Była posłanka PiS, Bernadeta Krynicka, w Sejmie.. Piotr Molecki/East News
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Października 2020

"Kobieta, która potrafi zabić dziecko w łonie, na pewno może patrzeć na jego śmierć". Skandaliczne słowa b. polityk

Była posłanka PiS po raz kolejny dała o sobie znać . Tym razem znana ze swych kontrowersyjnych wypowiedzi Bernadeta Krynicka postanowiła skomentować decyzję Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającą przepisy aborcyjne.

Nie milkną echa po decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu stoi w sprzeczności z polską konstytucją. Od minionego czwartku protesty oburzonych decyzją TK kobiet objęły niemal cały kraj.

Choć manifestanci wielokrotnie zwracali uwagę na konieczność posiadania wolnego wyboru, wspominając ogromne cierpienie, jakim jest obowiązek urodzenia chorego dziecka, które umrze wkrótce po narodzinach, część prawicowych komentatorów i polityków nie posiadała się z radości po wyroku Trybunału.

Nowacka ujawniła, co w Sejmie powiedział jej Jarosław Kaczyński. Aż trudno uwierzyć, kogo obraziłNowacka ujawniła, co w Sejmie powiedział jej Jarosław Kaczyński. Aż trudno uwierzyć, kogo obraziłCzytaj dalej

Do grona przeciwników protestów dołączyła teraz była posłanka PiS, Bernadeta Krynicka.

Była posłanka PiS komentuje sprawę aborcji

"Kobieta, która potrafi zabić dziecko we własnym łonie, na pewno jest w stanie patrzeć na jego naturalną śmierć", czytamy we wpisie Krynickiej. Całość była członkini Prawa i Sprawiedliwości okrasiła hasztagiem "Za życiem".

Parę chwil później związana z partią rządzącą pielęgniarka, która po zakończeniu kariery politycznej objęła kierownictwo nad szpitalem w Łomży, za pośrednictwem Twittera dodała kolejny post dotyczący zaostrzenia przepisów aborcyjnych.

"W Polsce kara śmierci jest niedopuszczalna. Aborcja jest karą śmierci za niewinność", pisała Bernadeta Krynicka.

Wpisy byłej posłanki PiS Bernadety Krynickiej.

Wobec tak jaskrawych przykładów tzw. obrony życia przypominamy kilka najbardziej interesujących wypowiedzi byłej posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Krynicka nie pozostawiła bowiem najlepszego wrażenia po swojej sejmowej karierze.

Podobnych scen jeszcze nie było. Między protestujących wjechała karetka, z głośnika popłynęło niewiarygodne hasłoPodobnych scen jeszcze nie było. Między protestujących wjechała karetka, z głośnika popłynęło niewiarygodne hasłoCzytaj dalej

W maju 2018 roku wysyłała niepełnosprawnych na strzelnice, odwołując się do krytycznych głosów w sprawie bezmyślnego wydawania pieniędzy przez rząd. "Te strzelnice, obrona terytorialna, te ławeczki, to wszystko też jest dla osób niepełnosprawnych. Ja nie widzę problemu, żeby osoby niepełnosprawne nie mogły korzystać ze strzelnic. Owszem, nie wszyscy, ale mogą", przekonywała wówczas.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Samochód TVP prawie staranował protestujących w centrum Warszawy. Poseł wszystko nagrał, będzie donos na policję
2. Jutro ruszy główny strajk kobiet. Prawnicy mają kilka ostrzeżeń dla osób, które się na niego wybiorą
3. Czy protestującym wolno przeklinać? Kuriozalny spór przykrywa poważną sprawę (OPINIA)

Najwięcej kontrowersji wzbudziło jednak zdjęcie przedstawiające Krynicką, zrobione podczas protestu opiekunów osób niepełnosprawnych. Fotografię na Facebooku przypominała Karolina Korwin-Piotrowska.

Bernadeta Krynicka w trakcie protestów matek osób niepełnosprawnych.

"Ta pani w niebieskim, nadęta do nieprzytomności, pewna swej nieomylności i wszechsiły, już w Sejmie nie jest. Za to ta pani na drugim planie, dzielnie pchająca wózek ze swoim niepełnosprawnym synem, do Sejmu właśnie weszła. To Iwona Hartwich, potem pobita i popychana przez strażników sejmowych. Wybraliśmy właśnie ją. My. Wyborcy", pisała Korwin-Piotrowska.

Rzecz odnosi się do zachowania Krynickiej w trakcie protestu rodziców niepełnosprawnych dzieci, którzy przez 40 dni oblegali Sejm. – Ja się wstydzę za te matki, które wzięły tam swoje dzieci, bo ja nigdy nie pozwoliłabym sobie na to z szacunku do mojego dziecka, żeby robić taki cyrk – mówiła wówczas była posłanka PiS.

źródło: Twitter / Facebook

Bp Jan Piotrowski przepędza strajkujące kobiety. Bp Jan Piotrowski przepędza strajkujące kobiety. "Wara od mojej kieleckiej katedry"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już od soboty. Zaostrzone restrykcje dla Polaków. Za granicą skończyły się przelewki
  2. Strajki kobiet w całej Polsce. Mocne słowa byłego prezydenta
  3. Ekipa TVP zamieniła jej życie w piekło, dzieci były przerażone. Pani Dorota przerwała milczenie
  4. Warszawa. Ruszyła z mężczyzną na masce, nie zważając co będzie dalej. Robi się gorąco, dramatyczne sceny podczas przemarszu
  5. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  6. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  7. Gessler wyjawiła sekretny przepis na sałatkę z buraków. W jej rodzinie jest znany od lat