wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Brutalna szarpanina w centrum miasta, wyciekło nagranie. Mamy stanowisko policji

23 Października 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Nagranie interwencji policji pod szpitalem w Radomiu obiegło internet. Funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego wobec pani Katarzyny, której córka miała trafić do innej placówki po otrzymaniu pozytywnego testu na o

Materiał obrazujący budzącą liczne kontrowersje interwencję policjantów z Radomia przed kilkoma dniami obiegł media społecznościowe. Na Facebooku opublikował go profil telewizji KR-tv.

Na nagraniu możemy zaobserwować działania mundurowych, którzy zostali wezwani na miejsce wobec rzekomego agresywnego zachowania ze strony rodziny pacjentki, która miała zostać przetransportowana do innej placówki po tym, jak wykryto u niej zakażenie koronawirusem.

Nagranie z interwencji policji

Relacja ze zdarzenia wywołała niemałe oburzenie ze strony internautów, wobec czego postanowiliśmy zwrócić się do Komendy Miejskiej Policji w Radomiu z prośbą o komentarz. Zadane przez naszą redakcję pytania przedstawiały się następująco:

  1. Jaka była przyczyna interwencji? Pod którym szpitalem miało miejsce zdarzenie.

  2. Jaka była przyczyna i podstawa do użycia środków przymusu bezpośredniego?

  3. Czy wobec Pani Katarzyny zostały wyciągnięte konsekwencje?

Dziś otrzymaliśmy oficjalne stanowisko radomskiego KMP w sprawie interwencji policjantów. "W związku z upublicznieniem w mediach społecznościowych nagrania interwencji policjantów wobec agresywnie zachowujących się osób informujemy, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu prowadzą czynności w sprawie znieważenia funkcjonariusza publicznego i wywierania wpływu na czynności urzędowe", przekazała rzeczniczka Justyna Leszczyńska.

"Oficer dyżurny radomskiej komendy we wtorek ok. godz. 8.30 otrzymał zgłoszenie dotyczące awanturującej się rodziny pacjentki. Kobieta, zgodnie z decyzją służb medycznych, w związku z pozytywnym wynikiem na Covid-19, miała być przetransportowana karetką z jednego z radomskich szpitali do innej placówki medycznej", dodała Leszczyńska.

"Ze zgłoszenia wynikało, że zarówno pacjentka, jak i jej rodzina miała się awanturować i być agresywna wobec załogi medycznej. Po tej informacji na miejsce pojechali policjanci wyposażeni w środki ochrony", wskazała rzeczniczka KMP w Radomiu.

"Okazało się, że jedną z osób utrudniających czynności była matka pacjentki. Kobieta była bardzo agresywna wobec medyków i policjantów. Szarpała interweniujących policjantów, uszkadzając ich kombinezony i zrywając maskę ochronną. Znieważyła także funkcjonariuszy, używając w stosunku do nich słów powszechnie uznanych za obelżywe", czytamy w komunikacie.

Zdaniem Leszczyńskiej kobieta miała nie reagować na polecenia funkcjonariuszy. "Z uwagi na jej zachowanie policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego. Towarzyszący jej mężczyzna nagrywał interwencję i krótko po tym nagranie zostało upublicznione w mediach społecznościowych", dodała.

"Na skutek nieodpowiedzialnego zachowania kobiety, która naraziła funkcjonariuszy na bezpośredni kontakt z osobą zakażoną, policjanci zostali odsunięci od zadań służbowych, tym samym kolejni funkcjonariusze nie będą mogli w tym trudnym czasie nieść pomoc i dbać o bezpieczeństwo", zapewniono, dodając, że czynności w sprawie znieważenia policjantów oraz lekarza i wywierania wpływu na czynności urzędowe są prowadzone przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Nagranie ze zdarzenia odnaleźć można pod tym LINKIEM.

źródło: Facebook / KMP w Radomiu

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >