Na antenie Polsat News doszło do utarczki słownej między posłem Porozumienia a posłanką Lewicy.. YouTube/polsatnews.pl (screen z programu "Debata Dnia"Źródło: YouTube/polsatnews.pl (screen z programu "Debata Dnia"
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Listopada 2020

Niespodziewanie ostre starcie na żywo w Polsat News. "Jeżeli ma pani mózg i potrafi liczyć", gościom puściły nerwy

Na antenie Polsat News doszło do utarczki słownej między posłem Porozumienia a posłanką Lewicy. Rozmowa po raz kolejny dotyczyła prawa aborcyjnego oraz Strajku Kobiet. "Jak już pani zajdzie w ciążę, to się pani wybór kończy", mówił Kamil Bortniczuk.

W trakcie wtorkowej "Debaty Dnia", emitowanej w Polsat News, goszczący w programie poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk oraz Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy po raz kolejny komentowali sprawę trwających po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego manifestacji oraz kwestię obowiązującego w Polsce prawa aborcyjnego.

Kraśko na wizji w TVN24 znów znokautował, teraz polityka PiS. Udowodnił mu brak wiedzy i swój warsztat dziennikarskiKraśko na wizji w TVN24 znów znokautował, teraz polityka PiS. Udowodnił mu brak wiedzy i swój warsztat dziennikarskiCzytaj dalej

Bortniczuk: "Bardzo prymitywne osoby"

Członek Zjednoczonej Prawicy ocenił, że przedstawicielki Strajku Kobiet "to bardzo prymitywne osoby". Kolejno uczestników protestów podzielił na trzy grupy.

Za pierwszą z nich uznał kobiety, które "rzeczywiście walczą o swoje prawa". Drugą miałaby stanowić "skrajna lewica, która mówi, że jest Strajkiem Kobiet, ma kosmiczne postulaty", którą to poseł ocenił jako osoby "bardzo prymitywne". Trzecią są według Bortniczuka politycy opozycji, którzy mimo trwającej epidemii namawiali ludzi do wyjścia na ulice.

To Jarosław Kaczyński i jego koleżanka Julia Przyłębska zaprosili Polki na ulice – wskazała w odpowiedzi posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Ważny komunikat od GIS: Musisz koniecznie odebrać telefon z jednego numeru. Inaczej grozi 30 tys. złotych kary
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Awantura na antenie Polsat News

Posłanka po raz kolejny mówiła o prawie do wyboru będącym "europejskim standardem". W jej opinii niechęć do złagodzenia prawa aborcyjnego ma związek z umową, którą prawicowi politycy zawarli przed laty z kościelnymi dostojnikami.

Elżbieta Jaworowicz kontra Zenek Martyniuk? Elżbieta Jaworowicz kontra Zenek Martyniuk? "Sprawa do reportera" pojechała nagle do jego domu, niespodziewaneCzytaj dalej

Kamil Bortniczuk natychmiast zaznaczył, że nie może słuchać tego ze spokojem. Kolejno wymienił głosy środowisk lewicowych, którzy wybór kobiety do tego, czy chce zostać matką, powiązują z aborcją.

– Pani poseł użyła tutaj dwa razy "tortury na kobietach". No tortury na tych małych, nienarodzonych dziewczynkach, przecinanie im kręgów, wyrywanie rączek, nóżek... To są tortury na młodych kobietach.

I dalej: – Pani ma wybór, czy pani może zostać matką, kiedy i w jakich okolicznościach. Ten wybór ma pani, podejmując aktywność seksualną z mężczyzną bez zabezpieczenia, czyli bez korzystania antykoncepcji w czasie, kiedy może pani zajść w ciążę.

Kolejna poseł Porozumienia wytoczył nieco cięższe działa. – Jak już pani zajdzie w ciążę, to się pani wybór kończy. Więc jak pani ma mózg, potrafi pani liczyć, wie pani, co to jest antykoncepcja, jak pani wie, kiedy w sposób świadomy może podejmować aktywność seksualną, to pani ma wybór.

Prowadząca natychmiast zaznaczyła, że chodzi o możliwość wyboru w przypadku ciężkich wad płodu. Bortniczuk odparł, że jest to zupełnie inna sytuacja, a sam popiera projekt prezydenta dotyczący tzw. wad letalnych.

źródło: Polsat News

Kaufland przyciągnie tłumy. Sieć rozda produkty za darmo tylko jednego dniaKaufland przyciągnie tłumy. Sieć rozda produkty za darmo tylko jednego dniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Tragiczny finał wizyty w salonie piękności w Gdańsku. 30-latka zmarła w trakcie zabiegu
  2. Wielki hit, któremu nikt się nie oprze. Ciasto bez pieczenia „Raffaello” nie ma sobie równych
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Jest nowa propozycja ws. terminu ferii. Dramatyczna sytuacja, robią co mogą. Czy rząd zmieni strategię na sezon zimowy?
  7. Mężczyzna kilkukrotnie nagrał dziwne światła na niebie. Zapytał, czy to UFO, władze lotniska odpowiedziały