wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Policjanci dostali anonimowy donos. Weszli do kostnicy i ścięło ich z nóg

18 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Policja odnalazła 17 ciał znajdujących się w domu opieki w New Jersey. Na miejscu okazało się, że kostnica, w której je złożono, mogła pomieścić jedynie cztery ciała jednocześnie. Zmarli najprawdopodobniej byli zakażeni.

Szczegóły tej niecodziennej sprawy przytacza o2.pl. Z informacji przekazanych przez portal za amerykańskimi mediami wynika, że policjanci otrzymali niepokojące zgłoszenie w miniony poniedziałek. Ze służbami skontaktował się zaniepokojony dostawca, który otrzymał zgłoszenie dotyczące transportu 25 worków na ciała do centrum rehabilitacji i opieki w Andover w stanie New Jersey.

Policja wszczęła postępowanie

Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce zgłoszenia, okazało się, że w należącej do ośrodka kostnicy znajduje się 17 ciał. Bez trudu stwierdzono, że jest to wbrew przepisom. We wspomnianej kostnicy przewidziano bowiem miejsce dla jedynie 4 zmarłych osób. Jak podaje o2, jedno ciało z konieczności przetrzymywano w szopie. Przeniesiono je stamtąd dopiero po pewnym czasie.

Duża ilość zgonów w placówce ma związek z epidemią, która coraz silniej opanowuje Stany Zjednoczone. W domu opieki w Andover w ostatnich tygodniach zmarło aż 68 osób. U 26 z nich stwierdzono poprzednio obecność COVID-19.

Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że śmierć pozostałych 42 pensjonariuszy również mogła wynikać z zakażenia. Placówka nie dysponowała jednak wystarczającą ilością testów, by przebadać wszystkich podopiecznych. Policja wszczęła już postępowanie w tej sprawie, podaje o2.

Przypomnijmy, że Stany Zjednoczone są obecnie krajem najmocniej dotkniętym pandemią. Zakażeniu uległo tam już przeszło 700 tys. obywateli. W samym stanie New Jersey wykonano niemal 158 tys. testów.

Źródło: o2.pl

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >