wtv.pl > Polska > Policja rozpędza manifestację w samym centrum Warszawy. Doszło do użycia siły, niespotykane sceny
Maria Hędrzak
Maria Hędrzak 19.03.2022 08:34

Policja rozpędza manifestację w samym centrum Warszawy. Doszło do użycia siły, niespotykane sceny

wtv
WTV.pl

Wydarzenie rozpoczęło się po udostępnieniu informacji, że Margot ze Stop Bzdurom ma trafić na dwa miesiące do aresztu. Pod siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii zebrała się grupa aktywistów, chcąca obronić ją przed zatrzymaniem. Ostatecznie Margot wyszła do policjantów, jednak ci nie chcieli jej skuć ani zabrać do radiowozu. Wówczas zdecydowano, że manifestujący przemieszczą się na Nowy Świat.

Policja rozbija manifestację

Tam czekała już na nich duża grupa policjantów, zabezpieczająca pomniki, na których niedawno wywieszono tęczowe flagi. Mimo obecności mundurowych aktywistom udało się wywiesić flagę na monumencie Mikołaja Kopernika. Manifestujący nie zamierzali odejść z tego miejsca, część z nich usiadła na chodniku. Margot ostatecznie została zabrana do samochodu policyjnego i wywieziona z miejsca protestu.

Ostatecznie policja rozpoczęła rozbijanie grupy. Wobec dużej części z nich użyto siły. W centrum Warszawy trwały burzliwe przepychanki.

Mundurowi podnosili manifestujących z ziemi za ręce i nogi. Wciąż trwa rozpędzanie tłumu, jednak protestujący nie zamierzają odchodzić z tego miejsca. Sytuacja z czasem nieco się uspokaja, przy czym grupa manifestantów się nie zmniejsza.

O wszystkim, co dzieje się na Nowym Świecie, będziemy na bieżąco informować. Poniżej kadry z nagrań naszego dziennikarza:

Źródło: WTV

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Tagi: Policja