wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Papież Franciszek okazał wsparcie rodzicom LGBT, we wzruszających słowach mówił o miłości. Polscy hierarchowie nie będą zadowoleni?

19 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Papież Franciszek zabrał głos w obronie praw człowieka. Przekazał swoje wsparcie mniejszościom seksualnym. Ważne deklaracje skierował w stronę rodziców osób LGBT. Tymczasem hierarchowie Kościoła katolickiego w Polsce chcą zakazać wyimaginowa

Osoby LGBT spotykają się z dyskryminacją ze strony prawicowych polityków, fundamentalistów religijnych oraz przedstawicieli Kościoła katolickiego w Polsce. Papież Franciszek wbrew swoim podwładnym nieustannie apeluje o szacunek i tolerancję dla prześladowanych. Wielokrotnie wskazywał, że Bóg kocha każdego człowieka. Jego słowa o miłości do bliźniego wywołały kontrowersje. Nasi rodzimi biskupi zaś proszą o podpis pod projektem Kai Godek o tytule "Stop LGBT".

Papież Franicesz wspiera osoby LGBT. Polscy duchowni będą zbulwersowani?

Głowa Kościoła katolickiego regularnie przyjmuje audiencje. Z hierarchą spotykają się przedstawiciele rządu oraz najróżniejsze grupy społeczne. Tym razem papież Franciszek poświęcił swój czas na rozmowę z liderami włoskiego stowarzyszenia "Tenda di Gionata". "NaTemat" wyjaśnia, że grupę współtworzą rodzice osób LGBT. Uczestnicy zebrania otrzymali wiele ciepłych słów. - Bóg kocha wasze dzieci, ponieważ są one dziećmi Boga - przytacza słowa Franciszka "NaTemat". 

Podczas audiencji zapewniono rodziców, że Kościół katolicki jest miejscem dla każdego człowieka. Niestety, w Polsce takie słowa byłyby nie do pomyślenia. Przypomnijmy, że to właśnie arcybiskup Jędraszewski ostrzegał przed "tęczową zarazą". "NaTemat" przypomniał, że Konferencja Episkopatu Polski zaleciła tworzenie specjalnych "przychodni" parafialnych, które mają "leczyć" z homoseksualizmu. "Postulat takich poradni stoi w oczywistej sprzeczności z oficjalnymi opiniami obowiązującymi w kręgach LGBT+, ze stanowiskami uważanymi za naukowe, a także z tak zwaną poprawnością polityczną" - cytuje stanowisko Episkopatu portal "NaTemat".

Papież Franciszek jeszcze miesiąc temu wystosował apel za pośrednictwem mediów społecznościowych do swoich wiernych. "Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi. Proszę wszystkich o zaprzestanie używania religii w celu budzenia nienawiści, przemocy, ekstremizmu i ślepego fanatyzmu" - pisał na Twitterze hierarcha Kościoła katolickiego. Wiele wskazuje na to, że polscy duchowni nie mają zamiaru respektować zaleceń swojego duchowego lidera.

Źródło: [NaTemat/Twitter/Papież Franciszek]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >