Tomasz Trela w Polsat News: "Po prostu pogadaj, a nie chowasz się za bramą". polsatnews.pl (screen programu "Debata dnia", 23.11.20)Źródło: polsatnews.pl (screen programu "Debata dnia", 23.11.20)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Listopada 2020

"Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News

W emitowanej na antenie Polsatu News "Debacie dnia" padły mocne słowa, skierowane do nowego ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. O odwagę do skonfrontowania się z manifestującymi pod siedzibą MEN studentkami apelował poseł Lewicy Tomasz Trela.

"Wolna aborcja i wolna edukacja!", pod takim hasłem odbył się protest przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie. W geście solidarności z nauczycielami, wobec których Przemysław Czarnek zapowiedział już represje za wsparcie Strajku Kobiet, studentki zablokowały wjazd na teren resortu. Część z nich przykuła się do bramy.

Demonstrantki postulowały ponadto o dymisję Czarnka z pełnionej przez niego funkcji, nazywając go m.in. mizoginem, homofobem i fundamentalistą religijnym, który maszeruje ramię w ramię z ONR-em.

Plugawe i skandaliczne zachowanie Plugawe i skandaliczne zachowanie "Wiadomości" TVP. Nie chcecie wiedzieć do czego porównali kobiety, wstyd na cały światCzytaj dalej

Jest, jak jest

Nowo mianowany minister edukacji i nauki do sprawy odniósł się w następujący sposób: "Biedni ludzie, którzy nie próbują się w ogóle skomunikować ze mną, nie słuchają tego, co mówię, dokładają i wymyślają sobie jakieś niestworzone rzeczy i wokół tego budują później swoją narrację".

Na wtrącenie redaktora Polskiego Radia 24, który zauważył, że resort ma obecnie "problem pod bramą", polityk PiS odparł: "Mamy problem, ale co zrobić? Jest, jak jest".

DZISIAJ GRZEJE:
1. Czy Kościół powinien płacić podatki, jak wszyscy inni?
2. Wiadomo już, co dalej z godzinami dla seniorów. Odpowiedź MRiPS w wielu wzbudzi oburzenie
3. Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie. Miał mówić o uczelni, a grzmiał o aborcji i LGBT

W podobny sposób szef MEiN skomentował kwestię dziewczyny, która według doniesień przykleiła się klejem do bramy wjazdowej. "To nie mój problem, tylko to jest jej problem", mówił Przemysław Czarnek, cytowany przez internetowy serwis Polsatu News.

Następnie po raz kolejny demonstrantki określił mianem "biednych ludzi, którzy zamiast zająć się czymś pożytecznym, jakąś pracą na rzecz dobra wspólnego, to robią sobie igrzyska i jeszcze robią sobie krzywdę".

Marcin Najman jest skończony. Wzięto się za jego skandaliczne zachowanie podczas FAME MMA8, będzie gorzko żałowałMarcin Najman jest skończony. Wzięto się za jego skandaliczne zachowanie podczas FAME MMA8, będzie gorzko żałowałCzytaj dalej

Tomasz Trela w Polsat News: "Po prostu pogadaj, a nie chowasz się za bramą"

Słowa ministra edukacji i nauki w emitowanej na antenie Polsat News "Debacie dnia" postanowiła przytoczyć prowadząca Agnieszka Gozdyra. O komentarz poproszono goszczących w programie Tomasza Trelę z Lewicy oraz Artura Sabonia z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

– Do pana ministra Przemysława Czarnka mogę powiedzieć: chłopie, pokaż, że masz jaja, wyjdź do ludzi, spotkaj się z nimi i po prostu pogadaj, a nie chowasz się za bramą ministerstwa opancerzoną przez szwadrony policjantów, bo jesteś ministrem konstytucyjnym, jesteś tam przez jakiś czas, bo dzisiaj delegowała cię twoja partia polityczna, a próbujesz ośmieszać resort, który wychowuje młode pokolenie – mówił przedstawiciel opozycji.

W jego opinii policja po raz kolejny dostała przyzwolenie na eskalację przemocy wobec manifestujących. Trela wspomniał przy tym protesty, które w minionym tygodniu odbyły się na ulicach Warszawy, jako przykład podając interwencję funkcjonariusza wobec wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego.

Sprawę zupełnie inaczej widział jednak Artur Saboń. – Nie możemy zabronić  kompromitować się posłom opozycji. Jeśli pan marszałek Czarzasty chce się kompromitować, to ma do tego prawo. Jeżeli pan poseł Trela chce się kompromitować, to też ma do tego prawo – mówił wiceminister aktywów państwowych.

Członek Prawa i Sprawiedliwości ocenił, że "celem Lewicy jest anarchizacja życia społecznego".

źródło: Polsatnews.pl

Ewa Farna także ciężko chorowała. Teraz postanowiła skomentować, jak rozpoznać objawyEwa Farna także ciężko chorowała. Teraz postanowiła skomentować, jak rozpoznać objawyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ważna zapowiedź Ministra Zdrowia. 29 listopada będzie kluczowym dniem, co nas wtedy czeka?
  2. W jaki sposób mrozić pierogi na święta? Szef kuchni zdradził 3 niezawodne metody
  3. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  4. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  5. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  6. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"