Pies skatowany na śmierć. Wyrok sądu oburza.. twitter.com/KuzminskiKonrad/Pixabay
Źródło: twitter.com/KuzminskiKonrad/Pixabay
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 12 Lutego 2020

Pies zginął okropną śmiercią. Zbyt łagodny wyrok sądu dla oprawcy, internauci oburzeni

Pies został skatowany na śmierć. 2-letnia suczka, przypominająca wielkością małego yorka, przez ostatnie chwile swojego życia była głodzona i brutalnie bita przez swojego właściciela Łukasza P. Młody mężczyzna zgotował jej piekło, pastwił się nad nią miesiącami. Ostatecznie zdechła poprzez uderzenie o kaloryfer. Wyrok sądu dla oprawcy jest rażąco niski. Internauci nie kryją swojego oburzenia. Obrońcy zwierząt zapowiadają apelację.

W Wałbrzychu zapadł wyrok w sprawie Łukasza P., który znęcał się nad swoim psem, a przez ostatnie tygodnie zgotował małej 2-letniej suczce prawdziwe piekło. Bił ją, głodził i rzucał nią. Jeden z takich rzutów, o kaloryfer, był już tym ostatnim i zakończył się śmiercią zwierzęcia. Sąd skazał Łukasza P. za ten okrutny czyn na tylko rok pozbawienia wolności. Internauci i obrońcy zwierząt są oburzeni tak rażąco niskim wyrokiem i zapowiadają apelację.

"W Walbrzychu zakończył się proces sadysty Łukasza P., który w lutym 2019 r. zakatował na smierć 2 letnią, 5 kilogramową suczkę. W swoich wyjaśnieniach dewiant wskazał „biłem psa pięściami, biłem bez powodu, z całej siły - trwało to rok, przez rok biłem psa”" - czytamy w jednym z wpisów prezesa Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt odnośnie sprawy.

Janusz Korwin-Mikke usłyszy poważne zarzuty? Jego sprawą zajęła się policjaJanusz Korwin-Mikke usłyszy poważne zarzuty? Jego sprawą zajęła się policjaCzytaj dalej

Pies skatowany na śmierć przez właściciela. Łagodny wyrok sądu. Będzie apelacja

Ustalenia śledczych są szokujące i mrożą krew w żyłach. Sekcja zwłok psa wykazała, że ciało suczki pokryte jest licznymi krwiakami. Także mózg był "silnie przekrwiony", a w jednej z jam znaleziono krwiak o średnicy 1 cm, zaś jeszcze większy, bo 1,5-centymetrowy, odkryto w lewym oku zwierzęcia.

Zdaniem wielu internautów i obrońców zwierząt, wyrok sądu w Wałbrzychu jest zdecydowanie zbyt łagodny. Łukasz P. prócz roku pozbawienia wolności dostał od sądu także 10-letni zakaz posiadania zwierząt oraz karę finansową w wysokości 3 tys. zł. Pieniądze ma wpłacić na organizacje zajmujące się ich ochroną. Konrad Kuźmiński z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, który był oskarżycielem w tej sprawie, nie kryje swojego oburzenia i rozgoryczenia takim wyrokiem.

"Będziemy w tej sprawie składać apelację wobec rażącej niewspółmierności kary" - zapowiada prezes Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, Konrad Kuźmiński na Twitterze.

Obrońcy zwierząt domagali się od sądu skazania oprawcy psa na 5 lat więzienia. Pan Konrad Kuźmiński liczy na to, że prokuratura krajowa również wniesie apelację w sprawie Łukasza P.

Poniżej publikujemy zdjęcie psiej ofiary oraz zdjęcie jego oprawcy z rozprawy sądowej.

twitter.com/KuzminskiKonrad

twitter.com/KuzminskiKonrad

ZOBACZ TAKŻE:

1. 1200 zł dla 63 tys. matek. Po świadczenie mogą zgłaszać się też ojcowie

2. Walizka turysty od razu wydała się podejrzana. Gdy celnicy ją otworzyli, ich oczom ukazał się tragiczny widok

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Skandal na pogrzebie Romualda Lipki. Nie powinno się wydarzyć