PiS. Wikimedia Commons/AAR GambitŹródło: Wikimedia Commons/AAR Gambit
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Kwietnia 2020

SE: Jarosław Kaczyński ma tajny plan. PiS może wprowadzić stan wyjątkowy

PiS odkrył prostą metodę, która rozwiąże problem związany z organizacją wyborów prezydenckich. Mimo protestów w obozie Zjednoczonej Prawicy, Jarosław Kaczyński opracował skuteczny plan, którego nie spodziewał się nawet sam Jarosław Gowin - wynika z doniesień "Super Expressu".

Mimo zbliżających się wyborów prezydenckich wciąż nie wiemy, czy faktycznie odbędą się one w planowanym terminie. Zapędy PiS-u do zorganizowania ich już 10 maja podzieliły nie tylko ugrupowania opozycyjne, ale również obóz władzy. Z koalicji, w której prym wiedzie Prawo i Sprawiedliwość doszło już do konfliktu na linii Kaczyński-Gowin. Według doniesień "SE" nawet rozłam na prawicy nie przeszkodzi Prezesowi w realizacji swoich planów. 

Przez epidemie minister edukacji musiał ujawnić, że cierpi na chorobę. Ma problemy z płucamiPrzez epidemie minister edukacji musiał ujawnić, że cierpi na chorobę. Ma problemy z płucamiCzytaj dalej

PiS ma tajny plan - tak wynika z doniesień "Super Expressu"

Propozycji w sprawie daty wyborów na stanowisko Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej nie brakuje. Opinia publiczna zdążyła zapoznać się z inicjatywami czołowych polityków zarówno partii rządzącej, jak i Platformy Obywatelskiej, Lewicy czy PSL. Prawo i Sprawiedliwość publicznie deklaruje, że ma zamiar doprowadzić do głosowania już 10 maja. Termin ten został wyznaczony jeszcze przed rozpętaniem się pandemii koronawirusa. Inicjatywy PiS-u dotyczące tak zwanych wyborów kopertowych komentowało wielu ekspertów i specjalistów. W rosnący na sile konflikt zaangażowało się samo WHO poprzez wydanie własnego stanowiska w tej sprawie. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przez epidemie minister edukacji musiał ujawnić, że cierpi na chorobę. Ma problemy z płucami
2. Uczniowie nie wytrzymali i donieśli na katechetkę. Włos jeży się na głowie po doniesieniach, jak wyglądały lekcje

Według doniesień "SE" PiS wypracował dość szokujący plan na rozegranie zarówno Jarosława Gowina, jak i samej opozycji. Redakcja portalu ujawniła pomysł Jarosława Kaczyńskiego, którego nie spodziewał się sam wicepremier. Chodzi o wprowadzenie stanu wyjątkowego tak, aby uniemożliwić Platformie Obywatelskiej sparaliżowanie Sejmu wspólnie ze zbuntowanym koalicjantem PiS-u. Jak informuje anonimowe źródło portalu se.pl projekt wprowadzający wizję Prawa i Sprawiedliwości w życie leży już na biurku prezydenta Andrzeja Dudy. Nieoficjalna inicjatywa PiS uniemożliwiłaby przeprowadzenie głosowania w maju. Wybory przeprowadzono by na jesieni.

Stan wyjątkowy umożliwia naruszenie wielu swobód obywatelskich. Zakaz działalności gospodarczej, przeglądanie naszych korespondencji czy ograniczanie przemieszczania się na terenie naszego kraju to tylko niektóre z nich. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niepokojące ostrzeżenia lekarzy. Wirus może powodować udary u osób w średnim wieku
  2. Zerowy VAT na kolejny rodzaj towaru? Teraz faktycznie czekają nas obniżki cen?
  3. B. ksiądz Jacek M. nawołuje tłum do ataku na aktywistę. Nagranie tylko dla osób o mocnych nerwach pojawiło się w internecie
  4. Historyczne zakupy Jarosława Kaczyńskiego. Wszystko, byle tylko przeprowadzić wybory
  5. Nocna oferta w Biedronce może się długo nie powtórzyć. Dyskont rozbija bank
  6. Jeden kraj jest bliski zwycięstwa. Wspaniałe wiadomości z zagranicy

Źródło: SE