wtv.pl > Polska > Polacy mają dość zakazu handlu w niedzielę. Sondaż nie pozostawia złudzeń
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:37

Polacy mają dość zakazu handlu w niedzielę. Sondaż nie pozostawia złudzeń

wtv
WTV.pl

Pandemia koronawirusa zdecydowanie wpłynęła na poglądy naszego społeczeństwa. Idealnym tego przykładem jest kwestia wykonywania zakupów w niedzielę. Kolejki w galeriach handlowych okazały się przejściowe. Jak wynika z badań Retail Institute dla "Rzeczpospolitej", największe centra zarejestrowały nawet 49% spadku dochodu w porównaniu z zeszłym rokiem. Przedstawiciele tej branży zaczęli apelować o tymczasowe umożliwienie sprzedaży w ostatni dzień tygodnia. Czy Rada Ministrów przychyli się do wznoszonych apeli?

Polacy domagają się handlowych niedziel

Najnowszy sondaż rozwiał wszelkie wątpliwości. Aż 52% naszych rodaków domaga się otworzenia sklepów w niedziele. Badanie to zostało przeprowadzone przez instytut ARC Rynek i Opinia. Na zlecenie Rzeczpospolitej wskazali nam najnowsze preferencje naszego społeczeństwa. Ankietowani oczekują, że zniesienie zakazu handlu zostanie ogłoszone przynajmniej do końca tego roku. Przeciwnego zdania jest jedynie co trzeci ankietowany.

Konsumeci wspólnie z przedsiębiorcami zaczęli mówić jednym głosem. Uważają, że rozwiązanie to zmniejszy gigantyczne kolejki. Zmagają się z nimi pracownicy wielu sieci. Ich zdaniem może to wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa tych, którzy opuścili swoje mieszkania. Jak wskazuje Rzeczpospolita, zyska na tym nasza gospodarka. Przypomnijmy, że w tym roku zakupy wykonamy tylko w 7 niedziel. Obecnie zostały nam już tylko 4. Są to: 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia i 20 grudnia.

Źródło: [Rzeczpospolita]

Powiązane