Pope Francis visits Palo Cathedral in one of his sorties in Leyte Province Saturday, January 17, 2015.. Zuma/Evandro Inetti / SplashNews.com/East NewsŹródło: Zuma/Evandro Inetti / SplashNews.com/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 2 Maja 2020

Papież Franciszek pomógł transseksualnych prostytutkom. Niezwykła lekcja miłości

Papież Franciszek pomógł transseksualnym prostytutkom. To lekcja miłości. Papież nakarmił głodne osoby w czasie pandemii.

W Polsce abp Jędraszewski instruuje wiernych, jak walczyć z "tęczową zarazą" nazywając tak osoby ze środowisk LGBT, a abp Głodź szczuje na mniejszość seksualną. W tym samym czasie papież Franciszek okazuje miłosierdzie transseksualnym prostytutkom z Ameryki Południowej. Kobiety na co dzień mieszkają w miejscowości pod Rzymem.

Poczta Polska wprowadziła do sprzedaży nietypowe maseczki. Można się zdziwićPoczta Polska wprowadziła do sprzedaży nietypowe maseczki. Można się zdziwićCzytaj dalej

Papież Franciszek wspiera w czasie pandemii transsekualne prostytutki

Transseksualne prostytutki pochodzące z Ameryki Południowej straciły przez pandemię środki do życia. Brak klientów zmusił ich do udania się do miejscowej parafii z prośbą o pomoc. Włoski proboszcz przekazał potrzebującym kobietom paczki z żywnością. Kiedy pojawiło się więcej osób w podobnej sytuacji, proboszcz polecił im napisanie listu do samego papieża Franciszka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Minister rozwoju znowu o zasiłku. Kontempluje o pieniądzach Polaków, może dotyczyć każdego
2. Fatalne wieści, ciebie też mogą nagle odłączyć od prądu. Sytuacja jest bardzo ciężka

Papież po otrzymaniu listu wysłał do Torvaianica swojego jałmużnika, kardynała Krajewskiego. Głowa Kościoła nie była obojętna na ich prośby. Wysłannik papieża, polski duchowny przyjechał i udzielił wsparcia potrzebującym. "Te osoby to istoty ludzkie, które były głodne, wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi "- powiedział jednej z gazet.

Pochodzący z Argentyny papież, jezuita nie pierwszy raz zaskoczył świat swoim decyzjami. W zeszłym roku głośno było o słowach, które wypowiedział do chilijskiego geja, ofiary pedofilii w Kościele: "To, że jesteś gejem, nie ma żadnego znaczenia! Bóg Cie kocha takim, jakim jesteś. I nie ma żądnego znaczenia, to co mówią inni ludzie". Suweren Watykanu niejednokrotnie modlił się za osoby skrzywdzone przez duchownych, udzielał im wsparcia.

Znani, polscy duchowni powinni brać przykład z papieża. Jego wielkie miłosierdzie i zrozumienie dla problemów wiernych zasługuje na docenienie. Nie potępia i zachęca do modlitwy. Jego słowa stanowią wielkie wsparcie. To prawdziwy kontynuator dzieła Chrystusa. Wszyscy zapewne pamiętają relacje Jezusa z Marią Magdaleną. Była grzesznicą, a on zamiast potępić okazał jej miłosierdzie i zrozumienie. Uczmy się od Jezusa i papieża Franciszka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowe odkrycie w badaniach nad koronawirusem. Polski zespół rozpracował kluczowy enzym
  2. Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. "Kto normalny robi remont o tej porze?"
  3. Czy sklepy będą zamknięte 2 i 3 maja? Zakaz handlu, kiedy?
  4. Ratownik medyczny z mazowieckiego pogotowia był zakażony. Niestety nie żyje
  5. Zabójca nastoletniej Kornelii nie miał litości. Właśnie on doprowadził do niewyobrażalnej tragedii
  6. Premier Polski nie powiedział całej prawdy o częściowym otwarciu granic. Wielu Polaków będzie wściekłych

Źródło: [Polsat News, Deon]