wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tragiczny pożar na Dolnym Śląsku. 10-latek, cierpiący na autyzm schował się w szafie

21 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Pożar w budynku wielorodzinnym pojawił się w niedzielę 19 kwietnia około godz. 20.30. Poszkodowanych zostało łącznie 19 osób. Ogień rozprzestrzenił się szybko i zniszczył prawie doszczętnie dach domu. Na tym wszystkim poważnie ucierpiał m.in. chłop

Jak podaje RMF FM, w wyniku pożaru domu wielorodzinnego w Skorzynicach na Dolnym Śląsku poważnie ranny został 10-letni chłopiec z autyzmem. Doznał dużego poparzenia skóry. W sieci ruszyła zbiórka pieniędzy na pomoc rodzinie.

Pożar w budynku wielorodzinnym, w wyniku którego poważnie ucierpiał chłopiec z autyzmem, zniszczył także dach jego domu. Trwa zbiórka

Jak donosi RMF FM, w akcji gaśniczej udział brały jednostki straży pożarnej z powiatu złotoryjskiego i lwóweckiego. W znacznej części zniszczony został dach budynku. W wyniku przeprowadzonej akcji zalanych zostało kilka mieszkań. Dach nad głową straciło łącznie 19 osób, a najbardziej została poszkodowana rodzina wspomnianego chłopca, który to ze strachu przed pożarem ukrył się w szafce. Wyciągnął go z niej jego starszy brat, ratując mu tym samym życie. 10-latek doznał poważnego poparzenia ciała, które stanowi ponad 80 proc. Do szpitala trafiła także jego matka. 

W internecie, dokładnie na stronie zrzutka.pl, trwa zbiórka na odbudowę domu. Liczy się każdy grosz! Jak ustaliło RMF FM, w pomoc zaangażował się także Caritas, proboszcz oraz gmina, która zadeklarowała pomoc w remoncie mieszkań. – Udało się już zebrać najpotrzebniejsze rzeczy takie jak odzież, buty, pościele czy żywność. Problemem jednak będzie remont spalonego dachu i pomieszczeń. Blacha została całkowicie wypalona, w mieszkaniach na górze po oknach zostały tylko wypalone dziury, bo była tak wysoka temperatura – powiedział sołtys Skorzenic, Tadeusz Wojtala, cytowany przez portal RMF FM.

Źródło: Wprost / RMF FM

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >