wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

W Płocku nieomal doszło do tragedii. Samochód wjechał po schodach pobliskiej galerii, prawie trafił do środka

15 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

W piątek rano w Płocku doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Tygodnik Płocki podaje, że do galerii zlokalizowanej przy ulicy Czwartaków nieomal wjechało auto. Audi pokonało schody dzielące ulicę od drzwi wejściowych. Policja przekazała pierwsz

Do Galerii Wisła w Płocku prawie wjechało auto. Zdjęcia obiegły sieć, a Tygodnik Płocki przekazuje komentarz Komendy Powiatowej Policji, która zajmuje się tą sprawą.

Sytuacja, jaka miała miejsce w piątek rano w Płocku, wyglądała wyjątkowo groźnie. Trudno uwierzyć, że w związku ze zdarzeniem nikomu nic się nie stało. Sytuacja mogła zakończyć się dużo bardziej tragicznie.

Groźnie wyglądający wypadek w Płocku

Informacje o tym, że w Płocku nieomal sforsowano drzwi galerii handlowej, obiegła w piątek rano media. Zdjęcia z miejsca zdarzenia pojawiły się na portalu Tygodnik Płocki. Wiadomości mówiące o tym, że samochód przed dotarciem do drzwi Galerii Wisła nikogo nie potrącił, wydają się wręcz niewiarygodne.

Za kierownicą Audi A3, które trafiło wprost przed wejście dla klientów Galerii Wisła docierających do niej pieszo, siedział 28-latek. Przed tym, jak samochód zetknął się z drzwiami galerii handlowej, staranował barierki ochronne oraz pokonał schody.

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez Tygodnik Płocki, kierowcy prowadzącemu pojazd nic się nie stało. Nie zostali również ranni przechodnie. Zapewne, gdyby w Galerii Wisła większość sklepów nie byłaby zamknięta sytuacja mogła wyglądać inaczej. Samochód bowiem trafił wprost w drzwi przeznaczone tylko dla osób poruszających się pieszo.

Policja komentuje zdarzenie w Płocku

Samochód kierowany przez 46-letniego kierowcę wyjeżdżał ze strefy zamieszkania i zignorował przepisy, wymuszając pierwszeństwo na Audi A3. Zdarzenie to spowodowało, że poruszający się ulicą Czwartaków 28-latek został wytrącony z toru jazdy i zjechał z jezdni

- Kolizja, doszło do zdarzenia koło 7:35, kierowca Audi A6 nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu Audi A3, przez co przejechał przez chodnikścieżkę rowerową i zatrzymał się na drzwiach galerii handlowej. Kierowcy byli trzeźwi. Kierowcą był 28-letni mężczyzna i nie doznał żadnych obrażeń - powiedziała oficer prasowa KMP Marta Lewandowska w rozmowie z WTV.

Nikt nie ucierpiał, chociaż sytuacja wyglądała wyjątkowo groźnie

Chociaż trudno w to uwierzyć, to w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący Audi A3 28-letni mężczyzna również wyszedł ze zdarzenia bez obrażeń ciała. Nie zostało podane to, kto i za co zostanie ewentualnie ukarany przez policję.

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z portalu Tygodnik Płocki, całość materiału znaleźć można od adresem tp.com.pl

Źródło: KMP Płock / Tygodnik Płocki

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Minister mówi, kiedy otwarcie galerii handlowych. Będą pierwsze

  • Kolejny lokal otwarty mimo obostrzeń. Na miejsce wpadła policja

  • Gdzie napoje stały się najdroższe przez podatek cukrowy? Analitycy sprawdzili polskie sklepy

Podobne artykuły

Polska

Robisz zakupy przez internet? Sprawdź, które sklepy oferują zniżki dla klientów!

Czytaj więcej >

Polska

Brak pieniędzy na spłatę raty kredytu hipotecznego – co robić?

Czytaj więcej >

Polska

Z jaką odzieżą można świetnie połączyć golfy męskie? Odpowiadamy

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk obchodzi urodziny

Polska

Tadeusz Rydzyk obchodzi dziś 76. urodziny

Czytaj więcej >
Pomimo złej pogody w sobotę na Krupówkach pojawiły się tłumy turystów.

Polska

Wymowne zdjęcia z Krupówek i Sopotu. Turyści już są na miejscu

Czytaj więcej >
Skandal w policji

Polska

Wyszła na jaw wielka afera w policji. Oskarżenia są porażające

Czytaj więcej >