Polityk PiS kradzież. (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 7 Lipca 2020

Polityk związany z PiS został oskarżony o kradzież. Są oficjalne zarzuty, może trafić za kratki

Polityk PiS i radny powiatu puławskiego został oskarżony o to, że przez okres ponad 3 lat nielegalnie pobierał prąd z miejscowego zakładu energetycznego. Łącznie miał narazić PGE na utratę aż 10 tysięcy złotych. Prokuratura zdecydowała o postawieniu mu zarzutów.

Okres, w którym miało dochodzić do kradzieży, obejmuje lata 2016-2020. To dlatego straty PGE są tak bardzo wysokie. 

Polityk PiS oskarżony o kradzież prądu

Oskarżony radny zarzeka się, że do kradzieży nie dochodziło.  - Przysięgam, że nie kradłem prądu. Ale nieprawidłowości faktycznie były i sam wielokrotnie je zgłaszałem – zapewniał w styczniu w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" Zbigniew A., radny związany z PiS. Według niego zużycie pochodziło z domu na działce po zmarłym ojcu. Zużycie energii powinno być niemal zerowe, w związku z tym, że nikt w tym domu nie mieszka. Zbigniew A. twierdzi, że rachunki przychodziły lecz obejmowały bardzo różne kwoty. Niektóre miały wynosić nawet 500 zł. – A licznik raz chodzi, raz nie. Na pewno nie powinno tak być – utrzymuje radny. 

Gdy w styczniu na posesji zawitali technicy Polskiej Grupy Energetycznej wraz z policją, udało się w końcu ustalić dokładną przyczynę poboru prądu. Zgodnie z raportem proceder miał trwać od grudnia 2016 r. do stycznia 2020 r. Nielegalne przyłącze było zamieszczone w starym drewnianym domu i prowadziło do dwóch budynków, położonych na posesji Zbigniewa A. Jak utrzymuje PGE, ich straty opiewały na prawie 10 tysięcy złotych. 

Jeśli sąd przychyli się do wniosku prokuratury i uzna radnego PiS winnym zarzucanych mu czynów, Zbigniew A. może trafić za kratki nawet na 5 lat. 

Źródła: Polsat News, Dziennik Wschodni