wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pies zginął okropną śmiercią. Zbyt łagodny wyrok sądu dla oprawcy, internauci oburzeni

12 Lutego 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Pies został skatowany na śmierć. 2-letnia suczka, przypominająca wielkością małego yorka, przez ostatnie chwile swojego życia była głodzona i brutalnie bita przez swojego właściciela Łukasza P. Młody mężczyzna zgotował jej piekło, pastwił się nad nią mies

W Wałbrzychu zapadł wyrok w sprawie Łukasza P., który znęcał się nad swoim psem, a przez ostatnie tygodnie zgotował małej 2-letniej suczce prawdziwe piekło. Bił ją, głodził i rzucał nią. Jeden z takich rzutów, o kaloryfer, był już tym ostatnim i zakończył się śmiercią zwierzęcia. Sąd skazał Łukasza P. za ten okrutny czyn na tylko rok pozbawienia wolności. Internauci i obrońcy zwierząt są oburzeni tak rażąco niskim wyrokiem i zapowiadają apelację.

"W Walbrzychu zakończył się proces sadysty Łukasza P., który w lutym 2019 r. zakatował na smierć 2 letnią, 5 kilogramową suczkę. W swoich wyjaśnieniach dewiant wskazał „biłem psa pięściami, biłem bez powodu, z całej siły - trwało to rok, przez rok biłem psa”" - czytamy w jednym z wpisów prezesa Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt odnośnie sprawy.

Pies skatowany na śmierć przez właściciela. Łagodny wyrok sądu. Będzie apelacja

Ustalenia śledczych są szokujące i mrożą krew w żyłach. Sekcja zwłok psa wykazała, że ciało suczki pokryte jest licznymi krwiakami. Także mózg był "silnie przekrwiony", a w jednej z jam znaleziono krwiak o średnicy 1 cm, zaś jeszcze większy, bo 1,5-centymetrowy, odkryto w lewym oku zwierzęcia.

Zdaniem wielu internautów i obrońców zwierząt, wyrok sądu w Wałbrzychu jest zdecydowanie zbyt łagodny. Łukasz P. prócz roku pozbawienia wolności dostał od sądu także 10-letni zakaz posiadania zwierząt oraz karę finansową w wysokości 3 tys. zł. Pieniądze ma wpłacić na organizacje zajmujące się ich ochroną. Konrad Kuźmiński z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, który był oskarżycielem w tej sprawie, nie kryje swojego oburzenia i rozgoryczenia takim wyrokiem.

"Będziemy w tej sprawie składać apelację wobec rażącej niewspółmierności kary" - zapowiada prezes Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, Konrad Kuźmiński na Twitterze.

Obrońcy zwierząt domagali się od sądu skazania oprawcy psa na 5 lat więzienia. Pan Konrad Kuźmiński liczy na to, że prokuratura krajowa również wniesie apelację w sprawie Łukasza P.

Poniżej publikujemy zdjęcie psiej ofiary oraz zdjęcie jego oprawcy z rozprawy sądowej.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >