Papież Franciszek. (zdj. Il. ) ; Zuma/Evandro Inetti / SplashNews.com/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; Zuma/Evandro Inetti / SplashNews.com/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Września 2020

Papież Franciszek okazał wsparcie rodzicom LGBT, we wzruszających słowach mówił o miłości. Polscy hierarchowie nie będą zadowoleni?

Papież Franciszek zabrał głos w obronie praw człowieka. Przekazał swoje wsparcie mniejszościom seksualnym. Ważne deklaracje skierował w stronę rodziców osób LGBT. Tymczasem hierarchowie Kościoła katolickiego w Polsce chcą zakazać wyimaginowanego "promowania ideologii LGBT".

Osoby LGBT spotykają się z dyskryminacją ze strony prawicowych polityków, fundamentalistów religijnych oraz przedstawicieli Kościoła katolickiego w Polsce. Papież Franciszek wbrew swoim podwładnym nieustannie apeluje o szacunek i tolerancję dla prześladowanych. Wielokrotnie wskazywał, że Bóg kocha każdego człowieka. Jego słowa o miłości do bliźniego wywołały kontrowersje. Nasi rodzimi biskupi zaś proszą o podpis pod projektem Kai Godek o tytule "Stop LGBT".

Papież Franicesz wspiera osoby LGBT. Polscy duchowni będą zbulwersowani?

Głowa Kościoła katolickiego regularnie przyjmuje audiencje. Z hierarchą spotykają się przedstawiciele rządu oraz najróżniejsze grupy społeczne. Tym razem papież Franciszek poświęcił swój czas na rozmowę z liderami włoskiego stowarzyszenia "Tenda di Gionata". "NaTemat" wyjaśnia, że grupę współtworzą rodzice osób LGBT. Uczestnicy zebrania otrzymali wiele ciepłych słów. - Bóg kocha wasze dzieci, ponieważ są one dziećmi Boga - przytacza słowa Franciszka "NaTemat". 

Podczas audiencji zapewniono rodziców, że Kościół katolicki jest miejscem dla każdego człowieka. Niestety, w Polsce takie słowa byłyby nie do pomyślenia. Przypomnijmy, że to właśnie arcybiskup Jędraszewski ostrzegał przed "tęczową zarazą". "NaTemat" przypomniał, że Konferencja Episkopatu Polski zaleciła tworzenie specjalnych "przychodni" parafialnych, które mają "leczyć" z homoseksualizmu. "Postulat takich poradni stoi w oczywistej sprzeczności z oficjalnymi opiniami obowiązującymi w kręgach LGBT+, ze stanowiskami uważanymi za naukowe, a także z tak zwaną poprawnością polityczną" - cytuje stanowisko Episkopatu portal "NaTemat".

Papież Franciszek jeszcze miesiąc temu wystosował apel za pośrednictwem mediów społecznościowych do swoich wiernych. "Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi. Proszę wszystkich o zaprzestanie używania religii w celu budzenia nienawiści, przemocy, ekstremizmu i ślepego fanatyzmu" - pisał na Twitterze hierarcha Kościoła katolickiego. Wiele wskazuje na to, że polscy duchowni nie mają zamiaru respektować zaleceń swojego duchowego lidera.

Źródło: [NaTemat/Twitter/Papież Franciszek]