wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nieprawdopodobny wygląd. Sprytna owca ukrywała się w jaskini, bo nie lubiła strzyżenia

25 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Owca-spryciara przez 6 lat ukrywała się w jaskini, gdy tylko nadchodził czas na strzyżenie. Wszystko po to, aby sprytnie się przed tym uchronić, gdyż wyjątkowo nie lubiła tej formy pielęgnacji i wyraźnie się przed tym buntowała. Wygląda przez to jak typow

Pewna owieczka-renegat o imieniu Shrek, to prawdziwa buntowiczka i spryciara! Do takiego stopnia nie lubiła strzyżenia wełny, że gdy tylko przychodził czas "wiosennych porządków", cwane, buntownicze zwierzę za każdym razem ukrywało się w tym czasie w jaskini, aby uniknąć tej niekomfortowej dla niego sytuacji. Gdy właściciele w końcu to odkryli i przyłapali Shreka na gorącym uczynku, nie byli do końca przekonani, czy to aby na pewno ta sama owca, a nawet - czy to w ogóle owca!

Owca przez 6 lat sprytnie unikała strzyżenia

Według relacji jednego z rolników, kiedy owca została w końcu dorwana i ostrzyżona, okazało się, że nosiła na sobie tyle wełny, że wystarczyłoby jej na produkcję dwudziestu męskich garniturów.

Dlaczego wełna owcy, która nie jest regularnie obcinana, stale rośnie i czy tak dzieje się w każdym przypadku? Otóż dzieje się tak tylko u owiec udomowionych i wełna takiego jegomościa będzie rosnąć stale, dopóki nie zostanie ostrzyżona. Takie udomowione owce ewoluowały bowiem w oparciu o to, jak ludzie je pielęgnują. Dzikie owce, jak na przykład owca kanadyjska, nadal co roku na wiosnę naturalnie zrzucają swoją wełnę.

Przypuszczać można, że Shrek zdał sobie w końcu sprawę, że potrzebuje pomocy, gdyż miał problemy z poruszaniem się, przez nadmiar wełny dużo ważył, miał także zaburzenia widzenia i chociażby stres termiczny. Niewykluczone, że zwierzak sam poczuł potrzebę, że to już najwyższy czas, aby w końcu go znaleziono i poddano strzyżeniu. Może teraz przestanie się już buntować, kombinować i bardziej przekona się do konieczności wykonywania zabiegu strzyżenia.

Pamela ObuchowskaAutor

Absolwentka kulturoznawstwa. Redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Andrzej Duda wykonał piękny gest na pogrzebie Wiesława Gołasa. Tego nikt się nie spodziewał

Czytaj więcej >
Pixabay/_Alicja_

Gwiazdy

Zmarła Krystyna Kołodziejczyk. Aktorka zmagała się z ciężką chorobą

Czytaj więcej >
Klara Williams

Gwiazdy

Klara Williams wystąpi w "Twoja twarz brzmi znajomo". To siostrzenica Mateusza Morawieckiego

Czytaj więcej >
Wiesław Gołas

Gwiazdy

Nieoczekiwana śmierć Wiesława Gołasa. Znajomi aktora twierdzą, że zaczynał nabierać sił

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje Bart Sosnowski. Muzyk miał 38 lat

Czytaj więcej >
TRICOLORS/EAST NEWS

Gwiazdy

Zmarł Wiesław Gołas, ceniony aktor znany z wielu wybitnych ról. Rodzina ujawnia smutne szczegóły

Czytaj więcej >