wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Poczta Polska wprowadziła do sprzedaży nietypowe maseczki. Można się zdziwić

2 Maja 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Poczta Polska od dawna nie zajmuje się tylko listami i przesyłkami. Internet często obiegają zdjęcia urzędów pocztowych, przypominających bardziej kioski niż to co znamy z przeszłości. W czasie pandemii znajdziemy tam jeszcze różnego rodzaju

Maseczki wielorazowe trafiły do asortymentu placówek pocztowych oraz sklepu internetowego. Jest to odpowiedź na zwiększone zapotrzebowanie na tego typu produkty, spowodowane przez nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych.

Poczta Polska zaopatruje w środki ochronne

Maseczki będą kosztowały 9,99 zł za sztukę. Jak informuje poczta, są już dostępne w większości placówek, dalsze dostawy trwają. Produkt będzie również w sprzedaży w sklepie internetowym, gdzie można go będzie kupić w zestawie po 5 sztuk. Cena takiego kompletu będzie wynosiła 49,95 zł. Producentem maseczek jest polska firma Prakt Practical Equipment Sp. z o.o. Na stronie fitmy czytamy, że są one wykonane ze specjalistycznej tkaniny MEDICO dającej komfort użytkowania i zapewniającej izolację przed czynnikami zewnętrznymi. Można je prać w temperaturze do 95 stopni, co umożliwia ich skuteczną dezynfekcję.

Prawdopodobnie nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych będzie najdłużej utrzymującym się obostrzeniem dotyczącym pandemii wirusa SARS-Cov-2. Zdaniem Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego możliwe, że będziemy je nosić aż do pojawienia się szczepionki na koronawirusa. Nakaz ten ma za zadanie ograniczyć transmisję poziomą wirusa na ulicach, miejscach pracy itp.

Do dzisiaj na świecie koronawirusem SARS-CoV-2 zaraziło się prawie 3,4 miliona ludzi, zmarło 239 tysięcy, a wyzdrowiało około 1 miliona. Epidemia spowodowała całkowity paraliż światowej gospodarki oraz gwałtowny wzrost bezrobocia. Obecny również w Polsce wirus wywołał jak dotąd 12 877 zachorowań oraz 644 zgony.

Źródło: Poczta Polska

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >