Powrót do szkół pierwszego września. Rodzice nie uważają szkół za przygotowane.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Sierpnia 2020

Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost

Powrót do szkół 1 września zdaniem Ministerstwa Edukacji Narodowej jest zabiegiem bezpiecznym, a szef resortu Dariusz Piontkowski wielokrotnie zapewniał, że placówki są przygotowane na powrót do nauczania stacjonarnego. I choć prawie połowa rodziców chce powrotu swych dzieci do szkół, znaczna część z nich uważa, że wiąże się to z pewnym niebezpieczeństwem.

Dzieci powrócą do polskich szkół już w najbliższy wtorek. Mimo że minister Piontkowski nie raz przekonywał, że placówki są należycie przygotowane na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021, pomysł budzi pewne wątpliwości. Wyraz swojej niepewności decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej niejednokrotnie wyrażali już przedstawiciele środowiska nauczycielskiego.

Sławomir Broniarz przyznał w TVN24, że "wszyscy chcą wrócić do szkół". – Ale chcemy wrócić do szkoły nie po to, żeby za dwa czy trzy tygodnie ją zamykać, czy żeby ta szkoła pracowała w atmosferze niepewności i obaw – wskazywał Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Pomysł resortu budzi też pewne obawy wśród rodziców powracających do szkół uczniów.

Wiadomości TVP znów wyemitowały upokarzający materiał. Na wizji nie uszanowano nawet tożsamości aktywistki, o której mówionoWiadomości TVP znów wyemitowały upokarzający materiał. Na wizji nie uszanowano nawet tożsamości aktywistki, o której mówionoCzytaj dalej

Powrót do szkół 1 września. Co drugi rodzic boi się o swoje dziecko

Nastroje społeczne związane z rozpoczęciem nowego roku szkolnego sprawdzono w sondażu Pollster przeprowadzonym na zlecenie "Super Expressu". Jak podaje Radiozet.pl, z badania wynika, że niemal połowa rodziców chce powrotu swych dzieci do placówek. Takiej odpowiedzi udzieliło 47 procent respondentów. 27 procent z nich było zdania, że nauczanie powinno mieć wersję hybrydową, a zatem odbywać się naprzemiennie: raz w szkole, raz w domu.

Minister edukacji informuje, rodzice powinni zwiększyć czujność. Powrót do szkoły wiąże się z jednym ważnym obowiązkiemMinister edukacji informuje, rodzice powinni zwiększyć czujność. Powrót do szkoły wiąże się z jednym ważnym obowiązkiemCzytaj dalej

Niemal co piąty uczestnik badania (19 procent pytanych) zaznaczył, że niebezpieczeństwo związane z powrotem dzieci do szkół w dobie koronawirusa jest zbyt wysokie, a uczniowie powinni zostać w domach i kontynuować naukę zdalną. 6 procent badanych nie miało w tej sprawie zdania.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wyszła ostra taśma z Pałacu Prezydenckiego. Na niej Agata i Andrzej Duda, o co chodzi?
2. Kościół wydał niespodziewane stanowisko. Tadeusz Rydzyk weźmie sobie do serca?
3. Nauczyciele masowo rezygnują z nauczania. Zamiast szkoły wybierają świadczenie kompensacyjne

Niemniej ciekawie przedstawiają się wyniki badania IBRiS wykonanego z polecenia Nationale-Nederlanden. Jasno wynika z niego, że jedna trzecia rodziców jest zdania, iż mimo zapewnień Dariusza Piontkowskiego szkoły nie są w pełni przygotowane na powrót uczniów do nauczania stacjonarnego. Co drugi respondent wyraził opinię, że obawia się, iż jego dziecko w szkole może zarazić się koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sytuacja jest poważna, powołano sztaby kryzysowe. Co się dzieje?
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Pacjent upadł z bólu i wyszedł na czworaka. Po kilku godzinach czekania został wypisany
  4. Tadeusz Rydzyk jest chroniony przez prokuraturę? Dziennikarze dotarli do zdumiewających informacji
  5. "Czy minister sobie bimbał?" Ostre starcie na antenie Polsat News
  6. Żywioł uderzył w Polskę z ogromną mocą. Zdjęcia zasmucają, gigantyczne zniszczenia

Źródło: radiozet.pl