wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Poniedziałkowa strajkowa pobudka, czyli kolejna blokada w stolicy. 10 policjantów otoczyło Babcię Kasię

4 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Strajk Kobiet zorganizował "poniedziałkową strajkową pobudkę". Kolejna blokada w Warszawie rozpoczęła się o godzinie 18, rozpoczynając się na skrzyżowaniu Nowego Światu i Świętokrzyskiej i przemieszczając się w kierunku Centrum. Jak podał org

Od pewnego czasu protesty Strajku Kobiet ucichły, głównie ze względu na święta, trudny, grudniowy okres i działania polityczne prowadzone przez przywódczynie organizacji. Teraz jednak protesty wracają na ulice, zaczynając znowu od Warszawy.

Poniedziałkowa strajkowa pobudka - blokady na ulicach Warszawy

Od pewnego czasu Strajk Kobiet zapowiadał tzw. „poniedziałkową strajkową pobudkę” - pierwszy protest po Nowym Roku. Miał mieć on formę blokady i rozpocząć się o godzinie 18. Lokalizacja nie została jednak podana. 

- Drogie osoby! Podejrzewam, że tak jak i my jesteście naładowani energią po tak długim wolnym i z chęcią byście ją jakoś spożytkowali - pisał organizator na stronie wydarzenia. 

- Dlatego wszystkich chętnych zapraszamy na spacer z postojami, jutro na godzinę 18 w okolicach centrum. Dokładna lokalizacja będzie podana 30 min wcześniej, aby PISlicja nie miała czasu się przygotować - poinformowano uczestników. 

- Przypominamy oczywiście o ciepłym ubraniu, bo już jednak styczeń, ciepłych napojach w termosach, jakieś lekkie kalorie również się przydadzą. Podobnie jak koce termiczne i ogrzewacze. Wszak nigdy nie wiadomo jak długi może być spacer (bądź postój). Nie zapomnijcie również o soli fizjologicznej i mleku! - przestrzegali organizatorzy. 

Równo o 18 rozpoczęła się blokada w okolicach Centrum - najpierw wydarzenie podało informację o spotkaniu na skrzyżowaniu ulic Nowego Światu i Świętokrzyskiej, a potem protestujący mieli iść w stronę kolejnego - między Świętokrzyską a Marszałkowską. 

Policja już działa. Słynną Babcię Kasię okrążyło 10 funkcjonariuszy

Policja nie dała się jednak do końca zmylić i pojawiła się na miejscu niedługo po rozpoczęciu blokady. Jak poinformował Strajk Kobiet, funkcjonariusze zaczęli ściągać ludzi z ulicy.

- Policja agresywnie ściąga ludzi z ulicy, również Babcia Kasia jest otoczona przez ok. 10 policjantów - informował Strajk na swoim kanale na Telegramie. 

Okazało się również, że policja zaczęła oddzielać uczestników kordonem.

- Policja oddziela kordonem przejście dla pieszych na skrzyżowaniu Marszałkowska/Świętokrzyska, bo chodzenie po pasach na zielonym również w ich mniemaniu jest nielegalne, osoby, trzymajcie się! - podał organizator Strajku.

Podobnie jak w przypadku poprzednich działań, protest znów postanowił zabawić się z policją w kotka i myszkę. 

- I cyk zmiana pasów, pora na postój ma skrzyżowaniu Brackiej i Alej Jerozolimskich, przenosimy się! - poinformowano na Telegramie.

Sytuacja wygląda znów niebezpiecznie - nie wiadomo, czy nie dojdzie do starć z policją i użycia środków przymusu bezpośredniego.

źródło: [Telegram/gdzie_co_wwa]

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polska

Prof. Simon otrzymuje groźby śmierci za namawianie do szczepień. Członek Rady Medycznej przy premierze na celowniku?

Czytaj więcej >

Polska

Znamy wyniki sekcji zwłok 19-latki, która zginęła w Katowicach. Stwierdzono rozległe obrażenia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Kłodzko. Tragedia na torach. Zginęła kobieta

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Musi zapłacić zaległy abonament RTV, mimo że nie ma telewizora. Dziwna reakcja Poczty Polskiej

Czytaj więcej >
Twitter & Śląska Policja

Polska

Wypadek w Katowicach. Pojawiło się nowe nagranie, pokazuje zupełnie inną perspektywę

Czytaj więcej >
Pixabay/cbakobus - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Popularne produkty wycofane ze sklepów. Aż 12 rodzajów lodów skażonych tlenkiem etylenu

Czytaj więcej >