wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Policja rozpędza manifestację w samym centrum Warszawy. Doszło do użycia siły, niespotykane sceny

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

Policja rozbija manifestację, która rozpoczęła się kilka godzin temu na warszawskim Solcu. Grupa przemieściła się na Nowy Świat, pod pomnik Mikołaja Kopernika, gdzie doszło do wywieszenia tęczowej flagi na monumencie. Ostatecznie służby użyły siły.

Wydarzenie rozpoczęło się po udostępnieniu informacji, że Margot ze Stop Bzdurom ma trafić na dwa miesiące do aresztu. Pod siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii zebrała się grupa aktywistów, chcąca obronić ją przed zatrzymaniem. Ostatecznie Margot wyszła do policjantów, jednak ci nie chcieli jej skuć ani zabrać do radiowozu. Wówczas zdecydowano, że manifestujący przemieszczą się na Nowy Świat.

Policja rozbija manifestację

Tam czekała już na nich duża grupa policjantów, zabezpieczająca pomniki, na których niedawno wywieszono tęczowe flagi. Mimo obecności mundurowych aktywistom udało się wywiesić flagę na monumencie Mikołaja Kopernika. Manifestujący nie zamierzali odejść z tego miejsca, część z nich usiadła na chodniku. Margot ostatecznie została zabrana do samochodu policyjnego i wywieziona z miejsca protestu.

Ostatecznie policja rozpoczęła rozbijanie grupy. Wobec dużej części z nich użyto siły. W centrum Warszawy trwały burzliwe przepychanki.

Mundurowi podnosili manifestujących z ziemi za ręce i nogi. Wciąż trwa rozpędzanie tłumu, jednak protestujący nie zamierzają odchodzić z tego miejsca. Sytuacja z czasem nieco się uspokaja, przy czym grupa manifestantów się nie zmniejsza.

O wszystkim, co dzieje się na Nowym Świecie, będziemy na bieżąco informować. Poniżej kadry z nagrań naszego dziennikarza:

Źródło: WTV

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Tagi:

Policja

Maria HędrzakAutor

Redaktorka i wydawczyni, absolwentka stosunków międzynarodowych oraz studentka specjalizacji Bliski Wschód i Afryka na UW.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >