wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Polityk PiS zaliczyła kuriozalną wpadkę. Pomyliła lekarza z gwiazdą filmów dla dorosłych

9 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Polityk PiS , Lidia Dudziak zaliczyła potężną wpadkę. Chciała się przypodobać prezydentowi Dudzie i udostępniła... nieprawdziwą wypowiedź amerykańskiego aktora filmów dla dorosłych, przedstawionego jako "nowojorski pneumolog".

Trudno powiedzieć, który to już raz polscy politycy dają się nabrać na numer z Johnnym Sinsem, przedstawionym jako ceniony w świecie specjalista od dosłownie wszystkiego. Za każdym razem gdy w internecie pojawia się jakiś obrazek przypisujący mu jeszcze jedną odpowiedzialną i poważaną profesję, znajduje się ktoś chętny powtarzać ten kawał bez odrobiny ironii.  Choć wydawałoby się, że już wszyscy ten żart znają.

Polityk PiS chciał pochwalić prezydenta

Tak było i tym razem. Przed szereg postanowiła wyjść Lidia Dudziak, radna Prawa i Sprawiedliwości z Poznania.

- Nowojorski Pneumolog, Johnny Sins, który walczy o życie pacjentów zarażonych m.in. koronawirusem, tak wypowiada się o Polsce: "Dziękujcie swojemu rządowi, że zrobił wam tę kwarantannę. U nas jest istny chaos, nie dajemy rady. Wszystkie kraje powinny brać przykład z Polski. A tak w ogóle to spotkałem kiedyś prezydenta Dudę, przystojny i kompetentny gość. - brzmi obrazek opatrzony zdjęciem aktora Johnnego Sinsa, znanego szerszej publiczności z filmów dla dorosłych.

W przeszłości wielu polityków z różnych stron sceny politycznej nabierało się na bardzo podobne żarty, z tym samym aktorem w roli głównej. Nabierały się również media w tym kojarzony z opozycją "Sok z buraka" który wielokrotnie przedstawiał Sinsa, jako walczącego z PiS amerykańskiego oficera.  

- Amerykański generał Kuf Drahrepus skrytykował działania Antoniego Macierewicza jako Ministra Obrony narodowej. Powiedział "w naszym kraju nie do pomyślenia jest by ktoś tak niekompeteny pełnił tak ważną dla kraju funkcję" dziękujemy panie generale! - grzmiał Sok z Buraka a wtórowali mu sympatycy KODu, zachwyceni amerykańskim "generałem".

Na kawał z Kufem Drahrepusem nabrał się również tygodnik "Polska Niepodległa" który poświęcił mu dwie strony na swoich łamach opisując jako "jedną ze sztandarowych postaci stojącej za murem za totalną".

- Działając w myśl starej socjalistycznej zasady, że przyjezdny ekspert jest wart więcej niż lokalny, hejterzy PiS prześcigają się w udostępnianiu wypowiedzi jedynego "rozsądnego" amerykańskiego dowódcy, w administracji Donalda Trumpa - ocenia tygodnik. 

Wypadałoby więc poradzić wszystkim nieco bardziej pogłębionej weryfikacji źródeł obrazków znajdowanych w internecie. Szczególnie polecamy wszystkim skorzystanie z portalu www.antyfake.pl na którym znajdziecie fachową weryfikację krążących po interncie informacji. 

Źródło: Twitter.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >