wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

17 osób nie żyje, wzrost zakażeń. Powrót do szkoły już za tydzień a sytuacja nadal jest trudna

25 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Powrót do szkół budzi w naszym kraju niemałe kontrowersje. Wiadomości Ministerstwa Zdrowia wciąż nie napawają optymizmem. Dzieci, zdaniem Dariusza Piontkowskiego, będą bezpieczne, jeśli zastosują się do zasad reżimu sanitarnego. Tymczasem, n

Pandemia wymusiła na Prawie i Sprawiedliwości podjęcie wielu radykalnych decyzji. Zamrożenie gospodarki i obowiązek noszenia maseczek to niejedyne problemy, z jakimi zmaga się nasz kraj. Kryzys dotknął szczególnie uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Przejście na nauczanie zdalne miało swoje przykre konsekwencje. Przez wzgląd na ryzyko, była to jedyna decyzja, która zapewniała uczniom i dorosłym ochronę przed zakażeniem. 

Powrót do szkół już za kilka dni. Uczniowie i nauczyciele będą bezpieczni?

W ostatnim czasie Dariusz Piontkowski zadeklarował, że młodzież od momentu częściowego poluzowania obostrzeń przebywa w miejscach publicznych, w których również można się zakazić. Jego zdaniem powrót do szkół nie powienien więc budzić sprzeciwu. Nauczyciele wskazują jednak, że przepisy w sprawie placówek oświaty są niezwykle trudne do zrealizowania. Nie każda szkoła ma warunki, aby zapewnić młodzieży pełne bezpieczeństwo.

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane

Ministerstwo Zdrowia kilka chwil temu podało najnowsze wiadomości w sprawie ilości zakażeń. Sytuacja wciąż nie wygląda optymistycznie. Eksperci wciąż wskazują, że wraz z rozwojem drugiej fali zachorowań, sytuacja może budzić jeszcze większy niepokój. "Mamy 763 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (141), mazowieckiego (99), pomorskiego (93), śląskiego (89), podkarpackiego (59), łódzkiego (50), dolnośląskiego (44), wielkopolskiego (32), kujawsko-pomorskiego (30), lubelskiego (29), podlaskiego (28), warmińsko-mazurskiego (21), świętokrzyskiego (20), zachodniopomorskiego (12), opolskiego (10), lubuskiego (6). 

"Z przykrością informujemy o śmierci 17 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 73-M Wągrowiec, 45-M Poznań, 67-M Gliwice" - podają przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >