Policja zatrzymała nastolatków, którzy znęcali się nad niepełnosprawnymi. Materiały policyjneŹródło: Materiały policyjne
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 25 Maja 2020

Kazali kopać grób, poniżali, okradli. Dwóch nastolatków dopuściło się niewyobrażalnych czynów, tragiczny los ofiar

Policja zatrzymała dwóch nastolatków, którzy do kilku tygodni znęcali się nad dwoma niepełnosprawnymi umysłowo mężczyznami. "Kazali 18-latkowi wykopać sobie grób", poinformował rzecznik policjantów z Bielska-Białej Roman Szybiak. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje na temat tej bulwersującej sprawy.

Do tragicznych wydarzeń doszło w Czechowicach-Dziedzicach (woj. śląskie). Z informacji przekazanych przez portal rmf24.pl wynika, że zawiadomienie złożył brat 21-letniego mężczyzny, który był jedną z ofiar ataków nastolatków.

Złe wieści dla prezydenta Dudy. Wyniki sondażu mogą wywołać zamieszanie na Nowogrodzkiej, sytuacja się pogarszaZłe wieści dla prezydenta Dudy. Wyniki sondażu mogą wywołać zamieszanie na Nowogrodzkiej, sytuacja się pogarszaCzytaj dalej

Policja zatrzymała 13-latka i jego o 2 lata starszego kolegę. Bili, znęcali się i wymuszali pieniądze

- Według przekazanych informacji, został on brutalnie pobity, a chłopcy wymuszali od niego pieniądze. Mężczyzna z powodu umysłowej niepełnosprawności nie mógł się bronić; nie powiadomił też nikogo, że stał się ofiarą brutalnych nastolatków - relacjonował Roman Szybiak, rzecznik policji z Bielska-Białej.

Ponadto funkcjonariusze poinformowali o tym, że mężczyzna nie był jedyną ofiarą małoletnich oprawców. Śledczy ustalili, że nastolatkowie znęcali się także nad niepełnosprawnym umysłowo 18-latkiem. - On także nikomu nie poskarżył się na krzywdę, jakiej regularnie doznawał - zaznaczył Szybiak.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nowe, żółte alarmy dla ośmiu województw. Może zrobić się bardzo niebezpiecznie, ostrzega IMGW
2. Czarne chmury nad popularną siecią obuwniczą. Może zamknąć nawet 100 sklepów

Policjanci udowodnili nieletnim przestępcom pobicia, rozboje i wymuszenia rozbójnicze. - Ich łupem padały kwoty kilkudziesięciu złotych, wart kilkaset złotych smartfon i gry komputerowe. Nastolatkowie, aby wymóc posłuszeństwo, kazali 18-latkowi wykopać sobie grób. Później, kiedy nie chciał dawać im pieniędzy, grozili, że zostanie w nim zakopany - powiedział rzecznik, cytowany przez rmf24.pl. Podkreślił także, że nie zawsze chodziło wyłącznie o pieniądze. Dwaj niepełnosprawni mężczyźni byli również bici bez żadnego powodu. - Napastnicy najpierw kazali im przed sobą klękać, a później bili i kopali ich po całym ciele - mówił Szybiak.

Policja zatrzymała sprawców. Jednego z nich udało się zatrzymać już w dniu zgłoszenia na terenie jednej z miejscowości powiatu pszczyńskiego. Drugiego z nastolatków policjanci zatrzymali następnego dnia w jego domu, do którego wrócił po nocnej nieobecności.

- Trafili do policyjnej izby dziecka i usłyszeli zarzuty pobicia, rozboju i wymuszenia rozbójniczego, a także gróźb karalnych i zmuszania do określonego zachowania niepełnosprawnych mężczyzn. Policjanci udowodnili im także kilkanaście kradzieży. Przy użyciu skradzionej karty bankomatowej wypłacali drobne kwoty lub robili zakupy - przekazał Szybiak. Sąd rodzinny zdecydował o umieszczeniu ich w schronisku dla nieletnich. Za czyny, których się dopuścili, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że są małoletni, trafią najprawdopodobniej do poprawczaka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe statystyki Ministerstwa Zdrowia. Tak dobrze nie było od 11 marca
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. Policja informuje: Zatrzymany podczas protestu przedsiębiorców ma objawy koronawirusa. Sytuacja, jakiej nie było
  4. Kim tak naprawdę jest Paweł Tanajno? Nikt się nie spodziewał, cała prawda wyszła na jaw
  5. Nowe, żółte alarmy dla ośmiu województw. Może zrobić się bardzo niebezpiecznie, ostrzega IMGW
  6. Pierwszy, cały kontynent pokonał koronawirusa. Wspaniała wiadomość i ogromna nadzieja

Źródło: rmf24.pl