wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Inspektorzy ds. zwierząt zastali niewyobrażalny widok, odbierając psa. Trudno uwierzyć własnym oczom

24 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Pies z Radkowa został odnaleziony przez działaczy Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Aktywiści nagłośnili kolejną sprawę zaniedbania na Facebooku. Wskazują, że służby miały nie podjąć skutecznej interwencji, choć sytuacja miała zostać zgłoszona

Polsce od wielu lat zwierzęta padają ofiarami przemocy oraz zaniedbań. Zarówno koty, psy, króli, jak i konie wymagają pilnych interwencji ze strony służb i aktywistów. W ostatnim czasie organizacja Konrada Kuźmińskiego uratowała psa pozostawionego w warunkach zagrażających jego zdrowiu. Działacze wskazują, że mają już dość ludzkiej nieodpowiedzialności, bierności organów ścigania oraz wymiaru sprawiedliwości. 

Pies został odnaleziony w skandalicznych warunkach

W mediach społecznościowych umieszczono kolejny niepokojący wpis. W małej miejscowości odnaleziono zabiedzonego psa. Informacje o zdarzeniu zostały przekazane chwilę po podjętej interwencji. "Powoli zaczyna brakować nam słów. Sytuacja zastana w Radkowie - kolejny raz o tej tragedii psa wiedziały wszelkie możliwe służby i jak zwykle nic nie zrobiły" - informują aktywiści z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Nie jest to pierwsze tego typu zdarzenie odnotowane przez grupę Konrada Kuźmińskiego. 

Na opublikowanej fotografii widzimy skrajnie zaniedbane lokum. W pomieszczeniu znajdują się rozrzucone ubrania oraz rozpadające się meble. Pies podczas wykonywania zdjęcia siedział na czymś, co przypomina prowizoryczne łóżko. W tle nigdzie nie widać miski z jedzeniem lub wodą. Nie wiemy też, co stało się z jego właścicielami. Wiele wskazuje na to, że zwierzę zostało porzucone na pastwę losu. Aktywiści już zajmują się uratowanym czworonogiem. 

Pies nie od dziś jest uznawany za najlepszego przyjaciela człowieka. Jego bezwarunkowa miłość, wierność i oddanie znacznie wzbogaca życie rodzinne. Zwierzę jest też idealnym kompanem dla samotników. Niestety, wiele osób wciąż traktują psy, jak zabawki, które zostawia się, gdy tylko znudzą się dzieciom lub dorosłym. Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt wielokrotnie ratował skrajnie zaniedbane oraz ciężko chore czworonogi.

Źródło: [Facebook/Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >