wtv.pl
W programie Radia Zet Patryk Jaki został zapytany o majątek Daniela Obajtka.

Screen pochodzi z programu Radia Zet.

Patryk Jaki o ujawnianych informacjach ws. Obajtka: Pan raczy żartować, nic o tym nie wiedziałem

14 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

W programie Radia Zet Patryk Jaki został zapytany o majątek Daniela Obajtka. Polityk żalił się, że w nadesłanych tematach rozmowy nie było mowy o prezesie Orlenu. – Gdybyście dali mi wcześniej znać, zebrałbym informacje i łatwiej byłoby mi rozmawiać

O posiadanych przez Daniela Obajtka wartych miliony złotych nieruchomościach pisaliśmy wczoraj. Po tym, jak posłowie Koalicji Obywatelskiej dotarli do wartej około 5 mln zł posiadłości prezesa Orlenu, kolejne elementy majątku byłego wójta Pcimia odnaleźli dziennikarze tygodnika „Newsweek”.

Temat poruszono również w prowadzonych przez Andrzeja Stankiewicza programie „7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET”. – Licznik mój zatrzymał się na 15. Wille, dworki, mieszkania, pensjonaty, baseny – zaznaczył dziennikarz prywatnego nadawcy.

Stankiewicz zapytał goszczącego na antenie Patryka Jakiego, czy podobne posiadłości można zakupić z państwowej pensji. Jednocześnie wskazał, że Daniel Obajtek nabywał nieruchomości, będąc wójtem Pcimia i prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Patryk Jaki: Atakujecie mnie pięciu na jednego

Europoseł Solidarnej Polski odparł, że nie wie, jak było w rzeczywistości. – Ja wiem tylko, że Daniel Obajtek na pewno nie jest lubiany po stronie opozycyjnych mediów, ponieważ dużo lepiej radzi sobie jako prezes Orlenu niż jego poprzednicy – wskazał Patryk Jaki.

Pytany, czy miał okazję odwiedzić którąkolwiek z opisywanych przez media posiadłości prezesa Orlenu, Jaki odparł: – Pan raczy żartować, nic o tym nie wiedziałem.

I dodał: – Proszę się ze mną osobno umówić i sobie porozmawiamy, Proszę mnie nie stawiać w takiej sytuacji, że mamy pogadać o czymś sprzed kilku lat, a ja nie miałem tego jak przygotować.

Polityk zaznaczył, że wydawca programu, wysyłając tematy do dyskusji, nie załączył w nich kwestii majątku Obajtka. – Gdybyście dali mi wcześniej znać, zebrałbym informacje i łatwiej byłoby mi rozmawiać – zapewnił Patryk Jaki.

Następnie wskazał: – A tak to nie dość, że nie widziałem [...] to mnie atakujecie pięciu na jednego.

Stankiewicz wskazywał jednak, że polityk był wówczas we wspomnianych resorcie, przez co nie powinien potrzebować czasu na przygotowania. – Pracowaliśmy nad setką ustaw. Nie odpowiadałem za legislację w tym przypadku – odparł jednak członek Zjednoczonej Prawicy.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter

Podobne artykuły

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Powrót Tuska w "Wiadomościach TVP". "Poziom manipulacji TVP rośnie"

Czytaj więcej >