Internauci są bezlitośni w kwestii oceny wizyty Edyty Górniak w Polsat News. screen programu"Gość Wydarzeń" wydanie z 26.11.2020 r. Polsat NewsŹródło: screen programu"Gość Wydarzeń" wydanie z 26.11.2020 r. Polsat News
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 28 Listopada 2020

Internauci poruszeni występem Edyty Górniak w "Gościu Wydarzeń" . W sieci zawrzało, nie ma litości

Widząc zapowiedź czwartkowego wydania "Gościa Wydarzeń" w Polsat News wiele osób mogło być zdziwionych, iż obok lekarza do rozmowy na temat epidemii i szczepień zaproszono Edytę Górniak. Rozmowa wywoła skrajne emocje, jednak stacja może nie być zadowolona z komentarzy, jakie zalały sieć. Widzowie są zniesmaczeni tym, co zobaczyli i usłyszeli. Nie omieszkali napisać o tym w sieci, padły wyjątkowo mocne słowa.

Bogdan Rymanowski rozpoczynając w Polsat News program "Gość Wydarzeń" zapewne nie przypuszczał, iż goszczenie na antenie Edyty Górniak wywoła aż tak spore emocje. Dziennikarz również nie uniknął kilku słów krytyki ze strony internautów, jednak negatywne komentarze pojawiły się praktycznie każdemu aspektowi wieczornej rozmowy.

Ogromna pustka i żal, mąż Marty Kaczyńskiej pokazał smutne zdjęcia. O co chodzi?Ogromna pustka i żal, mąż Marty Kaczyńskiej pokazał smutne zdjęcia. O co chodzi?Czytaj dalej

Sam fakt zaproszenia do Polsat News Edyty Górniak wypowiadającej się w kwestii pandemii oraz szczepień okazał się kontrowersyjny. Niemniej rozmówca artystki, który wcześniej dość jednoznacznie reagował na słowa, jakie padały z jej ust, w czasie samej rozmowy wydawał się wyjątkowo spokojny i zdecydowanie mniej sceptyczny w stosunku do poglądów diwy. Internauci byli jednak bezwzględni.

Edyta Górniak w Polsat News, widzowie zniesmaczeni decyzją stacji

Wczorajsze wydanie "Gościa Wydarzeń" w Polsat News odbiło się w sieci szerokim echem i wpisało w dość głośną ostatnimi czasy dyskusję na temat autorytetów. Wiele osób postuluje, aby w kwestiach wymagających wiedzy specjalistycznej, nie pozwalać docierać do szerszego grona odbiorców osobom będącym autorytetom w innych aspektach.

Powstała nawet specjalna akcja o nazwie "Stop celebrytyzacji pseudonauki", a zjawisko skomentował profesor Piotr Celiński będący medioznawcą specjalizującym się w kulturze sieci. Jego słowa sprzed kilku miesięcy (wywiad dla Kuriera Lubelskiego opublikowany został 14 czerwca 2020 roku) nie traci na aktualności. Edyta Górniak oraz Polsat News mogą poszukać w nim inspiracji.

- Gwiazdy nieźle się gimnastykują, żeby nie dać o sobie zapomnieć. Czyli krótko mówiąc, są w stanie wypowiedzieć się na każdy dowolny temat [...]. [...] problem polega na tym, że media, które zapraszają celebrytów do siebie, zachowują się krótkowzrocznie. [...] musimy wypracować sobie jakiś społeczny mechanizmy obrony przed wypowiedziami głoszonymi przez celebrytów - mówił w rozmowie z Kurierem Lubelskim prof. Piotr Celiński

W czasie rozmowy w"Gościu Wydarzeń" Bogdan Rymanowski gościł nie tylko Edytę Górniak. Do konfrontacji zaproszono również Marka Posobkiewicza, byłego szefaGIS-u, który w czasie, gdy diwa przekonywała, że w szpitalach leżą statyści — obecnie zaprzecza jakoby z jej ust padły takie słowa — postanowił odpowiedzieć na te rewelacje. Na antenie nie okazał się jednak tak stanowczy, jak wcześniej. Widzowie są oburzeni tym, że autorytet medyczny nie wykorzystał swojej wiedzy i doświadczenia do wytknięcia medycznych absurdów głoszonych przez gwiazdę.

Zamiast rozmowy, grzeczne przytakiwanie i brak konkretnych odpowiedzi

Hejt w stronę Agaty Dudy za pewien gest. Nie każdy wie dlaczego internauci mają żal do pierwszej damyHejt w stronę Agaty Dudy za pewien gest. Nie każdy wie dlaczego internauci mają żal do pierwszej damyCzytaj dalej

- Czy telewizje rozpoczęły wyścig o to, kto zaprosi więcej 'nie-ekspertów' do wypowiadania się na tematy, o których nie mają pojęcia? To, że założyła okulary, nie oznacza, że wygaduje mądre rzeczy. Błazenada - przeczytać można pod jednym z wielu krytycznych komentarzy pod postem Polsat News na Twitterze. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Nieoczekiwane wezwania w skrzynkach Polaków. Zaskoczenie przeżyje nawet 4,5 tys. osób
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Rozmowa była wyjątkowo spokojna, a samej konfrontacji dwóch skrajnych poglądów brakło. Na pytania Bogdana Rymanowskiego rozmówcy odpowiadali raczej średnio. Edyta Górniak i Marek Posobkiewicz bardziej skupili się na odnoszeniu do konkretnych fragmentów swoich wypowiedzi. Internauci punktują, że dziennikarz Polsat News, tak naprawdę w całym programie bardziej spełniał się w roli konferansjera niż realnego moderatora rozmowy.

Prawdziwym szczytem absurdu był moment, gdy po głośnym stwierdzeniu Edyty Górniak o tym, iż nie zaszczepi się, a jeśli będzie to wymagane to wyjedzie z Polski, Marek Posobkiewicz pytany na antenie Polsat News o to, jak przekona artystkę do zmiany zdania przekazał jedynie, że tak naprawdę to w końcu umrą wszyscy - i ci zaszczepieni i ci nie, a resztę swoich argumentów z chęcią przekażepiosenkarce przy kawie

Widzowie oburzeni poziomem rozmowy w Polsat News

O ile można przypuszczać, że samo zaproszenie do rozmowy Edyty Górniak nie było złym pomysłem, to już sposób jej przeprowadzenia oraz zestawienie diwy z autorytetem medycznym wydaje się kuriozalne. Gwiazda mogła wyjaśnić wszystkie kontrowersje narosłe wokół jej absurdalnych wypowiedzi, jednak w opinii widzów i internautów Polsat News nie zdał tego testu.

Polsat News

Źródło: Twitter.com/PolsatNewsPL

Należy przypomnieć, że Edyta Górniak przekonywała o wartościach oregano oraz o reżyserowaniu "scen grozy", mających przestraszyć społeczeństwo, które przybite nie będzie w stanie siłą ducha wspomagać swojego procesu leczenia. Gwiazda ma niewątpliwy talent wokalny, jednak czy zapraszanie do artystki rozmowy w prime-time Polsat News na temat pandemii to dobre posunięcie?

Źródło: Twitter.com @PolsatNewsPL / Plotek / Kurier Lubelski

Największe kłamstwo w karierze Bayer Full wyszło na jaw. Jest inaczej, niż wszyscy myśleliNajwiększe kłamstwo w karierze Bayer Full wyszło na jaw. Jest inaczej, niż wszyscy myśleliCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Oficjalnie wydano już rozporządzenie. Nowe restrykcje na nadchodzące święta
  2. Najbardziej niezwykły domowy chleb na świecie. Potrzebujesz 1 osobliwego składnika, smakuje wybornie
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Nic, tylko zazdrościć. Doda pokazała zdjęcie inne niż pozostałe, wypoczywa bardzo daleko od Polski
  7. 5-letnie dziecko dokonało niewiarygodnego odkrycia. Archeolodzy nie mogą uwierzyć