wtv.pl
Policja w mieszkaniu emerytowanego księdza znalazła przetrzymywaną kobietę

(zdj. il.) Flickr/Dennis Jarvis

Brudna, zaniedbana kobieta znaleziona w mieszkaniu księdza. Mógł więzić ją 12 lat

26 Listopada 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Media podały wstrząsające ustalenia, do jakich dokonała szwajcarska policja. W mieszkaniu tuż obok katedry miała być przetrzymywana kobieta. Jej stan był tragiczny, była brudna i zaniedbana, a do tego przestraszona. Sprawę badają teraz organy śledcze. Gdy

Kiedy policja wchodziła do mieszkania emerytowanego księdza w Szwajcarii, zapewne nie spodziewano się, że służby dokonają tak szokującego odkrycia. Okazało się, że duchowny mieszkający nieopodal katedry w Lugano skrywał wyjątkowo mroczną tajemnicę.

Wiadomości na temat dziwnego zachowania księdza policja otrzymała od elektryków, którzy od dłuższego czasu starali się wymienić instalację w mieszkaniu duchownego. Po ustaleniu wstępnych informacji na temat "sługi bożego" funkcjonariusze postanowili wkroczyć do akcji.

Wstrząsające odkrycie szwajcarskiej policji - w mieszkaniu przez 12 lat więziona była kobieta

Tabloid "Blick" przekazał informacje o tym, że policja wkroczyła do mieszkania zajmowanego przez księży emerytów w pobliżu katedry Lugano. Powodem zainteresowania się duchownym przez służby były doniesienia o nietypowym zachowaniu 80-latka zaobserwowanym przez elektryków.

Armando C. opisywany był przez sąsiadów, jako energiczny mężczyzna o drobnej posturze. Nikt nie mógł przypuszczać, że emerytowany ksiądz już niedługo stanie się centrum skandalu w związku z odkryciem w jego mieszkaniu brudnej i przestraszonej kobiety

Szwajcaria żyje obecnie głośną akcją policji. Funkcjonariusze, którzy weszli do mieszkania księdza, prócz zaśmieconej i zagraconej przestrzeni oraz silnego smrodu, odnaleźli również brudną kobietę. Z ustaleń wynika, że to obywatelka Finlandii, a w szwajcarskim mieszkaniu emerytowanego duchownego miała być przetrzymywana przez 12 lat.

Nerwowe zachowanie księdza wzbudziło podejrzenia

Kiedy przekazano księdzu informacje o zaplanowanej wymianie instalacji elektrycznej w zajmowanym przez niego lokalu, sytuacja zaczęła przybierać coraz bardziej niepokojący przebieg. Od początku emerytowany duchowny nie chciał wpuścić elektryków do mieszkania. Termin był przez niego przekładany na przyszłość. W końcu pracownicy zakładu zdecydowali się, aby całkowicie odłączyć prąd w mieszkaniu księdza. Było to podyktowane względami bezpieczeństwa, w tym realnym ryzykiem awarii.

Jak informuje Fakt, powołujący się na publikację tabloidu "Blick", nerwowe i niezrozumiałe zachowanie księdza stało się powodem zainteresowania lokalnych władz. Policja zaczęła pytać o niego sąsiadów, jednak nikt nie mógł przypuszczać, że pośród śmieci i wśród smrodu znajduje się zaniedbana kobieta.

Obywatelka Finlandii przetrzymywana przez księdza w Szwajcarii

Media przekazały, że odnaleziona kobieta to obywatelka Finlandii. 48-latka miała być w przeszłości widywana przez sąsiadów, lecz wtedy ksiądz tłumaczył, iż jest to jego krewna. Kobieta uratowana przez policję nie miała przy sobie dokumentów potwierdzających tożsamość. 

Z ustaleń szwajcarskiego tabloidu, jak na razie nie potwierdziła ich policja, ksiądz i Finlandka mieli poznać się poprzez internet. Kobieta miała 12 lat wcześniej przyjechać do Szwajcarii, aby pełnić funkcję jego gosposi.

Fakt informuje, iż ksiądz Armando C. usłyszał już zarzuty, w tym lekkiego uszkodzenia ciała oraz pozbawienia wolności, jednak po przesłuchaniu zdecydowano i jego zwolnieniu z aresztu. Policja oraz śledczy będą badać, co tak naprawdę działo się w mieszkaniu księdza przy katedrze w Lugano na przestrzeni ostatnich lat.

Źródło: Fakt / Blick

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >