wtv.pl
Zabójca Pawła Adamowicza

Policja pomorska

Nowe informacje w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza. Jest stanowisko prokuratury

28 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Według opinii biegłych, można wywnioskować, że Stefan W. podejrzany o zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był częściowo niepoczytalny. Według informacji tvp.info, opinie wciąż są przedmiotem analiz śledczych.

RMF FM podaje, iż zabójca Pawła Adamowicza może odpowiadać przed sądem i zostać skazanym na odbycie kary więzienia. Według nieoficjalnych informacji wynika, że Stefan W. nie był całkowicie niepoczytalny.

Zabójca Pawła Admowicza nie był niepoczytalny?

Jak podaje RMF, powołując się na nieoficjalne informacje „wynika, że biegli uznali, że Stefa W. nie był całkowicie niepoczytalny, gdy w styczniu 2019 roku wszedł z nożem na scenę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zadał śmiertelne ciosy prezydentowi Gdańska. To oznacza, że – z punktu widzenia prawa karnego – jego działanie można potraktować jako przestępstwo i że Stefan W. może zostać osądzony” – czytamy w na portalu internetowym rmf24.pl. Ponadto, obrońca zabójcy prezydenta Gdańska, mecenas Artur Kotulski w rozmowie z radiem skomentował, iż nie zamierza na razie kwestionować opinii sporządzonej przez nowy zespół biegłych. „Po zapoznaniu się z wnioskami opinii sądowo-psychiatrycznej dotyczącej stanu poczytalności podejrzanego, obrona nie zamierza na tym etapie postępowania składać dalszych wniosków dowodowych zmierzających do zmiany jej treści” – poinformował Kotulski.

Wciąż trwa postępowanie prokuratury w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza

Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w rozmowie z dziennikarzami portalu tvp.info oznajmiła, że wciąż trwają pracę nad dokładnym rozpatrzeniem opinii biegłych i analizy śledczych. „Wnioski, które wynikają z opinii biegłych, wskazują, że podejrzany o zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza miał ograniczoną poczytalność” – oznajmiła.

Analizy biegłych zawierają ocenę stanu zdrowia psychicznego wykonaną przez psychiatrów oraz sprawdzenie poczytalności w momencie zabójstwa Pawła Adamowicza. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku. Postawiono mu zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Stefan W. nie przyznał się do popełnienia zabójstwa. Może grozić mu nawet dożywocie.

Źródło: [rmf24.pl, tvp.info]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >