wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nieprawdopodobny wygląd. Sprytna owca ukrywała się w jaskini, bo nie lubiła strzyżenia

25 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Owca-spryciara przez 6 lat ukrywała się w jaskini, gdy tylko nadchodził czas na strzyżenie. Wszystko po to, aby sprytnie się przed tym uchronić, gdyż wyjątkowo nie lubiła tej formy pielęgnacji i wyraźnie się przed tym buntowała. Wygląda przez to jak typow

Pewna owieczka-renegat o imieniu Shrek, to prawdziwa buntowiczka i spryciara! Do takiego stopnia nie lubiła strzyżenia wełny, że gdy tylko przychodził czas "wiosennych porządków", cwane, buntownicze zwierzę za każdym razem ukrywało się w tym czasie w jaskini, aby uniknąć tej niekomfortowej dla niego sytuacji. Gdy właściciele w końcu to odkryli i przyłapali Shreka na gorącym uczynku, nie byli do końca przekonani, czy to aby na pewno ta sama owca, a nawet - czy to w ogóle owca!

Owca przez 6 lat sprytnie unikała strzyżenia

Według relacji jednego z rolników, kiedy owca została w końcu dorwana i ostrzyżona, okazało się, że nosiła na sobie tyle wełny, że wystarczyłoby jej na produkcję dwudziestu męskich garniturów.

Dlaczego wełna owcy, która nie jest regularnie obcinana, stale rośnie i czy tak dzieje się w każdym przypadku? Otóż dzieje się tak tylko u owiec udomowionych i wełna takiego jegomościa będzie rosnąć stale, dopóki nie zostanie ostrzyżona. Takie udomowione owce ewoluowały bowiem w oparciu o to, jak ludzie je pielęgnują. Dzikie owce, jak na przykład owca kanadyjska, nadal co roku na wiosnę naturalnie zrzucają swoją wełnę.

Przypuszczać można, że Shrek zdał sobie w końcu sprawę, że potrzebuje pomocy, gdyż miał problemy z poruszaniem się, przez nadmiar wełny dużo ważył, miał także zaburzenia widzenia i chociażby stres termiczny. Niewykluczone, że zwierzak sam poczuł potrzebę, że to już najwyższy czas, aby w końcu go znaleziono i poddano strzyżeniu. Może teraz przestanie się już buntować, kombinować i bardziej przekona się do konieczności wykonywania zabiegu strzyżenia.

Podobne artykuły

Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Karina Wilhelmi-Tecław. Dziennikarka TVP miała 55 lat

Czytaj więcej >