolików ustawiła się pod szpitalem w Poznaniu, by odmówić różaniec za "grzech", jakim ma być przerwanie ciąży. 

Poznań. Osoby w zagrożonej ciąży patrzyły na protestu fundamentalistów

Portal ePoznań.pl otrzymał wiadomość od jednego z czytelników, który poinformował o przebiegu zdarzenia. Pikieta odbyła się w godzinach popołudniowych przed wejściem na oddział ginekologiczno-położniczy. Wyjaśnimy, że przebywają w nim również osoby, dla których kontynuowanie ciąży może wiązać się z ryzykiem utraty zdrowia lub życia. Czytelnik donosi, że pod obiektem doszło do przepychanek między ochroną placówki a fundamentalistami. Redaktorzy portalu ePoznań.pl podają, że sześciu protestujących bez maseczek miało wokół siebie aż 4 patrole policji. 

Z doniesień poznańskiego medium wynika, że przedsięwzięcie zostało przeprowadzone przez działaczy Pro-Prawo do Życia. Ich akcja nosiła tytuł "Różaniec ekspiacyjny za grzech aborcji". Fundamentalistom nie podoba się fakt, że w ciągu 9 lat placówka służby zdrowia przeprowadziła zaledwie 476 zabiegów przerwania ciąży. Zgromadzeni mówili między innymi o  "mordowaniu nienarodzonych". Policja miała nie zareagować na zachowanie manifestujących. 

Poznań stał się miejscem kolejnego protestu. Pro-Prawo do Życia swoje działania miało motywować sprzeciwem wobec "barbarzyństwa". Ich zdaniem wspólna modlitwa oraz zakłócanie spokoju osób w zagrożonej ciąży przyniesie lepsze skutki i złagodzi gniew Boga. 

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >