wtv.pl > Polityka > SE: Jarosław Kaczyński ma tajny plan. PiS może wprowadzić stan wyjątkowy
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:38

SE: Jarosław Kaczyński ma tajny plan. PiS może wprowadzić stan wyjątkowy

wtv
WTV.pl

Mimo zbliżających się wyborów prezydenckich wciąż nie wiemy, czy faktycznie odbędą się one w planowanym terminie. Zapędy PiS-u do zorganizowania ich już 10 maja podzieliły nie tylko ugrupowania opozycyjne, ale również obóz władzy. Z koalicji, w której prym wiedzie Prawo i Sprawiedliwość doszło już do konfliktu na linii Kaczyński-Gowin. Według doniesień "SE" nawet rozłam na prawicy nie przeszkodzi Prezesowi w realizacji swoich planów. 

PiS ma tajny plan - tak wynika z doniesień "Super Expressu"

Propozycji w sprawie daty wyborów na stanowisko Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej nie brakuje. Opinia publiczna zdążyła zapoznać się z inicjatywami czołowych polityków zarówno partii rządzącej, jak i Platformy Obywatelskiej, Lewicy czy PSL. Prawo i Sprawiedliwość publicznie deklaruje, że ma zamiar doprowadzić do głosowania już 10 maja. Termin ten został wyznaczony jeszcze przed rozpętaniem się pandemii koronawirusa. Inicjatywy PiS-u dotyczące tak zwanych wyborów kopertowych komentowało wielu ekspertów i specjalistów. W rosnący na sile konflikt zaangażowało się samo WHO poprzez wydanie własnego stanowiska w tej sprawie. 

Według doniesień "SE" PiS wypracował dość szokujący plan na rozegranie zarówno Jarosława Gowina, jak i samej opozycji. Redakcja portalu ujawniła pomysł Jarosława Kaczyńskiego, którego nie spodziewał się sam wicepremier. Chodzi o wprowadzenie stanu wyjątkowego tak, aby uniemożliwić Platformie Obywatelskiej sparaliżowanie Sejmu wspólnie ze zbuntowanym koalicjantem PiS-u. Jak informuje anonimowe źródło portalu se.pl projekt wprowadzający wizję Prawa i Sprawiedliwości w życie leży już na biurku prezydenta Andrzeja Dudy. Nieoficjalna inicjatywa PiS uniemożliwiłaby przeprowadzenie głosowania w maju. Wybory przeprowadzono by na jesieni.

Stan wyjątkowy umożliwia naruszenie wielu swobód obywatelskich. Zakaz działalności gospodarczej, przeglądanie naszych korespondencji czy ograniczanie przemieszczania się na terenie naszego kraju to tylko niektóre z nich. 

Źródło: SE

Powiązane