wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Piątka dla zwierząt": Tysiące internautów popiera zakaz hodowli zwierząt na futra. Dołączcie do akcji

16 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

"Piątka dla zwierząt" jest kolejną, priorytetową inicjatywą Jarosława Kaczyńskiego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości chce między innymi zakazu hodowania zwierząt futerkowych. Ważna inicjatywa stanąć może jednak pod znakiem zapytania. Ruszyła społe

Zwierzęta w naszym kraju padają ofiarami przemocy od wielu lat. Zaniedbanymi, bitymi i wygłodzonymi czworonogami zajmują się działacze licznych organizacji pozarządowych. Fundacje, stowarzyszenia oraz grupy nieformalne odnoszą wiele sukcesów. W debacie publicznej, poza skrajnie prawicowymi politykami, trudno usłyszeć głosy popierające brak poszanowania dla dobrostanu naszych braci mniejszych. Nawet konserwatywna partia Jarosława Kaczyńskiego postanowiła stanąć w obronie zwierząt. Swoje poparcie dla ważnej inicjatywy przedstawiają również poszczególne portale interentowe. Wśród nich jest "Świat Zwierząt" należący do grupy mediowej Iberion.

"Piątka dla zwierząt" wejdzie w życie? Ruszyła internetowa akcja

Jarosław Kaczyński zaprezentował swoją "Piatkę dla zwierząt". Wśród najważniejszych postulatów lidera Prawa i Sprawiedliwości znajduje się zakaz prowadzenia hodowli dzikich zwierząt. Chodzi między innymi o norki oraz lisy, które żyją w okrutnych warunkach. Ich ciała są obdzierane ze skóry, a następnie wykorzystywane do produkcji okryć wierzchnich z futer. Projekt parlamentarzysty wywołał wielką debatę o warunkach, w jakich hodowane są zwierzęta futerkowe.

Przyszłość ustawy wciąż stoi pod znakiem zapytania. Coraz częściej słyszymy niejasne deklaracje lub bezpośrednie głosy sprzeciwu nawet ze strony parlamentarzystów z opozycyjnych ugrupowań. Media donoszą, że do sporów doszło również między koalicjantami Jarosława Kaczyńskiego. Wobec zaskakujących doniesień aktywiści społeczni oraz politycy włączyli się w akcję #StopFurChallenge. Projekt polega na publicznym poparciu projektu Prawa i Sprawiedliwości za pośrednictwem mediów społecznościowych. Do działań ponad podziałami włączył się też "Świat Zwierząt" należący do grupy mediowej Iberion.

"Piątka dla zwierząt" jest przełomowym projektem, który wymaga poparcia ponad wszelkimi podziałami politycznymi. Już w najbliższej przyszłości parlamentarzyści będą decydować o losach zwierząt hodowanych na futra. Poza aktywistami o celebrytami do akcji #StopFurChallenge włączył się też "Świat Zwierząt" należący do grupe mediowej Iberion. Swoje poparcie dla projektu zadeklarował już klub Lewicy. Koalicja Obywatelska nie narzuca dyscypliny swoim członkom. Wiemy, że Konfederacja zagłosuje przeciwko ustawie. Wielu polityków PSL również sprzeciwi się inicjatywie Jarosława Kaczyńskiego. Wciąż brakuje jednogłośnego poparcie ze strony koalicjantów PiS-u. Niewykluczone, że masowe wsparcie dla projektu przełoży się na wyniki głosowania.

Tagi:

ZwierzętaJarosław Kaczyński

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >