policja warszawa. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 7 Sierpnia 2020

Policja rozpędza manifestację w samym centrum Warszawy. Doszło do użycia siły, niespotykane sceny

Policja rozbija manifestację, która rozpoczęła się kilka godzin temu na warszawskim Solcu. Grupa przemieściła się na Nowy Świat, pod pomnik Mikołaja Kopernika, gdzie doszło do wywieszenia tęczowej flagi na monumencie. Ostatecznie służby użyły siły.

Wydarzenie rozpoczęło się po udostępnieniu informacji, że Margot ze Stop Bzdurom ma trafić na dwa miesiące do aresztu. Pod siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii zebrała się grupa aktywistów, chcąca obronić ją przed zatrzymaniem. Ostatecznie Margot wyszła do policjantów, jednak ci nie chcieli jej skuć ani zabrać do radiowozu. Wówczas zdecydowano, że manifestujący przemieszczą się na Nowy Świat.

wtv.pl - portal informacyjny"Ogrom pracy, bardzo niskie zarobki". Druzgocąca opinia może być bardzo bolesna dla Kingi DudyCzytaj dalej

Policja rozbija manifestację

Tam czekała już na nich duża grupa policjantów, zabezpieczająca pomniki, na których niedawno wywieszono tęczowe flagi. Mimo obecności mundurowych aktywistom udało się wywiesić flagę na monumencie Mikołaja Kopernika. Manifestujący nie zamierzali odejść z tego miejsca, część z nich usiadła na chodniku. Margot ostatecznie została zabrana do samochodu policyjnego i wywieziona z miejsca protestu.

Trudno powstrzymać złość. Norbi zdradził, jak dostał pracę w TVPTrudno powstrzymać złość. Norbi zdradził, jak dostał pracę w TVPCzytaj dalej

Ostatecznie policja rozpoczęła rozbijanie grupy. Wobec dużej części z nich użyto siły. W centrum Warszawy trwały burzliwe przepychanki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tragiczne doniesienia z Polski. Są ciężko ranni, w tym półroczne dziecko
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Emerycie, wiemy już, jaka czeka cię waloryzacja w 2021 roku. Będzie naprawdę dobrze

Mundurowi podnosili manifestujących z ziemi za ręce i nogi. Wciąż trwa rozpędzanie tłumu, jednak protestujący nie zamierzają odchodzić z tego miejsca. Sytuacja z czasem nieco się uspokaja, przy czym grupa manifestantów się nie zmniejsza.

O wszystkim, co dzieje się na Nowym Świecie, będziemy na bieżąco informować. Poniżej kadry z nagrań naszego dziennikarza:

policja

policja

policja

Źródło: WTV

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oszałamiająca oferta Rossmanna. Wiele kobiet będzie zachwyconych, można dostać wyjątkowy prezent
  2. Koronawirus a grypa. Obalamy popularny mit
  3. Tak w klubach bawić się mieli polscy politycy. Nieprzyzwoity film już w sieci
  4. Polacy już zaczęli oszukiwać na bonach turystycznych. Wszystko się wydało
  5. Stan zdrowia Elżbiety Zapendowskiej coraz gorszy. Niestety, nie ma szans na poprawę
  6. Porażający widok w Bieszczadach. Turyści nie mogą uwierzyć własnym oczom

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!