wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kolejne placówki zostaną otwarte. Minister zapowiedział ważne zmiany

11 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Piotr Gliński postanowił przekazać ważne informacje na temat luzowania obostrzeń. Jest to kolejny etap powrotu do normalności w naszym kraju. Tym razem mają zostać otwarte kolejne placówki. Gdzie tym razem będą mogli udać się Polacy?

W ostatnim czasie polski rząd decyduje się na rezygnowanie z kolejnych zakazów nałożonych w obliczu pandemii koronawirusa. Od początku maja stajemy się świadkami wdrażania pierwszej fali odmrażania naszej gospodarki. W mediach pojawiają się również doniesienia dotyczące wznowienia funkcjonowania szkół oraz zakładów fryzjerskich. Również branża turystyczna w ostatnim czasie rozpoczęła swoją działalność. W sprawie otwarcia kolejnych instytucji głos zabrał obecny minister kultury i dziedzictwa narodowego. 

Piotr Gliński zabrał głos w sprawie poluzowania kolejnych obostrzeń

W Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego trwają pracę nad wznowieniem prac kolejnej gałęzi polskiej gospodarki. Jednak perspektywa otwarcia kin i teatrów jest długoterminowa. Lider resortu kultury w Programie Trzecim Polskiego Radia zadeklarował, że w ciągu najbliższych tygodni nie skorzystamy z oferty polskich instytucji kulturalnych. Mimo spadających wskaźników wciąż nie pozwala na to wysokie ryzyko epidemiologiczne. Wskazuje on, że w Polsce sytuacja wokół koronawirusa wciąż jest bardzo poważna.

"Mamy stan epidemii, mamy poważne jednak problemy związane z sytuacją epidemiczną, nowe ogniska na Śląsku. Mimo że udaje nam się przejść przez ten stan epidemii w miarę, jak to jest możliwe, i relatywnie w porównaniu do innych krajów europejskich, nie najgorzej" - wyjaśnił minister na łamach Polskiego Radia.

W audycji radiowej tłumaczy, że nawet częściowe wznowienie prac kin może być najzwyczajniej w świecie nieopłacalne. Jego zdaniem dopiero w ostatniej fali znoszenia obostrzeń powstaną rekomendacje dla instytucji kultury. Wskazuje, że jakiekolwiek zgromadzenia mogą nieść za sobą zagrożenia dla zdrowia i życia Polek i Polaków. Polityk podkreśla, że sam chciałby, aby wszystko wróciło jak najszybciej do normalności.

Źródło: [Polskie Radio]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >