Atak na psa. facebook.com/braniewo.otoz
Źródło: facebook.com/braniewo.otoz
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 5 Marca 2021

Zaatakował psa pod sklepem spożywczym. Grozi mu do 3 lat więzienia

Za atak na psa mężczyźnie mogą grozić nawet 3 lata więzienia. Do incydentu doszło w Braniewie. Kamery przemysłowe zarejestrowały zdarzenie, podczas którego mężczyzna podszedł do zwierzęcia i kopnął je w głowę. Sprawa została już skierowana do sądu.

  • Do ataku na psa doszło we wrześniu ubiegłego roku w Braniewie, w województwie warmińsko-mazurskim
  • Młody mężczyzna podszedł do zwierzęcia i kopnął je w głowę. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu
  • Teraz agresor będzie musiał odpowiadać przed sądem - grożą mu nawet 3 lata pozbawienia wolności

W sprawę pobicia psa zaangażowała się fundacja OTOZ Animals. 

Bezmyślny atak na psa

Do skandalicznego incydentu doszło we wrześniu ubiegłego roku w Braniewie, miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim. Właściciel psa chcąc zrobić zakupy w sklepie spożywczym przy ul. Mielczarskiego, przywiązał swoją suczkę Lunę na smyczy tuż obok wejścia i wszedł do środka. 

W pewnym momencie przy zwierzęciu zaczął kręcić się mężczyzna. Nieoczekiwanie zbliżył się do małego psa. Z niewiadomych przyczyn uniósł nogę i kopnął nią suczkę w głowę

Rolnicy zakłócili konferencję, chcieli rozmawiać z premierem. Nie zostali dopuszczeniRolnicy zakłócili konferencję, chcieli rozmawiać z premierem. Nie zostali dopuszczeniCzytaj dalej

Choć agresor najprawdopodobniej był przekonany, że nic mu nie grozi za ten haniebny atak, szybko okazało się, że jest w błędzie. Wszystko wyszło na jaw dzięki monitoringowi przemysłowemu zamontowanemu tuż obok sklepu. 

Sprawą nagłośnioną przez właściciela czworonoga zainteresowało się Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Animals", które podjęło odpowiednie kroki prawne w celu zidentyfikowania i ukarania sprawcy. 

Prześladowca zwierząt odnaleziony 

Nagranie z monitoringu zostało zamieszczone w mediach społecznościowych, z prośbą o pomoc w identyfikacji sprawcy zdarzenia. Internauci bardzo zaangażowali się w sprawę i wkrótce udało się odnaleźć Konrada K., który bezmyślnie zaatakował psa przed sklepem w Braniewie. 

Zawiadomiliśmy organy ścigania o podejrzeniu popełnienia przez meżczyznę przestępstwa z art. 35 ust. 1a Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt w związku z art. 6 ust. 1a tej ustawy, w związku z art. 6 ust. 2 pkt 4 tej ustawy - powiadomił na Facebooku oddział OTOZ "Animals" z Braniewa. 

Zaledwie kilka dni temu organizacja powiadomiła, że odebrała już z Prokuratury Rejonowej w Braniewie zawiadomienie do Sądu Rejonowego w sprawie ataku Konrada K. na bezbronnego psa. 

OTOZ Animals będzie występowało w tej sprawie w charakterze oskarżyciela posiłkowego - napisano na Facebooku fundacji. 

Za bezmyślne znęcanie się nad psem sprawcy ataku grożą nawet 3 lata więzienia.

(Zdjęcie wyróżniające jest screenem z nagrania monitoringu zamieszczonego na Facebooku OTOZ "Animals" Inspektorat w Braniewie - facebook.com/braniewo.otoz)

Źródło: tvp.pl, facebook.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV: