wtv.pl
Pope Francis visits Palo Cathedral in one of his sorties in Leyte Province Saturday, January 17, 2015.

Zuma/Evandro Inetti / SplashNews.com/East News

Papież Franciszek pomógł transseksualnych prostytutkom. Niezwykła lekcja miłości

2 Maja 2020

Autor tekstu:

Justyna Klimasara

Udostępnij:

Papież Franciszek pomógł transseksualnym prostytutkom. To lekcja miłości. Papież nakarmił głodne osoby w czasie pandemii.

W Polsce abp Jędraszewski instruuje wiernych, jak walczyć z "tęczową zarazą" nazywając tak osoby ze środowisk LGBT, a abp Głodź szczuje na mniejszość seksualną. W tym samym czasie papież Franciszek okazuje miłosierdzie transseksualnym prostytutkom z Ameryki Południowej. Kobiety na co dzień mieszkają w miejscowości pod Rzymem.

Papież Franciszek wspiera w czasie pandemii transsekualne prostytutki

Transseksualne prostytutki pochodzące z Ameryki Południowej straciły przez pandemię środki do życia. Brak klientów zmusił ich do udania się do miejscowej parafii z prośbą o pomoc. Włoski proboszcz przekazał potrzebującym kobietom paczki z żywnością. Kiedy pojawiło się więcej osób w podobnej sytuacji, proboszcz polecił im napisanie listu do samego papieża Franciszka.

Papież po otrzymaniu listu wysłał do Torvaianica swojego jałmużnika, kardynała Krajewskiego. Głowa Kościoła nie była obojętna na ich prośby. Wysłannik papieża, polski duchowny przyjechał i udzielił wsparcia potrzebującym. "Te osoby to istoty ludzkie, które były głodne, wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi "- powiedział jednej z gazet.

Pochodzący z Argentyny papież, jezuita nie pierwszy raz zaskoczył świat swoim decyzjami. W zeszłym roku głośno było o słowach, które wypowiedział do chilijskiego geja, ofiary pedofilii w Kościele: "To, że jesteś gejem, nie ma żadnego znaczenia! Bóg Cie kocha takim, jakim jesteś. I nie ma żądnego znaczenia, to co mówią inni ludzie". Suweren Watykanu niejednokrotnie modlił się za osoby skrzywdzone przez duchownych, udzielał im wsparcia.

Znani, polscy duchowni powinni brać przykład z papieża. Jego wielkie miłosierdzie i zrozumienie dla problemów wiernych zasługuje na docenienie. Nie potępia i zachęca do modlitwy. Jego słowa stanowią wielkie wsparcie. To prawdziwy kontynuator dzieła Chrystusa. Wszyscy zapewne pamiętają relacje Jezusa z Marią Magdaleną. Była grzesznicą, a on zamiast potępić okazał jej miłosierdzie i zrozumienie. Uczmy się od Jezusa i papieża Franciszka.

Źródło: [Polsat News, Deon]

Podobne artykuły

Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Luzowanie obostrzeń w Europie często dotyczy tylko osób zaszczepionych.

Świat

Dobre wieści. Europa w końcu się otwiera, ale tylko dla pewnej grupy

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjna reklama w Niemczech, naigrywają się z Polaków. Internauci żądają reakcji polskiego MSZ

Czytaj więcej >

Świat

Nagłe zatrzymanie polskiego samolotu. Jest reakcja MSZ i oświadczenie PLL LOT, wyjaśniają, co się stało

Czytaj więcej >