wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Policja kazała tylko zakopać. Pies niewiarygodnie cierpiał, właściciel mógł dosypywać mu do karmy szkło

19 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Pies, któremu właściciel najprawdopodobniej dosypywał do jedzenia kawałki szkła, konał w strasznych męczarniach. Poinformowana o sytuacji policja nie ukarała jednak mandatem mężczyzny. Zgłaszającej przekazano, by po prostu zakopać zwierzę. Teraz sp

"Niestety nie udało się uratować tego pieska", czytamy w poruszającym wpisie użytkowniczki Facebooka, która zdecydowała się upublicznić męczarnię, której ofiarą padł odnaleziony przez kobietę pies. Jak czytamy, gnieźnieńskie Towarzystwo Ochrony nad Zwierzętami po weekendzie miało zjawić się na miejscu, by zabrać czworonoga od znęcającego się nad nim właściciela. Niestety, zwierzę zmarło, nim aktywiści zdołali dotrzeć na miejsce.

Pies umierał w męczarniach

Z opublikowanej relacji zdarzeń wynika, że ostatnie godziny czworonoga musiały należeć do wyjątkowo bolesnych."Właścicielowi chyba się nie podobało, że ktoś się nim zainteresował. Moja siostra znalazła szkła w jedzeniu. Właściciel musiał je wrzucić. Piesek musiał się bardzo męczyć. Ale co najlepsze!! Moja mama zgłosiła to na policję, przyjechała policja i nie ukarała tego pana żadnym mandatem!!!! Kazali tylko psa zakopać", czytamy w opublikowanym wpisie.

Z relacji wynika, że kobiety usiłowały dostarczyć psu wodę. Ta zawsze była jednak wylewana przez właściciela. "Nie wiem, jakim trzeba być człowiekiem, żeby tak traktować biedne zwierzę. I jakim trzeba być człowiekiem, żeby przejść obok tego obojętnie i nie ukarać żadnym mandatem tego pana!!! Policja jak zawsze zawiodła... Brak słów", pisze dotknięta sprawą kobieta, całość publikując za pośrednictwem mediów społecznościowych.

O sprawie poinformowano Towarzystwo Ochrony Zwierząt z Gniezna. Jego przedstawiciele mają zjawić się na miejscu, by wykopać ciało zwierzęcia i przeprowadzić sekcję zwłok. Kobiety posiadają również fotografie przedstawiające stan czworonoga. Sprawa swój finał znajdzie najprawdopodobniej w sądzie. Opublikowane zdjęcie, na którym zaobserwować można stan, w jakim przed śmiercią znajdował się pies, odnaleźć można pod tym LINKIEM.

Osoby o wrażliwym usposobieniu przestrzegamy jednak, że widok zwierzęcia ma doprawdy drastyczny charakter. "Wiem, że zdjęcie jest za mocne, żeby wstawić na fb, sama płakałam przez godzinę, jak to zobaczyłam, nie mogłam się uspokoić, ale chciałam Wam pokazać, jacy potrafią ludzie być bezwzględni i jak pomaga w takich sytuacjach policja!", czytamy we wpisie kobiety.

Do sprawy za pośrednictwem Facebooka odniósł się już Gnieźnieński Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Wpis wyrażający ogromny żal wobec niemożności uratowania życia psa, połączony z apelem do osób, które mimo śledzenia sprawy na Facebooku, nie zdecydowały się pomóc zwierzęciu, odnaleźć mozna TU.

  1. Bon turystyczny w praktyce. Masz dwie minuty, potem blokada

  2. Szumowski deklarował w sierpniu, że nie opuści okrętu? Tak, to prawda

  3. Kuriozalna dyskusja na antenie u Tadeusza Rydzyka. "Jak ideologia LGBT zagraża rolnictwu"

  4. Policjanci ignorowali wszystkie sygnały o przemocy. 2-letni Marcelek nie żyje

  5. "Wiadomości" TVP nie pohamowały się po dymisji ministra zdrowia. Po programie pojawił się we własnej osobie

  6. Dramatyczne sceny w Gdańsku. Nikt nie reagował. "Cała drżę ze strachu"

Źródło: Facebook

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >