wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jak okropnym człowiekiem trzeba być? Porażające odkrycie, mieszkaniec lubuskiego natknął się na ciała zwierząt

12 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Polsat News opublikował porażający materiał. Zwierzęta zostały zabite i poćwiartowane, bo "przeszkadzały". Relacja mieszkańców może budzić niepokój. Łabędzie miały zakłócić nielegalny połów ryb. W sprawę zaangażowały

W ostatnim czasie media społecznościowe obiegły przykre informacje. Polsat News podał, że w niewielkiej miejscowości zabito zwierzęta znajdujące się pod ścisłą ochroną. Od dłuższego czasu łabędzie są zagrożone wyginięciem. Na terenie stawu w Lubięcinie przebywało stado złożone z 11 ptaków. Odkryto, że okolicznym zbiorniku pływają już tylko dwa z nich. Nieznani sprawcy wyrządzili im okrutną krzywdę. Ich ciała były porzucone w lesie.

Polsat News informuje o poćwiartowanych łabędziach

Lokalna społeczność przekazała komercyjnemu medium informacje na temat zwierząt. Jeden ze spacerowiczów odkrył zabite łabędzie jako pierwszy. W rozmowie z Polsat News tłumaczył, że ucięto im skrzydła, a ciała poćwiartowano i porzucono. Jak informują mieszkańcy wojewodztwa lubuskiego, ptaki miały przeszkadzać okolicznym wędkarzom. Są też pierwsi podejrzani w sprawie. Wiele wskazuje na to, że czynu mieli dopuścić się kłusownicy. 

Śmierć łabędzi wywołała poruszenie nie tylko wśród lubięcińskiej społeczności. Polsat News podaje, że przestępstwo zostało zgłoszone organom ścigania. Funkcjonariusze wciąż badają sprawę i próbują ustalić, kto stoi za skandalicznym czynem. Warto podkreślić, że sprawcom zdarzenia grozi kara nawet do 5 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Polsat News informuje, że zabójcy ptaków mieli już wcześniej planować swoje działanie.

Polsat News podaje, że na zwierzęta nastawiono wnyki. Stacja wyjaśnia, że działanie to również było nielegalne. W pułapki miały wpadać ryby, co skutecznie udaremniało starania kłusowników. Niestety, przestępcy ostatecznie dopięli swego. Przedstawiciele policji tłumaczą, że przyczyna śmierci ptaków wciąż nie jest znana. - Trwają czynności. Funkcjonariusze zbierają materiał dowodowy. Na razie nie wiadomo, co spowodowało śmierć łabędzi - przekazała dla Polsat News Agata Towpik z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. 

Źrodło: [Polsat News]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >