wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Policjanci dostali anonimowy donos. Weszli do kostnicy i ścięło ich z nóg

18 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Policja odnalazła 17 ciał znajdujących się w domu opieki w New Jersey. Na miejscu okazało się, że kostnica, w której je złożono, mogła pomieścić jedynie cztery ciała jednocześnie. Zmarli najprawdopodobniej byli zakażeni.

Szczegóły tej niecodziennej sprawy przytacza o2.pl. Z informacji przekazanych przez portal za amerykańskimi mediami wynika, że policjanci otrzymali niepokojące zgłoszenie w miniony poniedziałek. Ze służbami skontaktował się zaniepokojony dostawca, który otrzymał zgłoszenie dotyczące transportu 25 worków na ciała do centrum rehabilitacji i opieki w Andover w stanie New Jersey.

Policja wszczęła postępowanie

Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce zgłoszenia, okazało się, że w należącej do ośrodka kostnicy znajduje się 17 ciał. Bez trudu stwierdzono, że jest to wbrew przepisom. We wspomnianej kostnicy przewidziano bowiem miejsce dla jedynie 4 zmarłych osób. Jak podaje o2, jedno ciało z konieczności przetrzymywano w szopie. Przeniesiono je stamtąd dopiero po pewnym czasie.

Duża ilość zgonów w placówce ma związek z epidemią, która coraz silniej opanowuje Stany Zjednoczone. W domu opieki w Andover w ostatnich tygodniach zmarło aż 68 osób. U 26 z nich stwierdzono poprzednio obecność COVID-19.

Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że śmierć pozostałych 42 pensjonariuszy również mogła wynikać z zakażenia. Placówka nie dysponowała jednak wystarczającą ilością testów, by przebadać wszystkich podopiecznych. Policja wszczęła już postępowanie w tej sprawie, podaje o2.

Przypomnijmy, że Stany Zjednoczone są obecnie krajem najmocniej dotkniętym pandemią. Zakażeniu uległo tam już przeszło 700 tys. obywateli. W samym stanie New Jersey wykonano niemal 158 tys. testów.

Źródło: o2.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >