wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zmarł współtwórca zespołu Papa Dance. Sławomir Wesołowski odszedł w Wigilię, media przekazały smutną wieść

5 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Do mediów dotarła wiadomość o tym, że nie żyje współzałożyciel Papa Dance, a później Papa D, Sławomir Wesołowski. Jego wkład w tworzące się w latach 80. legendarne już teraz projekty i zespoły, zupełnie zmienił wygląd polskiej sceny m

  • Podano informacje o śmierci Sławomira Wesołowskiego

  • Muzyk zmarł w Wigilię w wieku 66 lat

  • Nie ujawniono, jaka była bezpośrednia przyczyna zgonu współtwórcy zespołu Papa D

Niestety rok 2020 zabrał ze sobą jeszcze jednego cenionego muzyka, założyciela Papa Dance, które późnej przekształciło się w Papa D. Sławomir Wesołowski zmarł w wieku 66 lat.

Niemal wszyscy znają utwory kreowane i grane przez Papa D. To właśnie zmarły Sławomir Wesołowski był współtwórcą wielu największych hitów formacji.

Nie żyje Sławomir Wesołowski, współzałożyciel Papa D

Media podały, że artysta, który wraz z zespołem Papa D zupełnie zmienił oblicze polskiej muzyki rozrywkowej, zmarł. Sławomir Wesołowski był cenionym muzykiem i tworzył kompozycje, które trafiały w samo sedno potrzeb fanów.

Muzyce poświęcił całe swoje życie i z radością komponował niemalże niezliczone ilości utworów dla największych gigantów polskiej sceny muzycznej. Nie tylko Papa D sprawiło, iż mocno odczuje się jego absencję wśród muzyków.

Jedne z pierwszych informacji dotyczące śmierci Sławomira Wesołowskiego podało Polsat News. Informacja obiegła media krajowe w poniedziałek, ale na profilu "Kulturalnipl" na Facebooku wiadomość o tym, że nie żyje współzałożyciel Papa D, opublikowano już dzień po jego śmierci.

Artysta zmarł w Wigilię, 24 grudnia 2020 r. Nie przekazano, co było oficjalną przyczyną jego zgonu, ani kiedy ma odbyć się ceremonia pogrzebowa. W chwili śmierci Sławomir Wesołowski miał 66 lat.

Lady Pank, Papa D, Franek Kimono - to oni korzystali z jego talentu

Sławomir Wesołowski był również realizatorem nagrań i z chęcią wykorzystywał swój nieprzeciętny talent w tym aspekcie do współtworzenia hitów wraz z innymi formacjami. Korzystały z niego największe zespoły w historii polskiej muzyki.

Chociaż Papa D było jego osobistą dumą, to miał swój wkład w tworzeniu nagrań wraz z Lady Pank, Republiką, Andrzejem Zauchą, czy Frankiem Kimono. Sporą część swojego artystycznego dziedzictwa stworzył pod zupełnie innym nazwiskiem.

Pod pseudonimem Adam Patoh wraz z Mariuszem Zabrockim tworzył muzykę m.in. dla zespołu Papa D. Nie ograniczał się jednak do jednego projektu muzycznego i chętnie działał wraz z innymi formacjami i wokalistami.

Polska scena muzyczna straciła cennego artystę

- Nie żyje Sławomir Wesołowski. Realizator nagrań i kompozytor. Wspólnie z Mariuszem Zabrodzkim, pod pseudonimem Adam Patoh, komponował muzykę do piosenek zespołu Papa Dance - napisano na profilu Kulturalnipl na Facebooku pod czarno-białym zdjęciem Sławomira Wesołowskiego.

Rodzinie, przyjaciołom i fanom składamy najszczersze kondolencje. Tak szybkie odejście doświadczonego i utalentowanego muzyka jest ogromną stratą dla całego świata sztuki.

Źródło: gazeta.pl / Facebook.com @kulturalnipl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Karina Wilhelmi-Tecław. Dziennikarka TVP miała 55 lat

Czytaj więcej >