Powrót do szkół wiadomości. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Sierpnia 2020

17 osób nie żyje, wzrost zakażeń. Powrót do szkoły już za tydzień a sytuacja nadal jest trudna

Powrót do szkół budzi w naszym kraju niemałe kontrowersje. Wiadomości Ministerstwa Zdrowia wciąż nie napawają optymizmem. Dzieci, zdaniem Dariusza Piontkowskiego, będą bezpieczne, jeśli zastosują się do zasad reżimu sanitarnego. Tymczasem, najnowsze dane resortu zdrowia, nie napawają optymizmem.

Pandemia wymusiła na Prawie i Sprawiedliwości podjęcie wielu radykalnych decyzji. Zamrożenie gospodarki i obowiązek noszenia maseczek to niejedyne problemy, z jakimi zmaga się nasz kraj. Kryzys dotknął szczególnie uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Przejście na nauczanie zdalne miało swoje przykre konsekwencje. Przez wzgląd na ryzyko, była to jedyna decyzja, która zapewniała uczniom i dorosłym ochronę przed zakażeniem. 

Powrót do szkół już za kilka dni. Uczniowie i nauczyciele będą bezpieczni?

W ostatnim czasie Dariusz Piontkowski zadeklarował, że młodzież od momentu częściowego poluzowania obostrzeń przebywa w miejscach publicznych, w których również można się zakazić. Jego zdaniem powrót do szkół nie powienien więc budzić sprzeciwu. Nauczyciele wskazują jednak, że przepisy w sprawie placówek oświaty są niezwykle trudne do zrealizowania. Nie każda szkoła ma warunki, aby zapewnić młodzieży pełne bezpieczeństwo.

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane

Ministerstwo Zdrowia kilka chwil temu podało najnowsze wiadomości w sprawie ilości zakażeń. Sytuacja wciąż nie wygląda optymistycznie. Eksperci wciąż wskazują, że wraz z rozwojem drugiej fali zachorowań, sytuacja może budzić jeszcze większy niepokój. "Mamy 763 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (141), mazowieckiego (99), pomorskiego (93), śląskiego (89), podkarpackiego (59), łódzkiego (50), dolnośląskiego (44), wielkopolskiego (32), kujawsko-pomorskiego (30), lubelskiego (29), podlaskiego (28), warmińsko-mazurskiego (21), świętokrzyskiego (20), zachodniopomorskiego (12), opolskiego (10), lubuskiego (6). 

"Z przykrością informujemy o śmierci 17 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 73-M Wągrowiec, 45-M Poznań, 67-M Gliwice" - podają przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia.

Powrót do szkół

Powrót do szkół

Powrót do szkół

Powrót do szkół

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!