wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News

24 Listopada 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

W emitowanej na antenie Polsatu News "Debacie dnia" padły mocne słowa, skierowane do nowego ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. O odwagę do skonfrontowania się z manifestującymi pod siedzibą MEN studentkami apelował poseł Lewicy Tomas

"Wolna aborcja i wolna edukacja!", pod takim hasłem odbył się protest przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie. W geście solidarności z nauczycielami, wobec których Przemysław Czarnek zapowiedział już represje za wsparcie Strajku Kobiet, studentki zablokowały wjazd na teren resortu. Część z nich przykuła się do bramy.

Demonstrantki postulowały ponadto o dymisję Czarnka z pełnionej przez niego funkcji, nazywając go m.in. mizoginem, homofobem i fundamentalistą religijnym, który maszeruje ramię w ramię z ONR-em.

Jest, jak jest

Nowo mianowany minister edukacji i nauki do sprawy odniósł się w następujący sposób: "Biedni ludzie, którzy nie próbują się w ogóle skomunikować ze mną, nie słuchają tego, co mówię, dokładają i wymyślają sobie jakieś niestworzone rzeczy i wokół tego budują później swoją narrację".

Na wtrącenie redaktora Polskiego Radia 24, który zauważył, że resort ma obecnie "problem pod bramą", polityk PiS odparł: "Mamy problem, ale co zrobić? Jest, jak jest".

W podobny sposób szef MEiN skomentował kwestię dziewczyny, która według doniesień przykleiła się klejem do bramy wjazdowej. "To nie mój problem, tylko to jest jej problem", mówił Przemysław Czarnek, cytowany przez internetowy serwis Polsatu News.

Następnie po raz kolejny demonstrantki określił mianem "biednych ludzi, którzy zamiast zająć się czymś pożytecznym, jakąś pracą na rzecz dobra wspólnego, to robią sobie igrzyska i jeszcze robią sobie krzywdę".

Tomasz Trela w Polsat News: "Po prostu pogadaj, a nie chowasz się za bramą"

Słowa ministra edukacji i nauki w emitowanej na antenie Polsat News "Debacie dnia" postanowiła przytoczyć prowadząca Agnieszka Gozdyra. O komentarz poproszono goszczących w programie Tomasza Trelę z Lewicy oraz Artura Sabonia z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

– Do pana ministra Przemysława Czarnka mogę powiedzieć: chłopie, pokaż, że masz jaja, wyjdź do ludzi, spotkaj się z nimi i po prostu pogadaj, a nie chowasz się za bramą ministerstwa opancerzoną przez szwadrony policjantów, bo jesteś ministrem konstytucyjnym, jesteś tam przez jakiś czas, bo dzisiaj delegowała cię twoja partia polityczna, a próbujesz ośmieszać resort, który wychowuje młode pokolenie – mówił przedstawiciel opozycji.

W jego opinii policja po raz kolejny dostała przyzwolenie na eskalację przemocy wobec manifestujących. Trela wspomniał przy tym protesty, które w minionym tygodniu odbyły się na ulicach Warszawy, jako przykład podając interwencję funkcjonariusza wobec wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego.

Sprawę zupełnie inaczej widział jednak Artur Saboń. – Nie możemy zabronić  kompromitować się posłom opozycji. Jeśli pan marszałek Czarzasty chce się kompromitować, to ma do tego prawo. Jeżeli pan poseł Trela chce się kompromitować, to też ma do tego prawo – mówił wiceminister aktywów państwowych.

Członek Prawa i Sprawiedliwości ocenił, że "celem Lewicy jest anarchizacja życia społecznego".

źródło: Polsatnews.pl

Konrad Wrzesiński

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Jacek Kurski w Opolu chwali swoich pracowników, mówi o ataku na TVP i kieruje złośliwą uwagę w kierunku Donalda Tuska

TV

Kurski wskazuje, że inna telewizja ma "niemal jeden do jeden oprawę TVP INFO". Dodał, że jego stacje zapewniają wolny wybór w mediach

Czytaj więcej >

TV

Nie żyje dziennikarka TVP. Zmarła redaktor Izabela Pieczara

Czytaj więcej >
Joanna Moro

TV

Echa nieudanego występu Joanny Moro na "Wakacyjnej Trasie Dwójki". Pracownik TVP stracił pracę?

Czytaj więcej >

TV

Ruszają Wydarzenia 24. Telewizja ma być konkurencją dla TVN24

Czytaj więcej >

TV

Maciej Orłoś ostro o odejściu z TVP. "Kieruje tym cynicznie prezes Kurski"

Czytaj więcej >
Wpadka Nowa Zelandia

TV

Wpadka nowozelandzkiej minister. Podczas wywiadu do pokoju wszedł jej syn. To, co pokazał okazało się wyjątkowo zaskakujące

Czytaj więcej >