wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Niespodziewanie ostre starcie na żywo w Polsat News. "Jeżeli ma pani mózg i potrafi liczyć", gościom puściły nerwy

25 Listopada 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Na antenie Polsat News doszło do utarczki słownej między posłem Porozumienia a posłanką Lewicy. Rozmowa po raz kolejny dotyczyła prawa aborcyjnego oraz Strajku Kobiet. "Jak już pani zajdzie w ciążę, to się pani wybór kończy", mówi

W trakcie wtorkowej "Debaty Dnia", emitowanej w Polsat News, goszczący w programie poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk oraz Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy po raz kolejny komentowali sprawę trwających po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego manifestacji oraz kwestię obowiązującego w Polsce prawa aborcyjnego.

Bortniczuk: "Bardzo prymitywne osoby"

Członek Zjednoczonej Prawicy ocenił, że przedstawicielki Strajku Kobiet "to bardzo prymitywne osoby". Kolejno uczestników protestów podzielił na trzy grupy.

Za pierwszą z nich uznał kobiety, które "rzeczywiście walczą o swoje prawa". Drugą miałaby stanowić "skrajna lewica, która mówi, że jest Strajkiem Kobiet, ma kosmiczne postulaty", którą to poseł ocenił jako osoby "bardzo prymitywne". Trzecią są według Bortniczuka politycy opozycji, którzy mimo trwającej epidemii namawiali ludzi do wyjścia na ulice.

To Jarosław Kaczyński i jego koleżanka Julia Przyłębska zaprosili Polki na ulice – wskazała w odpowiedzi posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Awantura na antenie Polsat News

Posłanka po raz kolejny mówiła o prawie do wyboru będącym "europejskim standardem". W jej opinii niechęć do złagodzenia prawa aborcyjnego ma związek z umową, którą prawicowi politycy zawarli przed laty z kościelnymi dostojnikami.

Kamil Bortniczuk natychmiast zaznaczył, że nie może słuchać tego ze spokojem. Kolejno wymienił głosy środowisk lewicowych, którzy wybór kobiety do tego, czy chce zostać matką, powiązują z aborcją.

– Pani poseł użyła tutaj dwa razy "tortury na kobietach". No tortury na tych małych, nienarodzonych dziewczynkach, przecinanie im kręgów, wyrywanie rączek, nóżek... To są tortury na młodych kobietach.

I dalej: – Pani ma wybór, czy pani może zostać matką, kiedy i w jakich okolicznościach. Ten wybór ma pani, podejmując aktywność seksualną z mężczyzną bez zabezpieczenia, czyli bez korzystania antykoncepcji w czasie, kiedy może pani zajść w ciążę.

Kolejna poseł Porozumienia wytoczył nieco cięższe działa. – Jak już pani zajdzie w ciążę, to się pani wybór kończy. Więc jak pani ma mózg, potrafi pani liczyć, wie pani, co to jest antykoncepcja, jak pani wie, kiedy w sposób świadomy może podejmować aktywność seksualną, to pani ma wybór.

Prowadząca natychmiast zaznaczyła, że chodzi o możliwość wyboru w przypadku ciężkich wad płodu. Bortniczuk odparł, że jest to zupełnie inna sytuacja, a sam popiera projekt prezydenta dotyczący tzw. wad letalnych.

źródło: Polsat News

Konrad Wrzesiński

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Polska

Nie żyje Beniamin Łuczyński, były rzecznik Miasto Jest Nasze. Miał 27 lat

Czytaj więcej >

Polska

Pomorskie: Wójt zaatakowany przez byka. Poturbowanego mężczyznę zabrał helikopter LPR-u

Czytaj więcej >
Policja w lesie

Polska

Wielkopolskie: Zwłoki odnalezione w środku lasu przez grzybiarzy. Prokuratura prowadzi działania

Czytaj więcej >

Polska

W wypadku pod Zieloną Górą zginął 21-letni piłkarz. Klub żegna swojego zawodnika

Czytaj więcej >
Udzial pary prezydenckiej w uroczystosci rozpoczecia roku szkolnego 2021/2022 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieza Jana Pawla II w Kruszewie.

Polska

Psycholog opowiada o powrocie do nauki stacjonarnej. Co czuje młodzież po pierwszych tygodniach szkoły?

Czytaj więcej >
Lubuska Policja

Polska

Nowe fakty ws. wypadku pod Zieloną Górą. Policja zamieściła zdjęcia

Czytaj więcej >