Polsat News. Facebook/Tygodnik Regionalna Nowa Sól Zielona Góra
Źródło: Facebook/Tygodnik Regionalna Nowa Sól Zielona Góra
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 12 Września 2020

Jak okropnym człowiekiem trzeba być? Porażające odkrycie, mieszkaniec lubuskiego natknął się na ciała zwierząt

Polsat News opublikował porażający materiał. Zwierzęta zostały zabite i poćwiartowane, bo "przeszkadzały". Relacja mieszkańców może budzić niepokój. Łabędzie miały zakłócić nielegalny połów ryb. W sprawę zaangażowały się organy ścigania.

W ostatnim czasie media społecznościowe obiegły przykre informacje. Polsat News podał, że w niewielkiej miejscowości zabito zwierzęta znajdujące się pod ścisłą ochroną. Od dłuższego czasu łabędzie są zagrożone wyginięciem. Na terenie stawu w Lubięcinie przebywało stado złożone z 11 ptaków. Odkryto, że okolicznym zbiorniku pływają już tylko dwa z nich. Nieznani sprawcy wyrządzili im okrutną krzywdę. Ich ciała były porzucone w lesie.

Polsat News informuje o poćwiartowanych łabędziach

Lokalna społeczność przekazała komercyjnemu medium informacje na temat zwierząt. Jeden ze spacerowiczów odkrył zabite łabędzie jako pierwszy. W rozmowie z Polsat News tłumaczył, że ucięto im skrzydła, a ciała poćwiartowano i porzucono. Jak informują mieszkańcy wojewodztwa lubuskiego, ptaki miały przeszkadzać okolicznym wędkarzom. Są też pierwsi podejrzani w sprawie. Wiele wskazuje na to, że czynu mieli dopuścić się kłusownicy. 

Śmierć łabędzi wywołała poruszenie nie tylko wśród lubięcińskiej społeczności. Polsat News podaje, że przestępstwo zostało zgłoszone organom ścigania. Funkcjonariusze wciąż badają sprawę i próbują ustalić, kto stoi za skandalicznym czynem. Warto podkreślić, że sprawcom zdarzenia grozi kara nawet do 5 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Polsat News informuje, że zabójcy ptaków mieli już wcześniej planować swoje działanie.

Polsat News podaje, że na zwierzęta nastawiono wnyki. Stacja wyjaśnia, że działanie to również było nielegalne. W pułapki miały wpadać ryby, co skutecznie udaremniało starania kłusowników. Niestety, przestępcy ostatecznie dopięli swego. Przedstawiciele policji tłumaczą, że przyczyna śmierci ptaków wciąż nie jest znana. - Trwają czynności. Funkcjonariusze zbierają materiał dowodowy. Na razie nie wiadomo, co spowodowało śmierć łabędzi - przekazała dla Polsat News Agata Towpik z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. 

Źrodło: [Polsat News]