wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

SE: Jarosław Kaczyński ma tajny plan. PiS może wprowadzić stan wyjątkowy

25 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

PiS odkrył prostą metodę, która rozwiąże problem związany z organizacją wyborów prezydenckich. Mimo protestów w obozie Zjednoczonej Prawicy, Jarosław Kaczyński opracował skuteczny plan, którego nie spodziewał się nawet sam Jaro

Mimo zbliżających się wyborów prezydenckich wciąż nie wiemy, czy faktycznie odbędą się one w planowanym terminie. Zapędy PiS-u do zorganizowania ich już 10 maja podzieliły nie tylko ugrupowania opozycyjne, ale również obóz władzy. Z koalicji, w której prym wiedzie Prawo i Sprawiedliwość doszło już do konfliktu na linii Kaczyński-Gowin. Według doniesień "SE" nawet rozłam na prawicy nie przeszkodzi Prezesowi w realizacji swoich planów. 

PiS ma tajny plan - tak wynika z doniesień "Super Expressu"

Propozycji w sprawie daty wyborów na stanowisko Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej nie brakuje. Opinia publiczna zdążyła zapoznać się z inicjatywami czołowych polityków zarówno partii rządzącej, jak i Platformy Obywatelskiej, Lewicy czy PSL. Prawo i Sprawiedliwość publicznie deklaruje, że ma zamiar doprowadzić do głosowania już 10 maja. Termin ten został wyznaczony jeszcze przed rozpętaniem się pandemii koronawirusa. Inicjatywy PiS-u dotyczące tak zwanych wyborów kopertowych komentowało wielu ekspertów i specjalistów. W rosnący na sile konflikt zaangażowało się samo WHO poprzez wydanie własnego stanowiska w tej sprawie. 

Według doniesień "SE" PiS wypracował dość szokujący plan na rozegranie zarówno Jarosława Gowina, jak i samej opozycji. Redakcja portalu ujawniła pomysł Jarosława Kaczyńskiego, którego nie spodziewał się sam wicepremier. Chodzi o wprowadzenie stanu wyjątkowego tak, aby uniemożliwić Platformie Obywatelskiej sparaliżowanie Sejmu wspólnie ze zbuntowanym koalicjantem PiS-u. Jak informuje anonimowe źródło portalu se.pl projekt wprowadzający wizję Prawa i Sprawiedliwości w życie leży już na biurku prezydenta Andrzeja Dudy. Nieoficjalna inicjatywa PiS uniemożliwiłaby przeprowadzenie głosowania w maju. Wybory przeprowadzono by na jesieni.

Stan wyjątkowy umożliwia naruszenie wielu swobód obywatelskich. Zakaz działalności gospodarczej, przeglądanie naszych korespondencji czy ograniczanie przemieszczania się na terenie naszego kraju to tylko niektóre z nich. 

Źródło: SE

Tagi:

Jarosław KaczyńskiPrawo i Sprawiedliwość

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >