wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

SE: Jarosław Kaczyński ma tajny plan. PiS może wprowadzić stan wyjątkowy

25 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

PiS odkrył prostą metodę, która rozwiąże problem związany z organizacją wyborów prezydenckich. Mimo protestów w obozie Zjednoczonej Prawicy, Jarosław Kaczyński opracował skuteczny plan, którego nie spodziewał się nawet sam Jaro

Mimo zbliżających się wyborów prezydenckich wciąż nie wiemy, czy faktycznie odbędą się one w planowanym terminie. Zapędy PiS-u do zorganizowania ich już 10 maja podzieliły nie tylko ugrupowania opozycyjne, ale również obóz władzy. Z koalicji, w której prym wiedzie Prawo i Sprawiedliwość doszło już do konfliktu na linii Kaczyński-Gowin. Według doniesień "SE" nawet rozłam na prawicy nie przeszkodzi Prezesowi w realizacji swoich planów. 

PiS ma tajny plan - tak wynika z doniesień "Super Expressu"

Propozycji w sprawie daty wyborów na stanowisko Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej nie brakuje. Opinia publiczna zdążyła zapoznać się z inicjatywami czołowych polityków zarówno partii rządzącej, jak i Platformy Obywatelskiej, Lewicy czy PSL. Prawo i Sprawiedliwość publicznie deklaruje, że ma zamiar doprowadzić do głosowania już 10 maja. Termin ten został wyznaczony jeszcze przed rozpętaniem się pandemii koronawirusa. Inicjatywy PiS-u dotyczące tak zwanych wyborów kopertowych komentowało wielu ekspertów i specjalistów. W rosnący na sile konflikt zaangażowało się samo WHO poprzez wydanie własnego stanowiska w tej sprawie. 

Według doniesień "SE" PiS wypracował dość szokujący plan na rozegranie zarówno Jarosława Gowina, jak i samej opozycji. Redakcja portalu ujawniła pomysł Jarosława Kaczyńskiego, którego nie spodziewał się sam wicepremier. Chodzi o wprowadzenie stanu wyjątkowego tak, aby uniemożliwić Platformie Obywatelskiej sparaliżowanie Sejmu wspólnie ze zbuntowanym koalicjantem PiS-u. Jak informuje anonimowe źródło portalu se.pl projekt wprowadzający wizję Prawa i Sprawiedliwości w życie leży już na biurku prezydenta Andrzeja Dudy. Nieoficjalna inicjatywa PiS uniemożliwiłaby przeprowadzenie głosowania w maju. Wybory przeprowadzono by na jesieni.

Stan wyjątkowy umożliwia naruszenie wielu swobód obywatelskich. Zakaz działalności gospodarczej, przeglądanie naszych korespondencji czy ograniczanie przemieszczania się na terenie naszego kraju to tylko niektóre z nich. 

Źródło: SE

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >