poczta polska. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 2 Maja 2020

Poczta Polska wprowadziła do sprzedaży nietypowe maseczki. Można się zdziwić

Poczta Polska od dawna nie zajmuje się tylko listami i przesyłkami. Internet często obiegają zdjęcia urzędów pocztowych, przypominających bardziej kioski niż to co znamy z przeszłości. W czasie pandemii znajdziemy tam jeszcze różnego rodzaju maseczki, których nowy rodzaj właśnie trafił do sprzedaży.

Maseczki wielorazowe trafiły do asortymentu placówek pocztowych oraz sklepu internetowego. Jest to odpowiedź na zwiększone zapotrzebowanie na tego typu produkty, spowodowane przez nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych.

Morawiecki zapowiedział częściowe otwarcie granic. Nie powiedział całej prawdy, ogromne rozczarowanieMorawiecki zapowiedział częściowe otwarcie granic. Nie powiedział całej prawdy, ogromne rozczarowanieCzytaj dalej

Poczta Polska zaopatruje w środki ochronne

Maseczki będą kosztowały 9,99 zł za sztukę. Jak informuje poczta, są już dostępne w większości placówek, dalsze dostawy trwają. Produkt będzie również w sprzedaży w sklepie internetowym, gdzie można go będzie kupić w zestawie po 5 sztuk. Cena takiego kompletu będzie wynosiła 49,95 zł. Producentem maseczek jest polska firma Prakt Practical Equipment Sp. z o.o. Na stronie fitmy czytamy, że są one wykonane ze specjalistycznej tkaniny MEDICO dającej komfort użytkowania i zapewniającej izolację przed czynnikami zewnętrznymi. Można je prać w temperaturze do 95 stopni, co umożliwia ich skuteczną dezynfekcję.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Duda wydał nagłe oświadczenie podczas konwencji. Chce dać kolejne pieniądze Polakom za darmo
2. Biedronka ujawniła listę płac. Zarobki w sieciówce robią wrażenie, aż trudno uwierzyć

Prawdopodobnie nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych będzie najdłużej utrzymującym się obostrzeniem dotyczącym pandemii wirusa SARS-Cov-2. Zdaniem Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego możliwe, że będziemy je nosić aż do pojawienia się szczepionki na koronawirusa. Nakaz ten ma za zadanie ograniczyć transmisję poziomą wirusa na ulicach, miejscach pracy itp.

Do dzisiaj na świecie koronawirusem SARS-CoV-2 zaraziło się prawie 3,4 miliona ludzi, zmarło 239 tysięcy, a wyzdrowiało około 1 miliona. Epidemia spowodowała całkowity paraliż światowej gospodarki oraz gwałtowny wzrost bezrobocia. Obecny również w Polsce wirus wywołał jak dotąd 12 877 zachorowań oraz 644 zgony.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowe odkrycie w badaniach nad koronawirusem. Polski zespół rozpracował kluczowy enzym
  2. Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. "Kto normalny robi remont o tej porze?"
  3. Z polskiego schroniska zniknęły wszystkie zwierzęta. Niespodziewany efekt epidemii
  4. Niewyobrażalnie tragiczne, 31-latka chciała uczcić koniec kwarantanny zdjęciem. Niestety nie żyje
  5. Czy na ulicy obecnie nie można jeść i pić? GIS rozwiewa wątpliwości
  6. Najnowsze, oficjalne dane z Chin ws. koronawirusa są porażające. Aż trudno uwierzyć

Źródło: Poczta Polska