Banknoty polskie. Pxfuel.comŹródło: Pxfuel.com
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 30 Kwietnia 2020

Uważaj, aby nie naliczono Ci odsetek. Zmieniono termin, chodzi o rozliczenia PIT

Pit musimy rozliczyć do 1 czerwca. Termin zwrotu nadpłaty z rocznym zeznaniem pozostaje bez zmian. O czym należy pamiętać?

W tym roku jest więcej czasu na rozliczenie PITa. Mamy do 1 czerwca. Decyzję taką podjęto z uwagi na specyficzny czas, jakim jest epidemia koronawirusa. Musimy pamiętać, że standardowy termin oddania dokumentu mija 30 kwietnia, ale możemy bez konsekwencji i odsetek oddać go 1 czerwca. O czym jeszcze musimy pamiętać?

Nagłe wznowienie akcji, Kacperek poszukiwany 3 dobę. Gdzie jest 3,5-letni chłopczyk?Nagłe wznowienie akcji, Kacperek poszukiwany 3 dobę. Gdzie jest 3,5-letni chłopczyk?Czytaj dalej

PIT rozliczamy w tym roku do 1 czerwca

Fiskus przypomina, że osoby, które rozliczają się PIT-37 i PIT-38 mogą skorzystać z przygotowanego rozliczenia w Twoj e-PIT. Deklaracje zostaną automatycznie zaakceptowane, jeśli podatnik nie złoży deklaracji samodzielnie. Z usługi można skorzystać do 1 czerwca.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagłe wznowienie akcji, Kacperek poszukiwany 3 dobę. Gdzie jest 3,5-letni chłopczyk?
2. Trzaskowski: przedszkola i żłobki w Warszawie nie zostaną otwarte

W przypadku jeśli z rozliczenia będzie wynikać niedopłata, Urząd Skarbowy poinformuje o tym fakcie podatnika do 30 maja. Jak tłumaczy Ministerstwo Finansów, podatnik niedopłatę będzie musiał uregulować do 7 dni roboczych. Po upływie tego czasu zostaną naliczane odsetki, ale nie wcześniej niż 1 czerwca. Termin zwrotu nadpłaty pozostaje bez zmian. Dla osób rozliczających się elektronicznie termin zwrotu wynosi 45 dni, a dla podatników decydujących się na wersję papierową rozliczenia 3 miesiące.

Osoby, które chcą przekazać 1% swojego podatku na wybrany cel, mogą to zrobić poprzez usługę PIT-OP. Mogą z tej opcji korzystać także emeryci i renciści, którzy nie składają deklaracji podatkowej.Jeśli ktoś decyduje się na papierową wersję dokumentu, powinien zaznaczyć chęć oddania 1% podatku w deklaracji. 

Dużą pomocą dla podatników jest wydłużenie terminu składania deklaracji. MF uwzględniło trudne warunki i sytuację na rynku pracy. Musimy jednak pamiętać o zasadach składania deklaracji tego typu. Więcej szczegółowych informacji można uzyskać na stronie podatki.gov.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany wirusolog wygłosił opinię różniącą się od zdania WHO. Mowa o odporności na ponowne zakażenie
  2. Zaczęło się właśnie dzisiaj i potrwa do końca tygodnia. Jeśli cię zatrzymają, nie będzie ci do śmiechu
  3. Nie żyje wielki Polak, były żołnierz AK. Znał pewną tajemnicę, o której wie niewielu
  4. Wielki protest pracowników medycznych. Otrzymali upokarzającą premię, wielu będzie oburzonych
  5. Była dziennikarka TVP przechodzi ciężkie chwile. Prześladowano ją, dużo straciła, sprawa jest poważna
  6. Genialna wiadomość o pandemii, jakiej jeszcze nie było. Ogromny powód do radości
     

Źródła: [Gazeta Prawna]