policja. screen z nagrania: Facebook/UNCENSORED.tvŹródło: screen z nagrania: Facebook/UNCENSORED.tv
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 29 Maja 2020

Policja przyłapana na gorącym uczynku. W ruch poszły pałki, teraz się tłumaczą

Policja nie ma ostatnio dobrej passy. Mnożą się oskarżenia wobec funkcjonariuszy o to, że podczas Strajku Przedsiębiorców w brutalny sposób atakowała przeciwników partii rządzącej. Duże kontrowersje budzi użycie przez policjantów pałek służbowych wobec protestujących. Jeszcze przedwczoraj Komenda Stołeczna oskarżała dziennikarzy o kłamstwa na ten temat. Dziś, po ujawnieniu zdjęć musiała wycofać się z oskarżeń.

Odbywające się od kilku tygodni protesty związane ze Strajkiem Przedsiębiorców były dla polskiej policji bardzo poważną próbą. Skomplikowana sytuacja prawa, związana z nieogłoszeniem przez rządzących stanu klęski żywiołowej spowodowała zdaniem wielu ekspertów niekonstytucyjne ograniczenie praw obywatelskich. Policja, zmuszona do egzekwowania nowych ograniczeń związanych z pandemią stanęła twarzą w twarz ze społecznym niezadowoleniem.

Przedziwne kartki nagle pojawiły się na polskich cmentarzach. Zaskakujący komunikat, o co chodzi?Przedziwne kartki nagle pojawiły się na polskich cmentarzach. Zaskakujący komunikat, o co chodzi?Czytaj dalej

Policja tłumaczy się z użycia pałek

Funkcjonariusze, otrzymali polecenie zatrzymania demonstracji, co wywołało gwałtowny sprzeciw protestujących, rozpoczęły się przepychanki. W ruch poszedł gaz a także - ujawniła Gazeta wyborcza - pałki służbowe. Policja od razu przyznała się do użycia gazu. Zdecydowanie zaprzeczała natomiast używaniu pałek. - "W dzisiejszej Gazecie Wyborczej red. Czuchnowski wbrew faktom powiela kłamstwo o użyciu przez policjantów pałek wobec protestujących 16 maja w Warszawie. Taka dezinformacja wzmaga falę hejtu wobec funkcjonariuszy. To ewidentny przykład antydziennikarstwa." - pisała Komenda Stołeczna Policji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Straciła pracę w TVP, dziś komentuje bez litości. “Będziecie pląsać za pieniądze, które powinna dostać polska onkologia?”
2. Marki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeś

Wpis policjantów wywołał szybką reakcję demonstrantów, którzy masowo udostępniali zdjęcia, które potwierdzały użycie pałek przez policjantów. Materiał na ten temat przygotowała również GW. Wczoraj wieczorem KSP musiała wycofać się z oskarżeń wobec redaktora Czuchnowskiego. - "Od początku swoich w swoich wypowiedziach wskazywaliśmy, że działamy w pełni transparentnie i nie zamierzamy nic ukrywać. (...) W związku z artykułem Pana autorstwa zamieszczonym dzisiaj na stronie wyborcza.pl pt. "Policja jednak użyła pałek 16 maja. Mamy zdjęcia!" informuję, że po zapoznaniu się z przedstawionym w nim materiałem fotograficznym od razu podjęliśmy się weryfikacji tych informacji,. Ustaliliśmy tożsamość widocznych na zdjęciu funkcjonariuszy w tym trzymającego wzniesioną do góry pałkę służbową policjant ten po działaniach nie poinformował przełożonych o jej użyciu."- napisała policja w oświadczeniu. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wszystkich użytkowników Allegro. Serwis wprowadza prowizję od kosztów dostawy
  2. Od jutra duże zmiany w sklepach. Jak zmienią się godziny otwarcia sklepów - Biedronki i Lidla?
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Są oficjalne wytyczne na wakacje. Trudno sobie wyobrazić, ogromne rozczarowanie

Źródło: Gazeta Wyboecza