Policja znalazła 17 ciał. (zdjęcie ilustracyjne) Xinhua News/East NewsŹródło: (zdjęcie ilustracyjne) Xinhua News/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Kwietnia 2020

Policjanci dostali anonimowy donos. Weszli do kostnicy i ścięło ich z nóg

Policja odnalazła 17 ciał znajdujących się w domu opieki w New Jersey. Na miejscu okazało się, że kostnica, w której je złożono, mogła pomieścić jedynie cztery ciała jednocześnie. Zmarli najprawdopodobniej byli zakażeni.

Szczegóły tej niecodziennej sprawy przytacza o2.pl. Z informacji przekazanych przez portal za amerykańskimi mediami wynika, że policjanci otrzymali niepokojące zgłoszenie w miniony poniedziałek. Ze służbami skontaktował się zaniepokojony dostawca, który otrzymał zgłoszenie dotyczące transportu 25 worków na ciała do centrum rehabilitacji i opieki w Andover w stanie New Jersey.

Z ostatniej chwili: Kasia Kowalska przekazała właśnie informację o stanie zdrowia swojej córkiZ ostatniej chwili: Kasia Kowalska przekazała właśnie informację o stanie zdrowia swojej córkiCzytaj dalej

Policja wszczęła postępowanie

Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce zgłoszenia, okazało się, że w należącej do ośrodka kostnicy znajduje się 17 ciał. Bez trudu stwierdzono, że jest to wbrew przepisom. We wspomnianej kostnicy przewidziano bowiem miejsce dla jedynie 4 zmarłych osób. Jak podaje o2, jedno ciało z konieczności przetrzymywano w szopie. Przeniesiono je stamtąd dopiero po pewnym czasie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Biedronkę dziś w nocy czeka oblężenie. Właśnie ogłoszono ofertę, jakiej jeszcze nie było
2. Służby pilnie poszukują klientów Lidla. Robiłeś wtedy zakupy? Natychmiast zgłoś się do sanepidu

Duża ilość zgonów w placówce ma związek z epidemią, która coraz silniej opanowuje Stany Zjednoczone. W domu opieki w Andover w ostatnich tygodniach zmarło aż 68 osób. U 26 z nich stwierdzono poprzednio obecność COVID-19.

Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że śmierć pozostałych 42 pensjonariuszy również mogła wynikać z zakażenia. Placówka nie dysponowała jednak wystarczającą ilością testów, by przebadać wszystkich podopiecznych. Policja wszczęła już postępowanie w tej sprawie, podaje o2.

Przypomnijmy, że Stany Zjednoczone są obecnie krajem najmocniej dotkniętym pandemią. Zakażeniu uległo tam już przeszło 700 tys. obywateli. W samym stanie New Jersey wykonano niemal 158 tys. testów.

ZOBACZ TAKŻE:

Źródło: o2.pl