Piotr Gliński podjął kolejną ważną decyzję. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 11 Maja 2020

Kolejne placówki zostaną otwarte. Minister zapowiedział ważne zmiany

Piotr Gliński postanowił przekazać ważne informacje na temat luzowania obostrzeń. Jest to kolejny etap powrotu do normalności w naszym kraju. Tym razem mają zostać otwarte kolejne placówki. Gdzie tym razem będą mogli udać się Polacy?

W ostatnim czasie polski rząd decyduje się na rezygnowanie z kolejnych zakazów nałożonych w obliczu pandemii koronawirusa. Od początku maja stajemy się świadkami wdrażania pierwszej fali odmrażania naszej gospodarki. W mediach pojawiają się również doniesienia dotyczące wznowienia funkcjonowania szkół oraz zakładów fryzjerskich. Również branża turystyczna w ostatnim czasie rozpoczęła swoją działalność. W sprawie otwarcia kolejnych instytucji głos zabrał obecny minister kultury i dziedzictwa narodowego. 

Zakonnice z Włocławka usłyszały alarm i ruszyły do Okna Życia. Znalazły nie tylko małą dziewczynkęZakonnice z Włocławka usłyszały alarm i ruszyły do Okna Życia. Znalazły nie tylko małą dziewczynkęCzytaj dalej

Piotr Gliński zabrał głos w sprawie poluzowania kolejnych obostrzeń

W Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego trwają pracę nad wznowieniem prac kolejnej gałęzi polskiej gospodarki. Jednak perspektywa otwarcia kin i teatrów jest długoterminowa. Lider resortu kultury w Programie Trzecim Polskiego Radia zadeklarował, że w ciągu najbliższych tygodni nie skorzystamy z oferty polskich instytucji kulturalnych. Mimo spadających wskaźników wciąż nie pozwala na to wysokie ryzyko epidemiologiczne. Wskazuje on, że w Polsce sytuacja wokół koronawirusa wciąż jest bardzo poważna.

"Mamy stan epidemii, mamy poważne jednak problemy związane z sytuacją epidemiczną, nowe ogniska na Śląsku. Mimo że udaje nam się przejść przez ten stan epidemii w miarę, jak to jest możliwe, i relatywnie w porównaniu do innych krajów europejskich, nie najgorzej" - wyjaśnił minister na łamach Polskiego Radia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łukasz Szumowski w zaskakujących słowach: "Gdyby nie zakażenia koronawirusem na Śląsku, mielibyśmy już tendencję spadkową"
2. Polacy jednak wyjadą w wakacje na zagraniczne wyjazdy? Wiceminister podał trzy możliwe kraje

W audycji radiowej tłumaczy, że nawet częściowe wznowienie prac kin może być najzwyczajniej w świecie nieopłacalne. Jego zdaniem dopiero w ostatniej fali znoszenia obostrzeń powstaną rekomendacje dla instytucji kultury. Wskazuje, że jakiekolwiek zgromadzenia mogą nieść za sobą zagrożenia dla zdrowia i życia Polek i Polaków. Polityk podkreśla, że sam chciałby, aby wszystko wróciło jak najszybciej do normalności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naczelny polski epidemiolog oskarża Ministra Szumowskiego o szerzenie paniki
  2. Łowca burz ostrzega przed trąbą powietrzną. IMGW wydało pilny komunikat
  3. Jednak wyjedziemy na wakacje poza granice kraju? Wiceminister uchylił rąbka tajemnicy, ale jest haczyk
  4. Ratownicy przyjechali do leżącego na chodniku 55-latka. W karetce mogło dojść do tragedii, nagle wyjął nóż
  5. Premiera "Zabawy w chowanego" braci Sekielskich szybciej niż się wszyscy spodziewali. Jest data
  6. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek

Źródło: [Polskie Radio]