Pogoda 30.08 przyniesie gwałtowne burze. Niewykluczone, że miejscami powstawać będą trąby powietrzne.. (zdj. ilustracyjne) pikist.comŹródło: (zdj. ilustracyjne) pikist.com
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Sierpnia 2020

Trąby powietrzne w Polsce, gwałtowne incydenty burzowe. Uwaga, prognoza pogody niepokoi

Pogoda 30 sierpnia przyniesie intensywne opady deszczu oraz gwałtowne burze. Najczujniejsi powinni być mieszkańcy centralnych, południowych oraz północno-wschodnich części kraju. W ostatnią niedzielę lata IMGW roześle SMS-y z ostrzeżeniami. Warto podejść do nich poważnie. Niewykluczone, że miejscami powstawać będą nawet trąby powietrzne.

Szczegóły aury, która będzie czeka nas w niedzielę 30 sierpnia, przytacza Polsat News. Serwis internetowy telewizji informacyjnej zwraca uwagę, że ostatnia niedziela bieżącego miesiąca przyniesie wyjątkowo intensywne burze. Mimo że opady towarzyszyć będą nam od samego rana, najniebezpieczniej zrobi się późnym popołudniem oraz wieczorem. Wyjątkową ostrożność powinni wykazać dziś mieszkańcy znacznej części Polski, w tym: Śląska, Małopolski, Wielkopolskę, Ziemię Łódzką, Mazowsza i Kielecczyzny, Mazur, Podlasia, a także Lubelszczyzny.

Roznegliżowany wszedł na ołtarz. Zatrważające sceny w TyńcuRoznegliżowany wszedł na ołtarz. Zatrważające sceny w TyńcuCzytaj dalej

Pogoda 30.08. Ostrzeżenie IMGW

Niedziela przyniesie ulewne deszcze (lokalnie nawet do 50 litrów na metr kwadratowy) oraz silne wyładowania atmosferyczne. Miejscami pojawić mogą się także opady gradu (średnica do 5 cm), a także porywisty wiatr, osiągający nawet do 120 km/h. Opady nie dotkną jednak całego kraju. Mieszkańcy południowego-wschodu Polski mogą liczyć na słoneczną pogodę i temperaturę sięgającą nawet 32 stopni Celsjusza.

Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczykZaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczykCzytaj dalej

Chłodny front spowoduje jednak, że w zachodniej części kraju utrzymywać może się temperatura na poziomie 15 stopni Celsjusza. Już wczoraj pojawiły się komunikaty, że w punktach stycznych gorących i zimnych stref może dojść do niebezpiecznych zjawisk, w tym do powstania trąb powietrznych, wywołanych tzw. burzami superkomórkowymi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jarosław Kaczyński przyłapany na wakacjach. Zdjęcia ujawniają całą prawdę
2. Tysiące Polek i Polaków dostaną dziś takiego samego SMS-a. Sytuacja jest poważna
3. RMF: Wyciekł tajny rządowy scenariusz. Na zimę umrzeć ma nawet 85 tys. osób

Alert trzeciego stopnia IMGW wydało dla województwa opolskiego oraz zachodniej części Śląska. W tych rejonach prognozowane są opady gradu oraz wystąpienie porywistego wiatru (do 120 km/h). Alert drugiego stopnia dotyczy z kolei m.in. województwa łódzkiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, małopolskiego czy lubelskiego, wskazuje Polsatnews.pl. Prognozuje się wiatr osiągający do 100 km/h. Niewykluczone jest również pojawienie się gradu.

Wobec przechodzących nad krajem burz biomet będzie dziś wyraźnie niekorzystny. Osoby czułe na zmiany pogodowe mogą borykać się z bólami głowy, sennością oraz ogólnym rozkojarzeniem. Opadów deszczu możemy spodziewać się również w przeważającej części nadchodzącego tygodnia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje, nic nie dało się zrobić. Przerażające zdarzenie pod Warszawą
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Pacjent upadł z bólu i wyszedł na czworaka. Po kilku godzinach czekania został wypisany
  4. Tadeusz Rydzyk jest chroniony przez prokuraturę? Dziennikarze dotarli do zdumiewających informacji
  5. "Czy minister sobie bimbał?" Ostre starcie na antenie Polsat News
  6. O północy wprowadzili wielką zmianę. Dotyczy milionów Polaków, trzeba uważać

Źródło: Polsatnews.pl