wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Uważaj, aby nie naliczono Ci odsetek. Zmieniono termin, chodzi o rozliczenia PIT

30 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Justyna Klimasara

Udostępnij:

Pit musimy rozliczyć do 1 czerwca. Termin zwrotu nadpłaty z rocznym zeznaniem pozostaje bez zmian. O czym należy pamiętać?

W tym roku jest więcej czasu na rozliczenie PITa. Mamy do 1 czerwca. Decyzję taką podjęto z uwagi na specyficzny czas, jakim jest epidemia koronawirusa. Musimy pamiętać, że standardowy termin oddania dokumentu mija 30 kwietnia, ale możemy bez konsekwencji i odsetek oddać go 1 czerwca. O czym jeszcze musimy pamiętać?

PIT rozliczamy w tym roku do 1 czerwca

Fiskus przypomina, że osoby, które rozliczają się PIT-37 i PIT-38 mogą skorzystać z przygotowanego rozliczenia w Twoj e-PIT. Deklaracje zostaną automatycznie zaakceptowane, jeśli podatnik nie złoży deklaracji samodzielnie. Z usługi można skorzystać do 1 czerwca.

W przypadku jeśli z rozliczenia będzie wynikać niedopłata, Urząd Skarbowy poinformuje o tym fakcie podatnika do 30 maja. Jak tłumaczy Ministerstwo Finansów, podatnik niedopłatę będzie musiał uregulować do 7 dni roboczych. Po upływie tego czasu zostaną naliczane odsetki, ale nie wcześniej niż 1 czerwca. Termin zwrotu nadpłaty pozostaje bez zmian. Dla osób rozliczających się elektronicznie termin zwrotu wynosi 45 dni, a dla podatników decydujących się na wersję papierową rozliczenia 3 miesiące.

Osoby, które chcą przekazać 1% swojego podatku na wybrany cel, mogą to zrobić poprzez usługę PIT-OP. Mogą z tej opcji korzystać także emeryci i renciści, którzy nie składają deklaracji podatkowej.Jeśli ktoś decyduje się na papierową wersję dokumentu, powinien zaznaczyć chęć oddania 1% podatku w deklaracji. 

Dużą pomocą dla podatników jest wydłużenie terminu składania deklaracji. MF uwzględniło trudne warunki i sytuację na rynku pracy. Musimy jednak pamiętać o zasadach składania deklaracji tego typu. Więcej szczegółowych informacji można uzyskać na stronie podatki.gov.pl.

Źródła: [Gazeta Prawna]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >