Bije rekordy na TikToku, jest wokalistą i artystą. Ujawnił, że posiada orientację panseksualną
Yungblud dokonał dominy outu, wyznał, że jest osobą panseksualną
Wokalistę tylko na Instagramie śledzi blisko 3 milion ludzi
Panseksualizm to pociąg emocjonalny, romantyczny, lub seksualny bez względu na płeć
W spektrum LGBTQ znaleźć można również panseksualizm, a słowo to stało się jednym z popularniejszych wyszukań po tym, jak wokalista Yungblud w czasie wywiadu oświadczył, iż jest osobą panseksualną.
Na Instagramie śledzi go 2,8 miliona osób, które dowiedziały się, że ich idol jest panseksualny. Wielka krucjata uświadamiania ludzi, iż świat nie dzieli się tylko na bieguny hetero i homo trwa, a do szeregów społeczności LGBTQ dołączają coraz większe i bardziej znane nazwiska.
Transpłciowy Elliot Page, a teraz panseksualny Yungblud - nawet sławni i bogaci muszą odkryć siebie
O ile "homoseksualny" to słowo, z którym zapoznała się już spora część osób na całym świecie, o tyle panseksualizm, nadal należy do nieco bardziej tajemniczych dla odbiorców wyrażeń. W czasie wywiadu dla brytyjskiego "Attitude" Yungblud postanowił dokonać coming outu.
Sprawa coming outu nigdy nie jest prosta i chociaż wydać by się mogło, że osoby sławne mają w tym aspekcie pewne uprzywilejowanie, to sytuacja kształtuje się zgoła inaczej. Kontrakty reklamowe, zobowiązania prawne i tworzony przez lata wizerunek to często coś, co sprawia, że gwiazdy nawet świadome swojej seksualności, nie decydują się na głośne sformułowanie tego w oświadczenie.
Niedawno Elliot Page wyznał, że jest osobą transpłciową (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<) i prosi, aby od tej pory zwracać się do niego przy użyciu zaimków męskich "on/jego". Do grona osób otwarcie mówiących, że nie są heteroseksualne, dołączył właśnie muzyczny idol milionów ludzi, Yungblud.
Jego słowa mogą być dla wielu ważnym świadectwem, jednak opowieść o tym, że przez długi czas sam nie wiedział, kim jest, dodaje otuchy osobom na początku swojej drogi do zrozumienia własnego ciała i umysłu.
Yungblud szczerze o swojej orientacji
- Prawdopodobnie powiedziałbym teraz, że jestem poliamoryczny. Zanim k***a nie wiedziałem, kim jestem. Spotykałem się z ludźmi i uczyłem się. Spotykając ich i rozmawiając o seksualności i płci, myślałem: "O mój pi*****ny Boże, może jestem taki, jeśli mam być cholernie blisko czegokolwiek z tego spektrum - cytuje wypowiedź artysty portal Queer.
Jak wskazuje portal Queer, jeszcze niedawno Yungblud nie używał w swoim kontekście słowa "panseksualizm". Wszystko zmieniło się po tym, jak zaczął bardziej skupiać się na swoich emocjach i próbować znaleźć do określenia ich właściwego słowa. Wcześniej mówił o sobie "raczej heteroseksualny", podkreślając jednocześnie, że jego seksualność, jest jednak bardzo płynna.
Społeczności LGBTQ oficjalnie zyskała wielkie nazwisko, które propaguje samoświadomość oraz zachęca do szukania prawdy na temat siebie, bez obawy o zdanie innych ludzi. Na pytanie brytyjskiego dziennikarza, czy czuje się członkiem tej społeczności, zdecydował się na dość znaczące stwierdzenie.
Panseksualizm, co to właściwie jest?
- [...] to dla mnie takie masowe stwierdzenie, ale prawdopodobnie tak, myślę, że tak. Pewnie bym tak powiedział, tak, bo k***a nie wiem, kocham wszystkich, pociągają mnie wszyscy - przekazuje Yungblud cytowany przez portal Queer. W czasie wywiadu dla brytyjskiego "Attitude" wskazał jednocześnie, że jego była dziewczyna Halsey mocno wpłynęła na jego poszukiwania prawdy na swój temat. Wokalistka jakiś czas temu również zdecydowała się na wyznanie dotyczące orientacji i oświadczyła, że jest osobą biseksualną.
Czym właściwie jest panseksualizm, który za sprawą Yunglbuda stał się jednym z pytań popularniejszych słów wyszukiwanych w internecie? Zgodnie z definicją dostępną na Wikipedii panseksualizm może być określany również mianem omniseksualizmu.
Terminem tym określamy pociąg seksualny, romantyczny, lub emocjonalny do ludzi bez względu na ich płeć i tożsamość płciową. W stosunku do osób panseksualnych często pojawia się określenie "gender-blind", czyli osoby ślepe na płeć.
Źródło: Queer / Wikipedia