Piątka dla zwierząt. (zdj. Il. ) ; East News/Rex Features/Andrew Testa/Facebook/Świat ZwierzątŹródło: (zdj. Il. ) ; East News/Rex Features/Andrew Testa/Facebook/Świat Zwierząt
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 16 Września 2020

"Piątka dla zwierząt": Tysiące internautów popiera zakaz hodowli zwierząt na futra. Dołączcie do akcji

"Piątka dla zwierząt" jest kolejną, priorytetową inicjatywą Jarosława Kaczyńskiego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości chce między innymi zakazu hodowania zwierząt futerkowych. Ważna inicjatywa stanąć może jednak pod znakiem zapytania. Ruszyła społeczna akcja internetowa, do której przyłączają się portale z naszej grupy mediowej Iberion.

Zwierzęta w naszym kraju padają ofiarami przemocy od wielu lat. Zaniedbanymi, bitymi i wygłodzonymi czworonogami zajmują się działacze licznych organizacji pozarządowych. Fundacje, stowarzyszenia oraz grupy nieformalne odnoszą wiele sukcesów. W debacie publicznej, poza skrajnie prawicowymi politykami, trudno usłyszeć głosy popierające brak poszanowania dla dobrostanu naszych braci mniejszych. Nawet konserwatywna partia Jarosława Kaczyńskiego postanowiła stanąć w obronie zwierząt. Swoje poparcie dla ważnej inicjatywy przedstawiają również poszczególne portale interentowe. Wśród nich jest "Świat Zwierząt" należący do grupy mediowej Iberion.

Nagle do studia Nagle do studia "Wiadomości" TVP wleciał samolot, kolejne kuriozum. Dziennikarka nie była zaskoczonaCzytaj dalej

"Piątka dla zwierząt" wejdzie w życie? Ruszyła internetowa akcja

Jarosław Kaczyński zaprezentował swoją "Piatkę dla zwierząt". Wśród najważniejszych postulatów lidera Prawa i Sprawiedliwości znajduje się zakaz prowadzenia hodowli dzikich zwierząt. Chodzi między innymi o norki oraz lisy, które żyją w okrutnych warunkach. Ich ciała są obdzierane ze skóry, a następnie wykorzystywane do produkcji okryć wierzchnich z futer. Projekt parlamentarzysty wywołał wielką debatę o warunkach, w jakich hodowane są zwierzęta futerkowe.

Uwielbiana aktorka znika z TVP na dłużej, nikt nawet nie przypuszczał. Co się stało?Uwielbiana aktorka znika z TVP na dłużej, nikt nawet nie przypuszczał. Co się stało?Czytaj dalej

Przyszłość ustawy wciąż stoi pod znakiem zapytania. Coraz częściej słyszymy niejasne deklaracje lub bezpośrednie głosy sprzeciwu nawet ze strony parlamentarzystów z opozycyjnych ugrupowań. Media donoszą, że do sporów doszło również między koalicjantami Jarosława Kaczyńskiego. Wobec zaskakujących doniesień aktywiści społeczni oraz politycy włączyli się w akcję #StopFurChallenge. Projekt polega na publicznym poparciu projektu Prawa i Sprawiedliwości za pośrednictwem mediów społecznościowych. Do działań ponad podziałami włączył się też "Świat Zwierząt" należący do grupy mediowej Iberion.

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Halina przez 7 dni piła sok z selera na czczo. Korzyści widzi gołym okiem, nie zamieni go na nic innego
 

"Piątka dla zwierząt" jest przełomowym projektem, który wymaga poparcia ponad wszelkimi podziałami politycznymi. Już w najbliższej przyszłości parlamentarzyści będą decydować o losach zwierząt hodowanych na futra. Poza aktywistami o celebrytami do akcji #StopFurChallenge włączył się też "Świat Zwierząt" należący do grupe mediowej Iberion. Swoje poparcie dla projektu zadeklarował już klub Lewicy. Koalicja Obywatelska nie narzuca dyscypliny swoim członkom. Wiemy, że Konfederacja zagłosuje przeciwko ustawie. Wielu polityków PSL również sprzeciwi się inicjatywie Jarosława Kaczyńskiego. Wciąż brakuje jednogłośnego poparcie ze strony koalicjantów PiS-u. Niewykluczone, że masowe wsparcie dla projektu przełoży się na wyniki głosowania. 

Byli najbardziej strzeżoną rodzinną tajemnicą Jaruzelskiego. Niebywałe fakty o córce generała wyszły na jaw dopiero po latachByli najbardziej strzeżoną rodzinną tajemnicą Jaruzelskiego. Niebywałe fakty o córce generała wyszły na jaw dopiero po latachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiemy już, ile zarabiają w Lidlu. Na początek nawet ponad 4 tys. zł
  2. Porażające odkrycie na plebanii. Znaleziono ciało młodego księdza. Nie żyje 35-letni kapłan
  3. Rafał Trzaskowski zaszalał w klubie, do sieci wyciekło nagranie. Zaskoczeni?
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku