wtv.pl
Polsat Agnieszka Gozdyra

Polsat News/24.08.20/Screen

"Mówi pan rzeczy obsceniczne". Korwin-Mikke na antenie Polsatu wyprowadził dziennikarkę z równowagi

25 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Polsat News podczas emisji "Debaty dnia" ponownie stał się miejscem awantury. Agnieszka Gozdyra podjęła temat dyskryminowania społeczności LGBT. Fala homofobicznych komentarzy sprawiła, że dziennikarka nie wytrzymała i zarzuciła swojemu rozm&oac

Temat osób LGBT nieustannie dominuje w debacie publicznej. Niestety, nie są to dyskusje, dotyczące równouprawnienia mniejszości seksualnych. Większość starć i rozmów dotyczy kolejnych aktów dyskryminacji i przemocy wobec każdego, kto nie spełnia heteroseksualnych norm. Przypomnijmy, że od kilku dni szczególne kontrowersje wzbudziły wypowiedzi byłego kuratora łódzkiej oświaty. Grzegorz Wierzchowski, bo o nim mowa, ostrzegał na antenie Radia Maryja przed "wirusem LGBT".

Polsat News. Agnieszka Gozdyra starła się z Januszem Korwin-Mikke

Chwilę po skandalicznych deklaracjach poseł Lewicy Tomasz Trela złożył wniosek o natychmiastowe zwolnienie Wierzchowskiego. Zrobił to też sam wojewoda łódzki, co ostatecznie doprowadziło do zakończenia współpracy między Wierzchowskim a systemem edukacji. Tobiasz Bocheński wskazał, że decyzja ta nie była jednak motywowana homofobicznymi wystąpieniami kuratora. Ugrupowanie Zbigniewa Ziobry nie zgadza się z postanowienie ministra edukacji. Wspólnie z wicemarszałkiem Sejmu wspierają Wierzchowskiego. Okazuje się, że "gwiazda" Radia Maryja ma też niemałe oparcie w Januszu Korwin-Mikkem.

Agnieszka Gozdyra zaprosiła do Polsat News przedstawicieli największych ugrupowań politycznych. Na antenie Polsat News pojawił się Janusz Korwin-Mikke, którzy ponownie obrażał mniejszości seksualne. Deklarował, że osoby LGBT nie mają nic wspólnego z chrześcijaństwem. Porównał gejów do "onanistów", którzy chcieliby zawrzeć związek z własną ręką. - Skoro mówią: "ja jestem onanistą, zoofilem czy lesbijką" to jest to sprawa łóżkowa. Mamy w Polsce ogromną liczbę onanistów, ale ponieważ nie robią tego publicznie, nie robią zgromadzeń i nie domagają się uznania związku z własną ręką za małżeństwo - oceniał w Polsacie polityk Konfederacji.

Polsat News ponownie stał się miejscem awantury. Zapraszanie skandalizujących polityków przeważnie zawsze kończy się tym samym. Prowadząca "Debaty dnia" przerwała wystąpienie Janusza Korwin-Mikkego i stwierdziła, że zachowuje się w sposób obsceniczny. - Pan mówi rzeczy obsceniczne i nie godzi się na to w poważnym programie publicystycznym. Pan mówił, że kobiety zawsze się trochę gwałci, a teraz zarzuca pan innym, że mówią za dużo o seksie. Dostrzegam pewien brak konsekwencji - odpowiedziała Agnieszka Gozdyra.

Źródło: [Polsat News]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >