wtv.pl
Pałac Prezydencki to miejsce wielu przyjęć i uroczystości. W sieci pojawiło się nagranie, dotyczące odpowiedniego doboru win do posiłków.

Wikipedia

Jak się pije w Pałacu Prezydenckim? Jest nagranie

16 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Pałac Prezydencki opublikował w sieci nagranie pt. "Dobór win do posiłków", w którym prezentowane są zasady savoir-vivre w kwestii picia wina i jego odpowiedniego doboru do posiłków, obowiązujące podczas przyjęć i uroczystości, organizowanych w Pałacu. Filmik wzbudza u internautów zaciekawienie i wprawia w konsternację.

"Pałac Prezydencki to także miejsce oficjalnych przyjęć wydawanych na cześć zagranicznych przywódców czy koronowanych głów państw, których gości Para Prezydencka. Dziś pokazujemy Państwu od kuchni, jak wygląda dobór win do różnego rodzaju posiłków" - czytamy w opisie do nagrania na YouTube.

Pałac Prezydencki prezentuje zasady doboru win do posiłków. Tak się pije u prezydenta!

Nie jest żadną tajemnicą, że w Pałacu Prezydeckim często dochodzi do wielu ważnych spotkań, przyjęć i uroczystości. Większość z nich ma oczywiście podłoże stricte polityczne i dyplomatyczne. A te na najwyższym szczeblu wymagają gruntownego przygotowana i zastosowania odpowiednich zasad savoir-vivre, również w kwestii picia i podawania wina. Podczas uroczystych kolacji, przyjęć i balów, warto wiedzieć z jakim winem należy łączyć poszczególne posiłki. Pałac Prezydencki ma odpowiednio przeszkolony personel i kelnerów z najwyższej półki, podobnie jak serwowane przez nich wina i dania. Wszystko po to, aby dogodzić podniebieniu Andrzeja Dudy i jego zacnych gości. Kanał o nazwie "W Pałacu Prezydenckim" zamieścił na YouTube filmik, w którym prezydencki kelner dzieli się z internautami sekretami odpowiedniego doboru wina do posiłku i sposobu jego podania. Zasady te obowiązują właśnie w Pałacu podczas ważnych kolacji i uroczystości. 

Z zamieszczonego nagrania dowiadujemy się m.in. jakie wino dobrać do ryby, jakie do drobiu, a jakie do ciężkich mięs i sosów. Prezydencki kelner tłumaczy także w jaki sposób należy elegancko podać wino. Możemy dzięki temu wyciągnąć cenną lekcję i nauczyć się technik i zasad obowiązujących w Pałacu Prezydenckim, oraz wyśmienitych posiłków i win z nimi kosztowanych, i wykorzystać to podczas naszych uroczystości, aby poczuć się, jak najważniejsze głowy państwa.

Całe, trwające ponad 5 minut nagranie, znajdziecie pod tym linkiem: Dobór win do posiłków - Pałac Prezydencki.

Pamela ObuchowskaAutor

Absolwentka kulturoznawstwa. Redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Bp Edward Janiak

Polska

Biskup Edward Janiak nie żyje. Zmarły kapłan odszedł w wieku 69 lat

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Alina Zienowicz - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Impas w rozmowach medyków z Ministerstwem Zdrowia. Protest będzie trwał?

Czytaj więcej >
Pixabay/stevepb

Polska

W piątek ruszają zapisy na trzecią dawkę szczepionki dla osób powyżej 50. roku życia i medyków

Czytaj więcej >
Nie żyje Józef Zbigniew Polak

Polska

Nie żyje powstaniec Józef Zbigniew Polak. Ceniony architekt miał 98 lat

Czytaj więcej >
Flickr/alex.ch, https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Polska

Polska nie zamierza zapłacić kary za Kopalnię Turów. Unia Europejska potrąci ją z dotacji

Czytaj więcej >
Pixabay/sarconi, Pxfuel CC0

Polska

Kopalnia Turów. Narasta niepokój wśród mieszkańców Bogatyni. „Czechów nie obsługujemy"

Czytaj więcej >