wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Miał skierowanie do Tworek, ale go nie wzięli". Podsłuchał rozmowy policji w czasie kwarantanny, nieprawdopodobne sceny

13 Maja 2020

Autor tekstu:

Kamil Wrzesiński

Udostępnij:

Policja najwidoczniej niedostatecznie pilnie strzeże swoich tajemnic. Jeden z obywateli nagrał funkcjonariuszy w trakcie pełnienia przez nich służby za pomocą wartego kilkaset złotych sprzętu. O sprawie donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

W artykule portalu gazetaprawna.pl opisano historię mężczyzny, który za pomocą zakupionego w internecie sprzętu oraz znalezionej tam częstotliwości zdobył dostęp do tajemnic służbowych funkcjonariuszy. Łączność nie była szyfrowana, a także nie posiadała zabezpieczenia kryptograficznego.

Policja podsłuchana przez cywila

Mężczyzna zdecydował się przesłać redakcji kilkaset nagrań policyjnych meldunków. W jednym z nich słyszymy zgłoszenie na temat mężczyzny, który przyszedł z alkoholem w odwiedziny do jednego ze znajdujących się pod kwarantanną domów opieki. - Jakieś awantury wszczyna. Podejdź tam, wygoń tego dziada stamtąd - słychać polecenie dyżurnego. - Sytuacja się zmieniła (...) to jest były pensjonariusz, który miał skierowanie do Tworek, ale w Tworkach go nie chcieli. Więc wrócił do nich - odpowiedział policjant.

Inne opublikowane przez dziennik wydarzenie dotyczyło przemocy domowej. Kobieta zadzwoniła pod 112, informując o tym, że jej konkubent groził jej nożem. - Skaleczyła się. Rodzina powstrzymała tam jakoś tego Jarosława K. A to mąż chyba. Ona nie chce pomocy medycznej, ale mają problem, co z nim zrobić. Trzeba tam podjechać i zobaczyć czy 15A, czy do wytrzeźwienia - brzmi polecenie dyżurnego.

Dziennik przytacza jeszcze wiele innych nagranych zgłoszeń. Do sprawy podsłuchiwania funkcjonariuszy podczas pracy odniósł się rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka: - Uprzejmie przypominam, że podsłuchiwanie korespondencji radiowej prowadzonej przez policję pomimo zapewnień niektórych sprzedawców sprzętu radiokomunikacyjnego nie jest bezkarne i trzeba mieć tego pełną świadomość, kupując takiego rodzaju urządzenia. Sprawca podsłuchiwania różnego rodzaju służb, który nie będąc do tego uprawnionym, w celu uzyskania informacji dla niego nieprzeznaczonej posługuje się określonym urządzeniem, podlega nawet karze 2 lat pozbawienia wolności - napisał w odpowiedzi na pytania stawiane przez portal gazetaprawna.pl

Źródło: gazetaprawna.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >