wtv.pl > Gwiazdy > Zmarł współtwórca zespołu Papa Dance. Sławomir Wesołowski odszedł w Wigilię, media przekazały smutną wieść
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:27

Zmarł współtwórca zespołu Papa Dance. Sławomir Wesołowski odszedł w Wigilię, media przekazały smutną wieść

wtv
WTV.pl
  • Podano informacje o śmierci Sławomira Wesołowskiego

  • Muzyk zmarł w Wigilię w wieku 66 lat

  • Nie ujawniono, jaka była bezpośrednia przyczyna zgonu współtwórcy zespołu Papa D

Niestety rok 2020 zabrał ze sobą jeszcze jednego cenionego muzyka, założyciela Papa Dance, które późnej przekształciło się w Papa D. Sławomir Wesołowski zmarł w wieku 66 lat.

Niemal wszyscy znają utwory kreowane i grane przez Papa D. To właśnie zmarły Sławomir Wesołowski był współtwórcą wielu największych hitów formacji.

Nie żyje Sławomir Wesołowski, współzałożyciel Papa D

Media podały, że artysta, który wraz z zespołem Papa D zupełnie zmienił oblicze polskiej muzyki rozrywkowej, zmarł. Sławomir Wesołowski był cenionym muzykiem i tworzył kompozycje, które trafiały w samo sedno potrzeb fanów.

Muzyce poświęcił całe swoje życie i z radością komponował niemalże niezliczone ilości utworów dla największych gigantów polskiej sceny muzycznej. Nie tylko Papa D sprawiło, iż mocno odczuje się jego absencję wśród muzyków.

Jedne z pierwszych informacji dotyczące śmierci Sławomira Wesołowskiego podało Polsat News. Informacja obiegła media krajowe w poniedziałek, ale na profilu "Kulturalnipl" na Facebooku wiadomość o tym, że nie żyje współzałożyciel Papa D, opublikowano już dzień po jego śmierci.

Artysta zmarł w Wigilię, 24 grudnia 2020 r. Nie przekazano, co było oficjalną przyczyną jego zgonu, ani kiedy ma odbyć się ceremonia pogrzebowa. W chwili śmierci Sławomir Wesołowski miał 66 lat.

Lady Pank, Papa D, Franek Kimono - to oni korzystali z jego talentu

Sławomir Wesołowski był również realizatorem nagrań i z chęcią wykorzystywał swój nieprzeciętny talent w tym aspekcie do współtworzenia hitów wraz z innymi formacjami. Korzystały z niego największe zespoły w historii polskiej muzyki.

Chociaż Papa D było jego osobistą dumą, to miał swój wkład w tworzeniu nagrań wraz z Lady Pank, Republiką, Andrzejem Zauchą, czy Frankiem Kimono. Sporą część swojego artystycznego dziedzictwa stworzył pod zupełnie innym nazwiskiem.

Pod pseudonimem Adam Patoh wraz z Mariuszem Zabrockim tworzył muzykę m.in. dla zespołu Papa D. Nie ograniczał się jednak do jednego projektu muzycznego i chętnie działał wraz z innymi formacjami i wokalistami.

Polska scena muzyczna straciła cennego artystę

- Nie żyje Sławomir Wesołowski. Realizator nagrań i kompozytor. Wspólnie z Mariuszem Zabrodzkim, pod pseudonimem Adam Patoh, komponował muzykę do piosenek zespołu Papa Dance - napisano na profilu Kulturalnipl na Facebooku pod czarno-białym zdjęciem Sławomira Wesołowskiego.

Rodzinie, przyjaciołom i fanom składamy najszczersze kondolencje. Tak szybkie odejście doświadczonego i utalentowanego muzyka jest ogromną stratą dla całego świata sztuki.

Źródło: gazeta.pl / Facebook.com @kulturalnipl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Tagi: Facebook
Powiązane