policja Katowice. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Kwietnia 2020

Duży protest w centrum Katowic mimo pandemii. Manifestujący znaleźli sposób, na miejsce przyjechali mundurowi

Policja przyjechała do centrum Katowic, aby zainterweniować w sprawie protestu, który odbył się mimo obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa. Zbulwersowani obywatele znaleźli sposób, że obejść przepisy przy zachowaniu środków bezpieczeństwa.

W wyniku wprowadzonych obostrzeń dotyczących zakazu zgromadzeń publicznych wielu z nas swoje polityczne frustracje musi zachować dla siebie. Tematów do demonstrowania nie brakuje, a oburzonych działaniami rządu grup społecznych wciąż przybywa. Jedną z tych społeczności są feministki i przedsiębiorcy. Oboje już znaleźli sposób na ominięcie obowiązującego prawa tak, aby móc zamanifestować swój gniew.

Przez epidemie minister edukacji musiał ujawnić, że cierpi na chorobę. Ma problemy z płucamiPrzez epidemie minister edukacji musiał ujawnić, że cierpi na chorobę. Ma problemy z płucamiCzytaj dalej

Policja: Interwencja w centrum Katowic

Nie tylko Warszawa jest miejscem licznych wystąpień przeciwko władzy. Sprzeciw wobec działań Prawa i Sprawiedliwości widać także w innych miastach, między innymi w Katowicach. Miasto to stało się miejscem strajku dla polskich przedsiębiorców. Według relacji "Onetu", w ramach zachowania zasad higieny i w celu przestrzegania rozporządzeń ministra zdrowia swój protest zorganizowali w samochodach. Blokowali nimi centrum Katowic, powodując tym samym gigantyczny korek. Policjanci jednak uznali tę sytuację za złamanie nie tylko prawa, ale i przepisów ruchu drogowego. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przez epidemie minister edukacji musiał ujawnić, że cierpi na chorobę. Ma problemy z płucami
2. W Warszawie powstał nowy pomnik Lecha Kaczyńskiego. Emocjonalny wpis prezydenta

Jak podaje redakcja "Onet" w rozmowy z asp. Agnieszką Żyłką, w całym przedsięwzięciu uczestniczyło ok 350 osób, którzy znaleźli się w ponad 100 samochodach osobowych. Przypomnijmy, że pierwszy tak zwany "samochodowy protest" zainicjowały przedstawicielki "Strajku Kobiet", które protestowały w ten sposób przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Policja na podstawie nagrań z dzisiejszych wydarzeń sprawdza, ile osób można pociągnąć do odpowiedzialności karnej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niepokojące ostrzeżenia lekarzy. Wirus może powodować udary u osób w średnim wieku
  2. Premier: już od 4 maja zniesienie kolejnych obostrzeń. Wielu Polaków długo na to czekało
  3. B. ksiądz Jacek M. nawołuje tłum do ataku na aktywistę. Nagranie tylko dla osób o mocnych nerwach pojawiło się w internecie
  4. Historyczne zakupy Jarosława Kaczyńskiego. Wszystko, byle tylko przeprowadzić wybory
  5. Nocna oferta w Biedronce może się długo nie powtórzyć. Dyskont rozbija bank
  6. Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie inne. Eksperci zdradzili, jak będą wyglądały, aż trudno uwierzyć

Źródło: Onet