wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Polacy mają dość zakazu handlu w niedzielę. Sondaż nie pozostawia złudzeń

14 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Polacy postanowili zabrać głos w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Jeszcze niedawno temat ten dzielił nasze społeczeństwo. Teraz wszyscy są wyjątkowo zgodni. Czy Prawo i Sprawiedliwość weźmie pod uwagę zdanie suwerena? Poznaliśmy wyniki najnowszego sonda

Pandemia koronawirusa zdecydowanie wpłynęła na poglądy naszego społeczeństwa. Idealnym tego przykładem jest kwestia wykonywania zakupów w niedzielę. Kolejki w galeriach handlowych okazały się przejściowe. Jak wynika z badań Retail Institute dla "Rzeczpospolitej", największe centra zarejestrowały nawet 49% spadku dochodu w porównaniu z zeszłym rokiem. Przedstawiciele tej branży zaczęli apelować o tymczasowe umożliwienie sprzedaży w ostatni dzień tygodnia. Czy Rada Ministrów przychyli się do wznoszonych apeli?

Polacy domagają się handlowych niedziel

Najnowszy sondaż rozwiał wszelkie wątpliwości. Aż 52% naszych rodaków domaga się otworzenia sklepów w niedziele. Badanie to zostało przeprowadzone przez instytut ARC Rynek i Opinia. Na zlecenie Rzeczpospolitej wskazali nam najnowsze preferencje naszego społeczeństwa. Ankietowani oczekują, że zniesienie zakazu handlu zostanie ogłoszone przynajmniej do końca tego roku. Przeciwnego zdania jest jedynie co trzeci ankietowany.

Konsumeci wspólnie z przedsiębiorcami zaczęli mówić jednym głosem. Uważają, że rozwiązanie to zmniejszy gigantyczne kolejki. Zmagają się z nimi pracownicy wielu sieci. Ich zdaniem może to wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa tych, którzy opuścili swoje mieszkania. Jak wskazuje Rzeczpospolita, zyska na tym nasza gospodarka. Przypomnijmy, że w tym roku zakupy wykonamy tylko w 7 niedziel. Obecnie zostały nam już tylko 4. Są to: 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia i 20 grudnia.

Źródło: [Rzeczpospolita]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >