wtv.pl > Polska > Była jedną z największych polskich gwiazd, nagle zniknęła. Co się stało z Polą Raksą?
Wiktor Ćwikliński
Wiktor Ćwikliński 19.03.2022 08:38

Była jedną z największych polskich gwiazd, nagle zniknęła. Co się stało z Polą Raksą?

wtv
WTV.pl

Obok Poli Raksy nie dało się przejść obojętnie. Jej idealne rysy twarzy zupełnie nie przystawały do brzydkiej, wojennej (choć nieco kolorowanej) rzeczywistości przedstawianej w Czterech Pancernych. Widzowie zwacali jednak uwagę przede wszystkim na ogromny talent, którym zachwyca się już kolejne pokolenie. Jej wspaniała rola w Popiołach Andrzeja Wajdy na stałe wpisała się do kanonów polskiego kina.

Pola Raksa - czym się zajmuje?

Aktorkę przytłoczyła jednak sława i zaszufladkowanie, które wynikały z roli Marusi. Zachwycała publiczość w licznych filmach, takich jak "Paryż-Warszawa bez wizy: czy "Nic nie stoi na przeszkodzie". Regularnie można było ją oglądać również w Teatrze Telewizji. Nie czekała, aż sława przeminie, tylko u szczytu popularności rzuciła aktorstwo. W ostatnim filmie, "Uprowadzenie Agaty" zagrała w 1993 roku, a teatr porzuciła na zawsze w 1997 roku, kończąc współpracę z Teatrem Dramatycznym. 

Zajęła się tym, z czym poza graniem kojarzyła się najbardziej - została projektantką mody. Zdała nawet egzamin Ministerstwa Kultury i Sztuki w tej dziedzinie. Zajmowała się również szeroko pojętą sztuką. Dziennik Rzeczpospolita zaoferował jej rubrykę poświęconą modzie, którą zajmowała się jakiś czas. Tworzyła własne kolekcje ubrań oraz kostiumy teatralne.

Jakiś czas później przestała się jednak zajmować także i tym. Postanowiła całkowicie wycofać się z życia publicznego. Od tamtego czasu nie udziela żadnych wywiadów i wiedzie spokojne życie w swoim domu w miejscowości Kałuszyn. 

Choć przez szeroką publikę na zawsze zostanie zapamiętana z roli Marusi, to jednak warto zainteresować się jej innymi dokonaniami. 

Źródło: Viva

Tagi: Polska TVP
Powiązane