Pies skamlał o życie. Uratował go policjant.. https://regiony.tvp.pl/46244333/skamlal-o-zycie-uslyszal-go-policjant
Źródło: https://regiony.tvp.pl/46244333/skamlal-o-zycie-uslyszal-go-policjant
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 18 Stycznia 2020

Policjant usłyszał skamlenie psa. Natychmiast ruszył w jego stronę

Pies rozpaczliwie wołał o pomoc. Skamlenie psa usłyszał policjant i natychmiast ruszył mu na pomoc. Wszystko to miało miejsce w Lęborku podczas spaceru policjanta. W pewnym momencie usłyszał on głośne skamlenie psa, które dochodziło z lokalu gastronomicznego, otwartego tylko w sezonie letnim. Jak się okazało, w zamkniętym pomieszczeniu znajdował się uwięziony pies. Był zakleszczony w stojaku na rowery. Policjant czym prędzej ruszył mu na pomoc i uwolnił psa, po czym trafił on w bardzo złym stanie do weterynarza.

Psa rasy Husky, podczas prywatnego spaceru nad morzem, usłyszał starszy sierżant Marcin Gontrek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. Głośne skamlenie, niczym wołanie o pomoc, dochodziło z pobliskiego, zamkniętego lokalu gastronomicznego, który nie jest czynne w poza sezonem letnim. Policjant prędko ruszył na pomoc - podszedł do budynku lokalu i zajrzał przez szybę do jego wnętrza. W środku ujrzał przerażonego psa, którego łapy i głowa zakleszczone były w żeliwnym stojaku na rowery. Pies był wychudzony i bardzo osłabiony, nie reagował też na słowa policjanta.

Pies uwięziony w budynku. Skamlał o życie. Szybka reakcja i pomoc policjanta

Policjant do środka pomieszczenia dostał się przez szczelinę. Udało mu się uwolnić psa i wynieść go na zewnątrz. Pies nie był w stanie poruszać się o własnych siłach. Był bardzo wystraszony, ale policjant wzbudził w nim zaufanie. Następnie przeniósł go do swojego samochodu, gdzie okrył kocem i zawiózł do przychodni weterynaryjnej, gdzie szybko została udzielona psu pomoc.

Trwa dochodzenie w tej sprawie. Policja będzie wyjaśniać, czy pies jakimś sposobem sam się tam uwięził, czy mogło dojść do celowego działania człowieka, a zatem do przestępstwa na tle znęcania się nad zwierzętami, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, nawet do 5 lat.

https://regiony.tvp.pl/46244333/skamlal-o-zycie-uslyszal-go-policjant